"Transferler göz doldurdu"

Dün ilk defa yeni transferleri izlemek imkanı bulduk. Gönül isterdi ki, birçok 1. Lig takımının yaptığı gibi daha ciddi bir rakiple oynayalım ve yeni transferlerin takıma uyumunu görebilelim.

Dün U-21 takımımız ile yaptığımız hazırlık maçında bana göre Engin Hoca iki ayrı Demirspor’u deneme fırsatı buldu. İlk yarıda Leroy ve Tiago’lu kadrosu ile hücum oynayan bir kadroyu, ikinci yarıda Berat, Alican ve Timuçin ile defansif ağırlıklı bir Demirspor vardı sahada. Genel olarak yeni transferlerin takıma uyum sağladıkları ve bir hava getirdikleri söylenilebilir.

Dünkü karşılaşmada en dikkat çeken durumlardan birisi ise Leroy George’un özellikle sol kanadımızdan getirdiği toplarla ceza alanı içinde  topu Pote ve Tiago ile buluşturması oldu. Her iki oyuncu da kaydettikleri golleri Leroy George’nin getirdiği toplarla buldu.

Karşılaşmada dikkatimizi çeken bir diğer noktada, Engin Hoca’nın, gördüğü kartlarla sık sık takımı eksik bırakan Göksu’nun yerine sağbekte Serkan Yanık’a görev vermesi oldu. Onur Akbay ve Raspopoviç stoper oynarken, Oğuzhan sol bek olarak görev yaptı. Böylelikle defansta oynayan 3 stoper orijinli oyuncumuzun uyumu da denenmiş oldu.

Lige verilen arayı iyi değerlendirmeye çalışan Demirspor, U-21 takımıyla oynadığı hazırlık maçını 5-1 kazandı. Demirspor’un gollerini Pote, Sercan Berat (2), Waldison kaydetti. Gençlerin golünü ise Cenkay attı. Genel olarak teknik direktör Engin İpekoğlu, takımın hemen hepsine şans verdi. Bizlerin gözlemi ise yeni transferlerin takıma katkı sağlayabileceği noktasında oldu.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Zaten stoper ihtiyacimiz yoktu tek sorun kaleci ve orta saha , hucum hattuydi alternatif yoktu simdi sadece orta sahadan kuskulaniyorum orta saha ileri cikarabilecekmi topu sikinti orda.
adana demir...champion...olacak adımı not alın
Fevzi elmas ilesmedimi haber yokmu oda gelse iyi olur

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor