"Süper Lig'de kalıcı olacağız"

TFF 1'inci Lig'i şampiyon olarak bitirerek Süper Lig'e yükselen Adana Demirspor'un başkanı Murat Sancak, önceliklerinin iyi bir kadro kurmak ve Süper Lig'de kalıcı olmak olduğunu söyledi. Asansör takım olmayacaklarını vurgulayan Sancak, "Nasıl 26 yıl çıkmadıysak, 26 yıl da düşmememiz lazım" dedi.

Tesislerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiklerini ifade etti. Sancak, sosyal medyadan aleyhlerine yapılan paylaşımlara terbiyeleri gereği cevap vermediklerini belirtti.

"Bu mutluluk korkuyu alıyor"

Çalışanıyla, yönetimiyle, teknik heyetiyle, futbolcusuyla, taraftarıyla ve şehriyle çok mutlu olduklarını aktaran Murat Sancak, "Bundan daha büyük mutluluk yok. Ben 3 yıldır uçağa binmiyordum uçak korkusundan dolayı. Vallahi bugün bindim, bu mutluluk korkuyu da alıyor. Son üç maça girdikten sonra 'acaba' demedim. Tuzla maçıyla başlayan, Balıkesir maçıyla devam eden ve bugün Menemen ile... Mesela bugün çok rahattım. Tuzla maçında da rahattım, Balıkesir maçında biraz strese girdim. İlk 45 dakika 7-8 tane pozisyon kaçırdıktan sonra biraz tedirgin oldum ama futbolcuları biliyorsunuz kalite var, atıyorlar yani" diye konuştu.

"Süper Lig'de kalıcı olacağız"

Süper Lig'de taraftarların kendilerinden çok şey beklediğinin farkında olduklarını dile getiren Sancak, şunları söyledi:

"Ama böyle bir beklenti içerisine girmesinler, şimdiden söyleyeyim. Önce biz kalıcı olacağız orada. Önce Süper Lig'de kalıcı olacağız. Şampiyonluk, Avrupa öyle bir hedefimiz yok. Önce iyi bir kadro; ekip çalışmalar yapıyor. Şu an havuzdan seçiyoruz. Ama iyi bir kadro kuracağız. İki - üç yıl sonra bakarız. Öyle çıkıp düşme olmaması lazım. Asansör takım olamayız. Nasıl 26 yıl çıkmadıysak, 26 yıl da düşmememiz lazım. 26 yıl sonra ben de 80 yaşıma geliyorum, artık ne haliniz varsa görün. 'Hakkın rahmetine kavuşana kadar başkanım' dedim yani. Kurtuluşunuz yok benden yani."

Futbolcuların görüşleri

26 yıl aranın ardından gelen şampiyonlukla ilgili Adana Demirsporlu futbolcular açıklamalarda bulundu. 

Adana Demirsporlu futbolculardan Hasan Kılıç "Geçen senenin burukluğu vardı içimizde. Allah'a şükürler olsun bu sene lider olarak çıkmasını bildik. Çok mutluyuz. Bu şampiyonluğu taraftarlarımıza armağan ediyoruz" dedi.

26 yıllık hasretin bittiğini hatırlatan Tayyip Talha Sanuç da "Bu sene şampiyonluk çok yakıştı, çok mutluyuz. İnşallah Süper Lig'de uzun süre kalacağız ve önemli başarılar elde edeceğiz. Biz bu şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik, kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Çok mutlu olduklarını vurgulayan Sinan Kurt ise "Büyük bir camia ve bu şehir her şeyin en güzelini hak etti. Ben de gollerimle katkı yapabildiğim için ne mutlu bana. Ama ondan daha da önemlisi herhalde bu takımın, bu camianın Süper Lig'e çıkması" ifadelerini kullandı.

Şampiyonluğu önce taraftara sonra da Başkan Murat Sancak'a armağan eden Semih Güler, "Tabii ki Bekir Çınar'ı unutmamamız lazım. Ona da bu kupayı armağan ediyoruz" dedi.

Yorumlar

Kupayı Bekir çınarın mezarına götürelim.. Rabbim ganj hani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Bencede bu kupayi ondan daha cok hakeden yokdur.
M.sengezer Tayyip rassoul hasan kilic sinan gokhan inler yunus ezeh dibba kalmali . Cok iyi sag ve sol bek alalim.Denizlisporda sozlesmesi biten rodellega ve murawskiyi kacirmayalim.Diger bolgelere gelecek vaadeden oyuncular ve afrikali birkactane iyi oyuncuyla güzel bir kadro kurabiliriz.
Başkanım neden avrupa olmasın ki.hatay alanya daha dün bizle birliktelerdi şimdi avrupa hesabı yapıyorlar.iyi transferlerle bence neden olmasın??
öncelik ligte kalmaktır.
Öncelik lige tutunup,kalıcı olmak.altyapiya önem vermek. Ne cevherler vardır. Bulmak ,işlemek lazımdır.
Öncelikle tek hedef TFF 1. Lige geri dönmek olsun süper lig bize göre değil gömlek büyük gelir
Sayın Murat Başkan , dun gece TRT Spor daki canlı yayından sizi dinleme fırsatımız oldu , bugünde bu açıklamalarınızı dikkatlice dinledim. Öncelikle şunu söyleyim , size ADS taraftarlarına Allah sağlıklı ve uzun ömürler versin. Ben 56 yaşındayım. İnşallah kalbiniz ve niyetinize göre dilekleriniz gerşek olur. Sizi tanıdıkça , size olan güvenim daha da artıyor , yüzünüz samimi kişiliğinizi açık beyan gösteritor. İnanıyorum ki çoğu taraftar aynı hislere sahip. Açıklamada ne kadar mütevazı olduğunuzuda öğrenmiş oldum. Kişisel hislerinizi öğrenmiş olduk , sizin mutluluğunuz elbette bizimde mululuğumuz olacaktır. Planlı bir süreçten sonra , hedefe sizinle ulaşacağımıza inanıyorum. Benim sizden tek ricam , gerekirse hiç ilk 5 e dahi girmeyelim , ancak yabancı kadromuz yedekler dahil 3 veya 4 olsun , diğerleri ise yerli olsun. Galatasaray - Beşiktaş maçında 17 yabancı ve 5 yerli vardı. Türk futbolu adına utanç bir durum. Lütfen şimdiden Altyapıya daha fazla önem verelim ve Altınordu sistemini uygulayalım.
Turk futbocusna gittinmi eli başi ayri oynuyor.zannedersin sampiyonlar liginden gelmis
En önemli yere geldık superlige bu hasret son buldu şimdi Bekir çınara gelsin bu kupa Allah izniyle superlige en iyi şekilde mücadele edip kalıcı olmak dileğiyle ve dikkat etmemiz bi konu olarak da kimseye güvenmemek herkez kendi çıkarları için kendilerini düşünürler kimseye güven kalmamıştır tek olak tek yürek tek bilek hakkıyla çıkıp almak olsun yine yaptığımız gibi herşey çok güzel olacak seninle başkan. . . .

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor