"Yeniden hedefe doğru"

Adana Demirspor bu hafta belki de sezonun en önemli karşılaşmalarından birine çıktı. Mavi Şimşekler 3 puanı 3 golle aldı.

Adana Demirspor’un bu karşılaşmadaki sırrı; rakibe özellikle ilk yarı büyük bir inançla forvet ve orta sahada yaptıkları baskı idi. Bu baskı sayesinde Altınordu istediği gibi top oynayamazken, Demirspor hızlı adamları ile pozisyon buldu.

Karşılaşmanın bizim açımızdan en önemli noktası nerede ise hatasız oynayan defans bloğumuzdu. Stoper noktasında Semih ve Resul seçiminin doğru olduğunu düşünüyorum. Her ikisi de sert ve sağlam oynayan ve hava toplarına hakim defans oyuncuları. Resul’un üst düzey bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Defansın liderliğini yapabilen geriden ataklara yön verebilen bir futbolcu. Beklerde Süleyman ve Kaan hücuma katkıları ile fark yaratıyorlar. Bu bloğun önünde de Traore nerede ise vazgeçilmez. Ben bu sezondur ilk kez bu kadar istekli bu kadar az defans hatası gördüm.

Ancak orta sahada hocanın tercihleri hayli farklı. 8 numara pozisyonunda oynayan Erdal, bu noktada zayıf kalıyor. Vedat’ın ise ikinci forvet olarak daha yaratıcı ve yıpratıcı olması gerekir. Ancak kanat oyuncularımız takım halinde yapılan baskı sonucu kaptıkları toplarla oldukça yaratıcı bir oyun ortaya koydular.

Böylesine bir maçta Pote’nin daha fazla topla buluşması ve daha sonuca odaklı bir futbol oynaması gerekirdi. Ancak rakip defansın Pote’nin başına en az iki kişi koyması kanat oyuncularımızın istediği boş alanı bulmalarına yaradı. Bu da nazar boncuğu olsun.

Demirspor için lig yeniden başlayabilir. Bu hafta oynanacak olan Eskişehir ve önümüzdeki hafta Osmanlı maçları ligdeki geleceğimiz açısından oldukça belirleyici olacak. Bu maçta olduğu gibi defans bloğumuzu sağlam tutup hızlı adamlarımız ve ölü toplarla yakalayacağımız pozisyonlar bizi hedefe taşıyabilir.

Murat Hasekioğlu

Yazara ait son köşe yazıları

"Biran önce takım olmak lazım"

22 Eylül 2020, Salı 21:40

"Kaybedilen birşey yok"

16 Şubat 2020, Pazar 22:23

"İyi bir başlangıç"

20 Ocak 2020, Pazartesi 22:47

"Alabileceğimiz bir derbiydi"

16 Eylül 2019, Pazartesi 8:00

"Gelen ağam, giden paşam"

5 Eylül 2019, Perşembe 14:00

"Ümit Hoca'nın tercihleri"

2 Eylül 2019, Pazartesi 22:16

Yorumlar

Hadi be demirspor bize seri lazım sen kafaya koyduğunu yaparsın aordu maçı bitti artık esese odaklanalım
böyle oynayın canımızı verelim , şimşeğim benim işte özlenen ADS budur.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor