Süper Lig kulüplerinden bay için çözüm önerisi

Süper Lig kulüplerinin yeni sezonda fikstürü bay geçmemek için yeni bir çözüm önerisini tartıştığı öne sürüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu bu sezon küme düşmenin kaldırıldığını ve yeni sezonun 21 takımla oynanacağını açıkladı. Böylece 2020-21 sezonunda her hafta bir takımın fikstürü bay geçme zorunluluğu ortaya çıktı. Bu durum için Süper Lig kulüpleri arasında yeni bir çözüm önerisinin konuşulduğu iddia edildi.
 
Süper Lig'de yeni sezon 22 takımlı mı olacak?

Süper Lig kulüpleri yeni sezon öncesi ortaya çıkan bay geçme zorunluluğu için 21 yerine 22 takımlı bir lig formülünü gündeme aldı.

"LİGDEKİ TAKIM SAYISINI 22'YE ÇIKARALIM"
İddiaya göre Süper Lig ekipleri 1 takımın daha lige çıkarılması, sene sonunda 5 takımın küme düşürülmesi ve ligin 20 takıma sabitlenmesi formülünü tartışmaya açtı.

Süper Lig'in yeni sezonu için belirlenen bay zorunluluğu tartışma yaratmış, bu durumun getireceği avantajlar ve dezavantajlar kulüpleri endişelendirmişti.

TFF'NİN ALDIĞI KARARLAR

Süper Lig'de 2019/20 sezonu itibariyle küme düşme kaldırıldı. Buna göre Ankaragücü, Kayserispor ve Yeni Malatyaspor önümüzdeki sezon da Süper Lig'de yer alacak. Yeni sezon lig 21 takımla oynanacak. 

(FutbolArena)

Yorumlar

Adana demir spor süper liğe çıkarılmalı düşen takımları nasıl düşürmediyseniz adana demir spor süper ligi hak ediyor
Ads 71 tane gol atmış daha ne yapsın süper ligi fazlasıyla hakediyor
71 gol atmak lige çıkmak için kriter mi?Ya yediklerin nolcak.
O zaman playoftan elenen takımlar bir maç daha oynasın birinci olan hakim lige çıksın bu daha adaletli olur lig 22 takımla devam eder
Ads ve bursayida o karaktersiz lige alın ağlaya ağlaya bı hal oldular alın bizde kaliteli bir ligde oynayalım bari
Siz karakterkisiniz nedrn erzumun altına yattınız altaylı pc
lig 123 takımla oynansın..aaa pardon 123 olmaz.124 olmalı...bizim mahallenin takımı aşağıçukurca sporu da alın. 34 maçta 12 gol atabilen bursa dan ne eksiğimiz var.
bay geçmesin 22 takım olsun daha iyi olur

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor