"Yine, yeni, yeniden play-off"

Son yazımdan beri Futbol tanrıları, bizim takımın adı, rakip takımlar, Sadri Şener "Zor” olan herşeyi kolaya çevirmek için ellerinden gelen herşeyi yaptılar. Ne de güzel yaptılar. Yine de zor değil miydi? Maçın adamı Şener ise eğer o kadar da kolay değildir. Ya da kolay diyen geçen hafta bizim dışımızda hiç bir maçı takip etmemiştir. Antep Samsun karşısında 70. Dakikada 1-1 iken, Sadri Şener’ in açıklaması gelmemişken vs .. Hele benim açımdan Türk Futbol Federasyonun resmi sitesinden play-off takımları açıklanıncaya kadar sıkıntılı ve stresliydi. Fikrini paylaşan birkaç Demirsporlu arkadaş "Trabzon’un ne yapacağının belli olmayacağı, yarına kadar beklemekte fayda olduğunu” söylemesi üstüne tuz biber ekti.

Samsun

Maça konsantre olamamışız belli ki. Yada Samsunspor’un ligde kalmayı garantilemesi bizde rehavet oluşturmuş. Maçın ilk yarısında yediğimiz gol dışında verdiğimiz pozisyonlar yüreklerimizi ağzımıza getirdi. Şampiyon takımın şampiyon kalecisi olmalı ne kadar doğru bir söz. Şener şampiyonluk yolunda ki meşaleyi yaktı. Devre arasında soyunma odasında takımı ateşleyen kim varsa minnet duyuyorum. Ercağ, Erman, ikinci yari oyuna giren Özgür takımı ileriye iten oyunculardı. Mustafa Uğur’un da hakkını vermekte fayda var. Teknik-taktikten ziyade psikolojik olarak şu takımı ayakta tutabilmek meziyet.

Şampiyonluğa inanarak Samsun’a koşan Şimşekler Grubu'na, tüm tayfalara,

Şaibeye yer vermeden mücadele eden Samsunlu oyunculara,

Maç öncesi maç sonrası centilmenlik içerisinde olan iki takim taraftarına,

İnanan futbolcularımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Play-off

Son 7 yılda 6. kez play-off. Her maçta yine ömrümüzden ömür gidecek.1970 yılından sonra doğan Demirsporluların ne kadar yaşayacakları tez konusu olsun üniversitelerde. Hem Demirspor hem de biz çok yaşayalım diye bundan sonra oynayacağımız tek play-off Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için olsun. Rakibin önemi yok. Kimsenin böyle taraftarı, bizim kadar inanan oyuncuları yok.

İçimizde ki kırgınlıkları, kavgaları, atışmaları 20 yıl sonra yeniden kapısına dayandığımız süper ligin öncesinde bir kenara bırakarak yan yana durma zamanı. Bayraklar asılsın, primler açıklansın, bakanından top toplayıcısına kadar tek vücut tek yürek. Herkes bizden iyi oynayabilir ama kimse bizim kadar inanamaz.

Not 1: Neler oluyor, nereye gidiyoruz bilemiyorum ülke olarak. Son olarak Reyhanlı’da yaşananlar, izlediğim görüntüler akıl alır gibi değil. Oğulcan Tuna isimli bir taraftarımızı da kaybetmişiz. Allah rahmet eylesin. Anneler gününde evladını toprağa veren bir annenin acısını ne şampiyonluk, ne para, mal mülk  ne de başka birşey dindirir. Kalanlara sabır diliyorum. 

Not 2: Maçın devre arasında Sayın Başbakan’ın konuşmasını vermeye başlayan Trt Haber maç başladıktan sonra yönlendirme yapamayarak bir özür mesajı yayınlayamayarak ne kadar saygı değer bir yayıncılık anlayaşına sahip olduğunu göstermiştir. İnşallah son kez Adana Demirspor maçını yayınlama şerefine erişmişsinizdir!

Gökhan Çalışkan

Yazara ait son köşe yazıları

“Anahtar: Sabır”

26 Ağustos 2013, Pazartesi 18:49

"Teşekkürler"

5 Ağustos 2013, Pazartesi 11:30

"Yine, yeni, yeniden play-off"

14 Mayıs 2013, Salı 16:00

Gökhan Çalışkan yazdı, "Zor"

30 Nisan 2013, Salı 13:30

"Travma"

2 Nisan 2013, Salı 20:00

"Sorgucular"

6 Mart 2013, Çarşamba 11:30

Yorumlar

Demi̇rsporun play of ta başarili olmasi i̇çi̇n: 1.adana milletvekilleri siyasi parti gözetmeksizin demirspora sahip çıkmalılar oyunculara morel vermeliler, 2. büyükşehir belediyesi vakit kaybetmeden oyunculara vereceği pirimi açıklamalıdır. 3. Adana i̇şadamları demirspor kulübünü ziyaret ederek onlara morel verlidir.. 4 . Varsa oyuncuların alacağı ödenmeli yada onlara güvence verilmelidir. 5. futbolcu ve eşlerin birlikte olduğu bir ortamda toplu olarak yemek yenmeli, 6. varsa oyuncular arasında dargın olanları barıştırmalı 7. kısaca gün birlik olma zamanı Bu Durum Demirsporun değil Tüm Adananın ortak değeridir Herkes üzerine düşeni yapmalıdır..Her yer bayrakla donatılmalı. Saygılarımla

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor