Stadın açılış tarihi hala belirsiz

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un, ne zaman hizmete gireceği yılan hikayesine dönen yeni Adana Stadyumu ile ilgili soruları cevapsız kaldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bulut’un önergesine tek cümlelik yanıt verdi. Kasapoğlu, “Adana Stadyumu, Bakanlığımız ile TOKİ arasında imzalanan protokol kapsamında TOKİ tarafından yapılmaktadır” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 5 yıldır tamamlanamayan Yeni Adana Stadyumu’nu yaklaşık 4 ay önce Meclis gündemine taşıdı. Adanalı sporseverlerin stadyumun akıbetini merak ettiğini belirten Bulut, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na “Yapımına 2014 yılında başlanmış stadyumun, aradan 5 yıl geçmesine rağmen hala tamamlanamamış olmasının gerekçesini ve Yeni Adana Stadyumu’nun ne zaman hizmete gireceğini sordu.

TOKİ TARAFINDAN YAPILIYORMUŞ

CHP’li Bulut’un soru önergesine Bakanlıktan yaklaşık 4 ay sonra tek cümlelik bir yanıt geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Adana Stadyumu, mülkiyeti Bakanlığımıza ait eski Adana Stadı’nın bulunduğu taşınmazın devri karşılığında Bakanlığımız ile TOKİ arasında imzalanan protokol kapsamında TOKİ tarafından yapılmaktadır” dedi.

STAT YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Önergesine verilen yanıtı değerlendiren Bulut, Adana Stadyumu’nun yapımının yılan hikayesine döndüğünü kaydetti. Bulut, “Sarıçam’da TOKİ tarafından 2014 yılında inşaatına başlanan önce 2016 yılında, daha sonra 2018 yılında hizmete gireceği belirtilen 33 bin seyirci kapasiteli stadın aradan geçen 5 yıla rağmen tamamlanamadığını bildirdi. Bulut, Adanalı sporseverlerin maçları yeni statta izlemek için sabırsızlandığını kaydetti.

BAKAN BİLE BİLMİYOR

CHP’li Bulut, “Bakan Kasapoğlu’na yönelik önergemde 6 soru yönelttim. Bunların arasında, “Yeni Adana Stadyumu’nda çalışmalar hangi aşamadadır? Yeni Adana Stadyumu ne zaman hizmete girecektir? Yapımına 2014 yılında başlanmış stadyumun, aradan 5 yıl geçmesine rağmen hala tamamlanamamış olmasının gerekçesi nedir?” soruları da vardı. Ancak, Bakan Kasapoğlu hiçbirine yanıt vermedi. Adanalılar’ın merak ettiği sorularımız yanıtsız kaldı. Bu tutumundan da anlaşılıyor ki Bakan Kasapoğlu dahi stadın ne zaman hizmete gireceğini bilmiyor. Adana Stadyumu’nun kaderine terk edilmesine izin vermeyeceğiz. Takipçisi olacağız” dedi.

Yorumlar

5 ocak yıkılmamalı. 5 ocak, şehrin dinamiğidir. Maç günleri şehre hareketlilik getiriyor. Merkezi bi noktada olması itibarı ile tüm şehir maç günleri ayrı bir havaya giriyor. 5 ocak modernize edilerek bize verilmelidir. Yeni stad turuncuların olsun.
Yeni stadın karşısından daire alacaktım iyiki vazgecmisim , 5 Ocak genisletilsin silbastan dizayn edilsin daha iyi , tıpkı bjk Vodafone Park gibi
BENCEDE BEŞ OCAK YENİLENMELİ BİZE VERİLMELİ YENİ STAD ADANASPORUN OLSUN
Seneye süper lige çıkarsak büyük maçları mersinde oynuyalim mersine tren seferleri yapılsın biletlilere bedava nasıl olsa bu stad açılacak gibi değil.
Kısmet olursa inşallah biter 10 yıla
Aslında stadın geri kalan kısmını başkana devredip 10 yıllığına kiralasakda malum takımdan kira alsak olmazmış başkanım
İşiniz gücünüz şov,sanki Adana takımları stadsızlık yüzünden şehir şehir geziyor da CHP'li vekil soruşturmuş,sen bırak bu işleri kendi işine bak,şehri bitirdiniz,Antep,Urfa,Kayseri,Konya gibi şehirler aldı başını gitti. Bu adamları iyi takip edin yarın yeni stadyum açıldığında da bu kadar uzağa stad mı yapılrı diyerek tepki koyacaklar. Şu şehre bir katkıları yok,iyi kötü yapılanı da beğenmiyorlar.
Şehri bitiren ve AKP'dir. 10 yıldır bitmeyen stadyumun "neden bitmediğini" sormak muhalefetin asli görevlerindendir.
kesinlikle ve kesinlikle 5 ocak kalmalı ve modernize edilmelidir. her takımın kendine has onunla bütünleşmiş bir stadı var. örneğin ingiltere de 100 yıllık stadlar bile duruyor ve takımların bir parçası olmuşlar artık. 5 ocak stadı da bence adana demirsporun tarihi bir parçası olarak kalmalı ve yenilenmelidir
mehemet kardeş şehri bitiren akp hükümetidir. adanaya yıllardır çivi bile çakmıyorlar, şehir işsizlikten kırılıyor. tüm yatırımları akp hükümeti konya, kayser, Antep'e kaydırdı. sen neyin kafasındasın? dalga mı geçiyorsun??
bazı illerin stadlarından vazgeçtik küçük ilçelerin bile sdatları bitti eskimeye yüz tuttunwj*oIHMKÖŞİUL900PĞÖNBÖM34
Lütfen siyaset bize uymaz bizi bitirir içimizde koyu solcular da var sağcılar da var. Ama maça geldiğimiz zaman biz şimşek oluruz. Çakarız
Bizim taraftarlar balık hafızalı. Meşhur başkan kürkçüler cezaevine dolandırıcılıktan alınıp geri çıkan.hatirlayin..biz demiyoruz devletimizin kayıtları diyor. Ki bu şahıs mustafa tunceldir. Ne yaptı bu zat ? Ads un bir tane gayrimenkuku vardı onuda sattı sattırdı.guya bir borç karşılığında adeta sulardaki tesis bina peşkeş çekildi. Gelen tüm iktidarların şansı adana halkı ile bir türlü barismadi. Oysa yerel bel.bsk.lari genelde hep iktidar dan secilselerde demekki ha bire kendilerine calistilar. Ve asla kalıcı ne bir yer aldılar yaptılar nede kalıcı gelir yaptılar. Bu sonuç ise gösteriyor ki son yıllardaki gelen idarecilerin çoğu çapsız düşük profilde ve art niyetli idiler. Bunun üzerine iktidarda adanada bir türlü yeterince başarılı olamıyordu. Ne okur bu şartlarda sizce ? Diğer şehirdeki ilçelerdeki stadlar bitmiş hatta eskimeye başlamışken bizim adanada haken bitmemiştir. Bunun temel nedenleri yerel yöneticilerle iktidardır. Adanadadan adeta intikam elmandalardır.çapsiz bazı yoneticilerde buba çanak tutmaktadırlar. Neticede mevcut başkanda siyasi iktidarın ricaları ike gelmiştir. Aracı bir kurum gibidir. Bir süre sonra galibiyetlerden sonra sahaya inip siirt türküleriyle halay cekersede şaşmayın.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor