Usta Raşit’i kaybettik

Türkiye Futbol Federasyonu, Raşit Karasu'nun vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

Mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Türk futbolunun değerli isimlerinden, A Milli Takımımızın eski oyuncusu Raşit Karasu'nun vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 4'ü A Milli olmak üzere 11 maçta ay-yıldızlı formayı giyen Raşit Karasu, Fenerbahçe, Vefa, Adana Demirspor ve Mersin İdmanyurdu takımlarında oynarken, birçok kulüpte de antrenör ve teknik adam olarak görev yaptı. Merhum Raşit Karasu'ya Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve spor camiasına başsağlığı dileriz."

Lakabı “usta” idi. Adana Demirspor’un 70’li yıllarının “Usta Raşit”i. Günümüzde 10 numara ya da forvet arkası olarak isimlendirilen, ancak Usta Raşit’in oynadığı yıllarda bu türden bir görev tarifi bulunmayan yılların, unutulmaz “10 numaralı” futbolcusuydu

Raşit Karasu, futbolu bıraktıktan sonra profesyonel liglerde çok sayıda takımı çalıştırdı. Ancak daha sonra futbolu bıkarak, ailesi ile birlikte Marmaris’e yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı. Ancak yine de futboldan kopamayan Raşit, yaklaşık 10 yıldır Marmaris’teki çeşitli amatör takımları çalıştırarak, futbol hayatına devam ediyor.

Yorumlar

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
bu kadro yu bilenler beni arasın anıları tazeliyelim
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.Geçemiyecegi adam yoktu,onun giibisi şu ana kadar gelmedi,birde TEKİNİMİZ vardı ki muhteşemdiler.
Güle güle usta Allah rahmet eylesin mekanında 10 numara olur inşallah ondan sonra takıma böyle bir 10 numara gelmedi güle güle ışıklar içinde uyu

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor