Yorumcular noktayı koydu! "Penaltı kararı berbat"

Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında Adana Demirspor ile Trabzonspor karşı karşıya geldi. Adana Demirspor hakemin skandal karar verdiği karşılaşmayı 3-1'lik skorla kaybetti.

Ligin yayıncı kuruluşu Beinsports'un hakem yorumcuları, Trio programında Adana Demirspor-Trabzonspor maçının ilk dakikasında yaşanan penaltı pozisyonu ve tekrarını yorumladı.

Yorumcular Lale Orta, Bünyamin Gezer ve Deniz Çoban pozisyonun net bir şekilde penaltı olmadığını belirtti. 

Lale Orta: VAR hakemi Özgür Yankaya. Son dönemlerde orta hakemlerle beraber VAR hakemlerin hatasının çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu pozisyonun asla bir penaltı olmadığını düşünüyorum. Ne bir temas var, ne başka birşey. Penaltı kararı yanlış. VAR çok bariz olmadıktan sonra müdahale etmiyor. Ancak burada VAR, orta hakeme ne gördün, istersen bir izle diye sorması lazımdı. 

Bülent Yıldırım: Yaşar Kemal Uğurlu maç sayısı olarak hayatının sezonunu yaşıyor. Bu sezon 26.maçını yönetti. Bir hakemin bu kadar maç yönetmesi için mükemmel maçlar yönetiyor olması lazım. Ancak saha içi performansı tam tersi bence. Çok dikkatli konuşmaya çalışıyorum. Bu penaltı kararı berbat. Ezbere çalınmış bir karar. Bu pozisyonun neresinden bakarsanız bakın penaltıdan uzaktan yakından alakası yok. Asla kabul edilebilir bir penaltı değil. Her maçta 18-20 tane penaltı çıkar o zaman.

Deniz Çoban: Bu penaltıya doğru demek olmaz. Bir itme, kuvvet yok. Böyle bir pozisyona penaltı çalmak gerçekten çok gülünç. Ben MHK ile ilgili kararım için Perşembe gününü bekleyeceğim. Bu hakeme gelecek hafta görev verilecek mi merak ediyorum.

Yorumlar

Malesef çok kötü hakemler İngiltere 3. Lig Almanya 3. Lig seviyesindeler . Benim anlamadığım bir konu bu var ne işe yarıyor hadi hekem penaltı verdi var müdahale edip izle demiyormu bu var ne işe yarıyor.. bugün rezalet bir hakem yönetimi izledik. Bu hakemleri temizleyin çok yetersizler bunların yüzünden türk futbolu gelişmiyor..
Aynı hakem Başakşehir maçımızda Yunus’a yapılan posizyonda var a gitmesine rağmen penaltı vermedi kesinlikle art niyetli bunlar.
Çok iyi hakemdiniz niye düdüğü astınız geçin bu ayakları futbolumuz bitmiştir

Yeni yorum ekle