Stat yeni sezona hazır

Yapımına 2013 yılında başlanan 33 bin kişilik Adana’nın yeni stadının 2018-2019 sezonuna yetişeceği açıklandı.

UEFA KRİTERLERİ DEĞİŞTİ

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yeni stat inşaatında Adana spor basınını konuk etti ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 33 bin seyirci kapasiteli stadyum ile Adana’ya güzel bir eser kazandırıldığını anlatan Ataşbak, “Stadyum inşaatı 2013 yılında bazı sorunlardan dolayı geç başladı. UEFA kriterlerin değişmesi de bazı sıkıntılara neden oldu” dedi.

GECİKMENİN YARARLARI

Kamuoyunda stadyum inşaatın  ilerlemediği şeklinde oluşan algının doğru olmadığını belirten Ataşbak, “UEFA kriterleri değişince çatının taç çizgilerine kadar uzaması gündeme geldi. Bu da yeni proje hazırlanması demekti. Bu açıdan inşaatın gecikmesi iyi oldu denilebilir. Çünkü stadyum o zaman bitseydi UEFA kriterleri uygu olmayacaktı” şeklinde konuştu.

YENİ SEZONA HAZIR

Yüklenici firma temsilcisi İsmail Ilgaz da 2013 yılında yer teslimi ile başlayan sıkıntıların, stat arazisinin ortasında yer alan yüksek gerilin hattı ile devam ettiğini açıkladı. Çatı projesinin değişmesinin de gecikmeye neden olduğunu kaydeden İsmail Ilgaz, stadyumun gelecek sezonun başında maç oynanacak hale geleceğini kaydetti.

TÜRKİYE’DEKİ TEK STAT

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, stadyum inşaatının son durumu ve yeni stadyumun özellikleriyle ilgili basın mensuplarına bir de sunum yaptı. Adana spor basınına stadyumu da gezdiren Ataşbak, Adana stadının çatı örgüsü ve halat sistemiyle oval şekilde yer alan Türkiye’deki tek stat olduğunu ifade etti.

STAT İNŞAATININ GENEL DURUMU

Genel durum itibariyle yüzde 76

Soyunma dolapları hariç tüm imalatlar bitti.

İnşaat durumu yüzde 98

Mekanik tesisat yüzde 88

Altyapı ve çevre düzenlemesi başladı.

STAT KAPASİTESİ VE BÖLÜMLER

32 bin 763 taraftar koltuğu

571 VIP (loca) koltuğu

196 koltuk kapasiteli şeref tribünü

120 basın koltuğu

172 kişilik engelli seyirci alanı

172 kişilik engelli refakatçi koltuğu

33 bin 994 toplam kişi sayısı

HABER: Çukurova Press - Doğan Gülbasar

Yorumlar

Stad var da takım yok.
Allahım süper lig görmeyi nasip et.
Stadın adı Atatürk veya 5 Ocak olmalıdır.
Adana'yı anladım da Atatürk ne alaka. Atatürk ismine karşı çıktığımdan değil yanlış anlamayın. Çoğu stadda olduğu gibi şehrin ismini çağrıştırması daha mantıklı olur!
Ya bir.mucize olsada yeni sezonda yeni stadta super ligte girsek
Bence Stadyumun yapımını biraz daha geciktirelim.UEFA kriterleri tekrar değişirse bize faydası olur.
Neyleyim ķöşkü,neyleyim,sarayı,içinde salınan yar olmayınca,
bu yaştan sonra o stadın adı Atatürk veya 5 ocak olmazsa adım atmam çocukluğumuz gençliğimiz ömrümüz 5 ocakta geçti bu saatten sonra oraya gitmem için bir sebebim olmalı demirsporum isterse amatörde oynasın ama stadın ismi Atatürk veya 5 ocak olmalı en uygunuda 5 ocak Atatürk stadı olmasıdır
STADIN İSMİ ADANA ŞEHİR STADI OLMALI
stad hazır olacak ama. taraftar oraya nasıl gidecek. metro, tramway ?? millet yine dolmuş ve otobüse mahkum edilecek. bunları düşünen birileri var mı acaba.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor