Yine masa başı oyunları! Açık açık itiraf ediyorlar

Ptt 1.Lig'de şampiyonluk yarışını sürdüren Alanyaspor ve Karabükspor başkanları birbirleri hakkında itiraflarda bulunurken Ligin ne kadar temiz(!) olduğu ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan Karabükspor başkanı, Alanyaspor'un şampiyon olmak için hangi kirli işlerin içinde olduğunu açıklarken, "Biz sessiz kalırken içi pır pır edip yanlış işler yapanlar, yaptıklarınızı görmüyor, bilmiyor, söylemiyorsak, bu sizi takipte olduğumuzu görmek içindir. Farkındayız her şeyin! Bu kadar kritik maçlara kimi ne sonuç için atadığınızı, bir sonra, üç hamle sonra neyi planladığınızı biliyoruz. Öyle şeyler biliyoruz ki, bizim sahamızdaki kritik maça verdiğiniz hakemin; aleyhimize uyduruk penaltı çaldığını, berabere olunca kırmızı kart uydurduğunu, yetmeyip bir sonraki maça ceza sınırındaki iki oyuncumuzu dahil ettiğini de biliyoruz...Yetmedi, aynı hakemin cezalanacağı yerde Süper Lig derbi maçında ödüllendirilip(!) aferin bile dendiğini...Yine adı bizde bu hakemin kritik son maç öncesi yarıştaki rakibimizin son maçtaki rakibinin maçına atandığını; burada da aynı niyetin hasıl olması beklendiği... Evinde şampiyon olması gereken şampiyon takımın maçına isimsiz, ataması tereddütlü genç bir hakemin verilmesiyle zorlama bir son dakika penaltısı ile işinin kolaylaştırıldığı... Ne tesadüf ki tüm bu olanların Alanyalı MHK Başkanının (mahalli seçimde Alanya'dan Belediye Başkan Adayı)ilçesi takımı maçları öncesi oluyor olması garip değil mi? Bitmedi... Alanyaspor Başkan'ı Hasan Çavuşoğlu'nun kardeşinin Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu da biliyoruz. Bu hafta atanan hakemler arasında, Alanya'da ikamet eden hangi hakem hangi maça atandı? Bu hafta sahamızda oynayacağımız Kardemir Karabükspor -Adanaspor A.Ş. maçını yönetecek hakem Emre Malok bu sezon 1.hakem olarak kaç maça çıktı, sonuçları ne oldu? Geçen hafta 2.'lik şansı olan rakibimiz ADS takımının nizami golünü iptal eden hakem Alanyalı mıdır? Bakın, sizin böyle kurnazlığınızı(!) siz biliyorsunuz da bizi görmüyor mu sanıyorsunuz? Sezon başından beri bizim ve rakibimizin bütün maçlarının izlenildiğinde nelerin ortaya çıkacağı gün gibi aşikardır." açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. 

Şimdi de Alanyaspor başkanı, Karabükspor'un kirli işlerini gün yüzüne çıkarırken, "Karabükspor başkanı benim ağabeyimdir ancak yaşına uygun sözler konuşmuyor. Kendisini de aradım, telefonuma bakmadı, bakmaya da yüzü yok zaten. Yaprığı açıklamaları çok talihsizce buluyorum. Adanaspor A.Ş. maçında kazandıkları penaltının, penaltı olmadığını tüm Türkiye söyledi. Feridun başkan Alanyaspor-Karabükspor maçında bizim verilmeyen penaltımızı ve aynı pozisyonda oyuncumuzun ikinci sarı karttan atıldığını da söylesin. Bu pozisyon, devre arası hakem seminerinde hakem hatası olarak tüm futbol camiası önünde işlendi. Feridun başkan yürekliyse orada yapılan hakem hatasını da söylesin, "Alanya'da hakem bize puanı hediye etti" desin. Sürekli talihsiz açıklamalar yapıyor. Neymiş efendim 22 yıldır futbolun içindeymiş. Sayın Feridun Tankut; ben de 35 yıldır futbolun içerisindeyim. Türkiye'de hem futbolculuk yapmış, hem antrenörlük yapmış tek kulüp başkanıyım. Onun yaşına hürmet ediyoruz ama çok talihsizce konuşuyor. Kendinin maçlar için hangi bakanlara, kimleri arattığını çok iyi biliyoruz. Yaşına başına uygun hareket etmesi lazım. Benim muhattabım da değildir. Ancak car car konuşuyorlar." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalardan sonra Türkiye'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kardeşi Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun Karabükspor ile ilgili sözlerini, Karabükspor'un Alanyaspor ile ilgili açıklamalarını ve Merkez Hakem Kurulu'nu sorgulayacak kurumlar aranıyor. Ligin temiz olduğuna diğer kulüp taraftarlarını nasıl inandıracaksınız? Kirli emellerinizi çekin artık! Hak eden çıksın. 2 sezondur Adana Demirspor'un emeklerini masa başında çaldınız. Yeter artık!!

Yorumlar

biz inanalım yeter hakemide tff yide rakipleride masa başı oyunlarıda sahada yerle bir ederiz alim allah.bırakın kim ne yaparsa yapsın kişi kendinden bilir işi.bunların zaten futbol oynadıkları falan yok gelsin ikiside play offlara ikisinede fark atmazsak adam değilim yeterki bizim çocuklar inansın vallahide billahide süper ligteki çoğu takımı dize getirmezlerse yine adam değilim.
Malum takımın bir Alanya ile oynadığı maça baksınlar birde Karabük'e oynadığı maça baksınlar.. Alanya gol Atsın diye neredeyse kaleciyi oyundan alıp boş kaleyle oynayacaklardı. .al birini vur ötekine Alanya Karabük birde turuncular 3 de şikeci üçüde iktidar partisinin desteğini alıyor.
ooo foto güzel de pc bayro eksik asıl masabaşı ustasının fotosu yok eksik kalmış ..lan siz demirsporun yerinde olsanız her maçınızda hakem hatası olsa demek memlketi yerinden oynatacaksınız ,,yaaa işte böle sahada değilde masada dans ederseniz böle birbirinize düşersiniz ,, en kısa zamanda saçayağının üçüncü ayağı bayroyuda fotoda görmek istiyoruz ,, sizin o lekeli şampiyonluğunuzun taa içine sokim
Alanyaspor AKP'li bakanımız sayın Çavuşoğlu'nun sevgili kardeşinin. Hükümetimiz Alanyasporun çıkmasını destekliyor.
her oyunu, her hileyi, her düzenbazlığı, her planı bozupta doğruyu bulduran vardır. ona sığınıp var gücümüzle futbolcusu, hocası, taraftarı bir olup ona inanacağız ve onun izniyle şampiyon olacağız, ben hiç bu kadar inanmamıştım şampiyonluğa. ve cümle alem görecek süper lige ne kadar büyük takım, ne kadar büyük bir camia ve arkasında ne kadar büyük ve kalabalık bir taraftar topluğu geldiğini görecek ve şaşıracak.
şike yapan turgey aş , akalanya ve akkarabük takımları küme düşürülmeli , ligin 3.4. ve 5. si süperlige alınmalıdır prosedür bunu gerektirir
Demekki torpilin torpili varmis . ne gunlere kaldik....
sadece bunlar değil turgey sporun ikinci yarıdaki maçlarınıda incelemeye alırlarsa satılmış aş küme düşer
sayın editür hırsız şikeci bayramında resmini katsan aralarına sevaba girersin
Karabüksporu başkanıFerudun Tankutun arkasında Devlet bakanı akp li Mehmet ali şahin var, Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu nun arkasında kardeşi Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşolu ve buğunku alanya dan AKP belediye başkan adayı Alanyalı ve Futbol Federasyonu MHK başkanı Kudüsü Müftüoğlu vardır. Hal böyle iken Menfaatler birbirine ters düşünce ortalığın ne kadar kirletildiği görülmüş oldu. Buda gösteriyorki Türk futbolu git gide Havuz Futboluna dönüyor buda Futbolun kuralların yeniden yazılış şekillendirildiğine işarettir. Anlayana artık daha ben ne diyeyim.
Bu fatih Terim bir işe yaramaz mı hiç mi adanalilik ve demir sporlu luk ruhu yok yazıklar olsun ona
uefaya ve fifaya başvurmalıyız hem bunları hemde bu şikelere kayıtsız kalan tffyi şikayet etmeliyiz

Yeni yorum ekle