Taktik değişti, Şimşek çaktı!

Adana Demirspor'un Bursaspor'u 1-0 geriden 3-1 devirmesinde Ümit Özat'ın sistemi değiştirmesi büyük rol oynadı. 

Ümit hoca, ilk yarıda sahaya sürdüğü 3'lü defanstan ikinci yarının başında vazgeçti. Anıl Karaer'in yerine Sinan Kurt girdikten sonra 4-2-3-1 dizilişine dönen Adana Demirspor rakip sahada etkili oldu. Mavi-Lacivertli takım 48 ve 68.dakikalarda attığı gollerle 2-1 öne geçmesini bildi. 79.dakikada ise Hasan Kılıç farkı 2'ye çıkardı.

İlk yarıda rakip sahaya gitmekte zorlanan Adana Demirspor, ikinci devrede taktik değişmesinin ardından attığı gollerle Bursaspor'u 3-1'lik skorla mağlup etti. 

Yorumlar

Umit hoca su defans sevdan bizi yakiyordu yapma etme 3 stoperle ne isin var takim ilk yari ileri gidemedi. 3 stoper yerine 3lu ortasaha oyna
Hoca gol yemesek aklımız gidecek oynattığın sistem yüzünden. Erkan yok Volkan sakat 3 stoper ne Allah aşkına
Ümit hoca bu takım ilk altıya dahi giremez,takım oyunu berbat,pas verecegi yerde topu ezen diadibla gibi oyuncular,mücadele çok yetersiz,teknik oyuncun yok denecek düzeyde,disiplin arzu hak getire.Yazık bu yıl da umudum kırıldı,vakit varken portekiz liginden teknik oyuncular bulman şart.
Korkaklar kaybetmeye mahkumdur. Bursa çok kötü olduğu için maçı kazandık biz iyi olduğumuzdan değil. Böyle korkak pısırık bir demirspor izlemeyeli sen gideli hiç izlemedik ümit. Geçen sene ikinci yarıyı lider bitiren demirspor olsaydı bu bursa ya yedi sekiz gol atardı çok rahat. Amma sen ne yaptın ümit. 4 ve 6 numara özelliğinde ki oyuncuları sahaya sürdün. Takım, bursa gibi çok kötü günler geçiren bir rakibe karşı aşırı zorlandı. Bu taktik ile oyun olmaz yol yakınken bu sevdadan vazgeç. Yoksa takımda sende erken bitersiniz olan bize olur. Biraz cesur ol artık.
orta saha yetersiz rotasyon yapılacak orta saha oyuncusu yok orta sahaya osman çelik abdullah durak bu iklisi mutlaka gelmeli (2'sinden biri olmazsa loret sadiku gelmeli) sol bek mehmet uslu'yla olmaz sol bek'e en iyi aday alper uludağ kesinlikle gelmeli bugüne kadar hep sol kanat'tan gol yedik sol kanat'tan gelen atakları çok iyi durduruyor

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporBursaspor