Yeni stadın çim serimi tamamlandı

Adana’da yapımına 2014 yılında başlanan UEFA standartlarındaki 33 bin kişilik yeni stadyumda hibrit çim serimi tamamladı. Koltuk montajının da büyük bir bölümünün bittiği stadyumun yeni sezonda karşılaşmalara ev sahipliği yapması bekleniyor. Futbolcuların giriş ve çıkış yapacağı tünelin üzerinin Adanaspor ve Adana Demirspor’un renklerine boyandığı da görüldü.

Sarıçam ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımına 2014 yılında başlanan UEFA standartlarındaki 33 bin kişi kapasiteli yeni stadyumda sona gelindi. 102 dönüm arazinin 43 dönümlük bölümü üzerine inşa edilen stadyum, 6 kat yüksekliğinde, 33 bin kişi kapasiteli olarak tasarlandı. Stadyumda sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 104 turnike, basın ve VIP tribünü yer alıyor.

Yaklaşık 6 yıldır inşaatı süren stadyum için yapılan son ihalenin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, Adanalı sporseverlerin heyecanla beklediği yeni stadın 2020 yılı içerisinde hizmete gireceğini açıkladı.

Stadyumda işçiler saha drenaj çalışmalarını geçen ay tamamladı. Yaklaşık 20 gün önce başlanan hibrit çim serimi de sona erdi. Koltuk montajlarının da büyük bir bölümünün tamamlandığı stadyumun yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilmesinin planlandığı öğrenildi.

Öte yandan futbolcuların giriş ve çıkış yapacağı tünelin üzerinin Adanaspor ve Adana Demirspor’un renklerine boyandığı görüldü. Drone ile de görüntülenen stadyumda hibrit çimin de belirli aralıklarla sulandığı görüldü.

Yorumlar

Adana Atatürk stadı olsun
heykeller okullar caddeler aklina ne gelirse atatürk kusacam artik siyaseti bulastirmayin artik spora yter ya
Atatürk siyaset değil ülkenin en önemli değeridir. Atatürk adını duymak mideni bulandırıyorsa yallah arabistana!
doğru söylüyorsun
Cim serildi ama koltuk montaji kaldi.biraz beyaz dosediler sonrada sokmediler sanirim.
Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin kurucusudur, siyaset üstüdür, kara cahil ziyaretçi.
doğrudur
Arpan fazla gelmiş miden bulanmasın nane limon iç iyi gelir sonrada libyamı suriyemi bileti alacan belirle veya arabistan yolculugu olabilr koçum yallah Atatürk bizim milli degerimiz utanmaz hadsiz
Arkadaşlar birbirinizle iyi geçinin.Ne atatürk olsun ne falanca.5Ocak bizim için en uygunu olur.
Belliki adanalı değilsin. Atatürkü sevmek siyaset mi lan? Sen adanayı senin çomar memleketin mi sandın nereliysen artık.
Atatürk siyaset üstüdür.Bu ülkenin kurucusudur.Adana'ya Atatürk Stadı yakışır.
Muharrem gülergin stadı olsun.
Mustafa Kemal Ataturk , Turklerin ve kimsesiz Halklarin basina gelecek Tanrinin en buyuk armaganidir. TURKIYE CUMHURIYETININ yegane ifihari ATATURK'tur. Onun ismi dahi en buyuk mirasimizdir, sonzluga kadar surecek. O'na dil uzatanlar sadeceve sadece iblisler ve insanlik dusmanlaridir.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor