Stokes’un menajerinden dava

 Adana Demirspor İrlandalı golcü Anthony Stokes ile yollarını ayırırken transferin sonlanmasıyla ilgili sıkıntılar olduğu öne sürüldü. Kulüpten yapılan açıklamada, teknik heyetin raporu doğrultusunda yönetim kurulu kararıyla sözleşmenin feshedildiği belirtilmişti.

Azeri basınındaki haberlere göre futbolcunun menajeri bu transferden alması gereken ücreti alamadı. Sport24.az internet sitesine konuşan Azeri menajer Xanbaba Daşdı, kendisine eylül ayının sonunda menajerlik payının ödenmesi gerekmesine karşın ödenmediğini, iki ay boyunca bir çok kez kulüpten bunu talep ettiğini ancak kulübe saygısından durumu TFF veya FIFA’ya taşımadığını anlattı.

Stokes’un menajeri şöyle devam etti: “Normalde menajerlik payı yüzde 10 olmasına karşın, ben yüzde 5’e razı oldum. Asıl hedefim işin gerçekleşmesi oldu. Şimdiyse böyle nahoş bir durumun içerisine düştüm. Sorunun böyle büyümesini istemezdim. Adana Demirspor'a büyük saygım var. Ancak başka çare görmüyorum. Büyük ihtimalle mahkemeye gitmek zorunda kalacağım. Böyle olsun istemezdim ama alternatif kalmadı.”

Yorumlar

Metin Korkmaz ı yakala kardeş o ödesin sana bu parayı
o değil birde bu adamı alırken sorun yaşandı ondan dolayı da kulübe ceza gelirse iş o zaman kötü.
Her şeyi bilen federasyon bu sahada maç yapılır mı sen ancak ceza vermesini bilirsin geri zekalı a**** şeyler
4 büyük futbol kulübümüz Avrupa'dan ne halde bu sizin marifetiniz federasyon yetkilileri her şey çok iyi biliyorsunuz maşallah size o kadar kızgınım ki Galatasaray Beşiktaş fener mağlup olunca göbek atıyorum
futbolcudan çok teknik direktör var..nerdeyse küme düşme hattındayız.bir tanju eksik

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor