Stadın son ihalesi yapıldı…

Adana’nın yeni stadı ile ilgili artık geri sayım başladı.  Dün yeni stadın son ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi alan firmanın gerekli dosyaları hazırlanması beklenilecek. Dosyalar tamamlandıktan, itiraz süreci  de geçtikten sonra 10 gün içinde yapılacak işler için şartname gereği  çalışmalar başlanacak. 
NELER YAPILACAK?
Bilindiği üzere çatı sistemindeki düzenlemeler nedeniyle  stadın yapımı hayli uzadı. Çatı sistemi ise Türkiye’de özellikle olarak sadece Adana’da var. Yani uzunluğu saha çizgilerine kadar gelen tek çatı burası.  Yapılan son ihalenin kapsamındaki ana başlıklarda ise ilk olarak çim yapımı ve koltuklar var. Koltuklar konusunda henüz renk seçimi yapılmadı. Dosyalar tamamlanırken, renk seçimi de yapılacak. Bunla beraber iki skorboard ve jeneratörlerin yapımı da sağlanacak. 
100 İŞ GÜNÜ
Tabi yüklenici firma işlere başlamak için start aldığında şartname gereği işi bitirme süresi  100 iş günü olarak belirlendi. Dolayısıyla, burada en fazla süresi olan çimin yapımı olarak görülüyor.  Sonrasında koltukların yapımı  ve diğer konular. Hal böyle olunca da Nisan başı gibi teslimat görülüyor. En kötü ihtimalle yeni sezona stat hazır hale getirilecek.
VALİ DEMİRTAŞ DUYURMUŞTU
Daha önce gazeteniz 5 Ocak vasıtasıyla  Vali Mahmut Demirtaş, Adana Stadı ile ilgili duyuruda bulunmuştu. Stat ile ilgili parasal sorunun kalmadığını ve en kısa zamanda bitirilmesi için ihalenin yapılacağını dile getirmişti. Vali Mahmut Demirtaş’ın dediği gibi de oldu ve son ihale gerçekleştirildi.

Ergun Kara - 5 Ocak Gazetesi  

Yorumlar

Koltuklar için Demirsporumuzun laciverti turgeylerin beyazı ,en uygunu budur
ihale yapılmış yapılmasına da ilk projeden ayrılmış görülüyor bazı şeyler.bunlara değinmemişsiniz. mesela çim konusu. ilk açıklandığında hibrit olarak yapılacak denmişti şimdi doğal çime dönülmüş. doğal çim yapılan yeni stadların hali çok kötü bence hibrit olmalıydı. bide ülkede yapılan yeni stadların tümünde tel örgü yok ama bizimkine tel örgü olmasa da beton üzerine demir korkuluk gibi bişey yapılacakmış buda tüm adanaya hakarettir bence. yani diyorlar ki siz diğer illerdeki gibi medeni olamazsınız. bu da yanlış olmuş. çünkü zemine yakın stadlarda en zevkli maç izleme yeri en aşağı koltuklardır o zevkide aldınız. alt koltuklar mevcut stadtaki gibi yine boş görünecek. ama olsun buna da şükür en azından ışık göründü.
Oynayacak oyuncumu var takim mi var.
Ah şu tuhaf renkli takım hiç kurulmamış olsaydı da, alt kat lacivert üst kat açık mavi boyansaydı harika olurdu
adanayı maviye boyasan ne olur kökünüz bozuk saglam kök yok
Adanalinin hakettiği sonuç ve yeri görün. Oraya buraya yalpalamayin. Aynı tarihte başlayan ve cokkk oncedennn biten stadlar nerdeyse eskimişken adanamizin nasıl yonetildiginin ve neticesinin sonucudur bu.... zaten mevcut iktidar ne vekil sayılarını yükselebiliyor nede büyük şehir bel.bsk.ligini alabiliyor..Bu nedenlede adeta adanaya ceza kesiyor. Kıvırmayın delikanlıca değerlendirin. Tabiki bunun ilk başlangıç nedeni yerel yöneticilerden kaynaklanıyor. Söyle bir bakın çevrenize sanayinize tarıma küçük ölçekli esnaflarınıza yollariniza ve imar durumunuza... bunun ilk sorumlusu hep iktidardan seçilen aytaç duraktir. Dürüm buyken iki takım hallerde perişan iken bu stad olsa ne olur olmasa ne olur. Millet gebermiş....
takımlar başarısız. yeni stad olsa ne yazar. mersin ede yapıldı stad. in cin top oynuyor. takım yok ruh yok. ulaşım sorunuda cabası.
demir çit yapılması adanaya hakarettir.ne yani biz medeni değilmiyiz
Atlamayiz ziplamayiz bize her poligon kafamizi kim bozarsa kesiliriz holigonn agaaa :))))) gene atlarik ki fark etmez zuhahahahah

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor