Şimşeklerden açıklama

Şimşekler Grubu Başkanı Ertan Zeybek, Adana Demirspor’un zor günler yaşadığını dile getirerek Adana’nın iki bakanının, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının Demirspor etrafında toplanmalarını istedi.

Adana Demirspor Taraftarlar (Şimşekler Grubu) Başkanı Ertan Zeybek yönetim kurulu üyeleri ve bir grup üye ile basın toplantısı düzenleyerek Adana Demirspor Kulübü’nün genel durumunu değerlendirdi. Zeybek, Adana Demirspor’un sıkıntılarının ve çözüm önerilerinin yıllarca dile getirildiğini ancak olumlu bir adım atılmadığını belirtti.

Adana Demirspor’un bir marka olduğunu dile getiren Şimşekler Grubu Başkanı Zeybek, “Adana Demirspor’un zarar görmemesi için aylarca sustuk. Kimileri suskunluğumuzu yanlış anladı. Artık konuşmanın zamanı geldi. Şimdi Adana demirspor’a sahip çıkma zamanıdır. Çünkü, Adana Demirspor’da gidişat iyi görünmüyor. Herşeyden önemlisi Adana Demirspor’un marka değerinin daha üst seviyede olması için herkesin, herkesimin Mavi-Lacivertli kulübe sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu.

Adana Demirspor’un 25 yıldır Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklendiğinin altını çizen Şimşekler Grubu Başkanı Ertan Zeybek, “Adana Demirspor’a yıllarca belediye destek verdi. Kendi içlerinden başkan ve yönetim kurulu oluşturdu. Ancak, kalıcı gelir konusunda bir adım bile ileleme olmadı. Bizler taraftarlar olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Adana Demirspor, belediye yükünden kurtulmalı kendi kendini idare edecek konuma gelmeli. Bunun için de işadamları üye yapılmalı. Gerekirse bu işadamlarından yönetim kurulu oluşturulmalı” dedi.

Adana Demirspor’un futbolcu transfer etmesi için Federasyondaki tahtanın açılması gerektiğini ifade eden Zeybek, bunun için de acilen 5 milyon liraya ihtiyaç olduğunu hatırlattı.

Taraftar olarak 25 yıldır aynı sözleri sarfettiklerini ifade eden Başkan Zeybek, “Aslında taraftar olarak ön plana çıkmak bizleri rahatsız ediyor. Adana Demirspor’un sıkıntılarını zaman zaman dile getirmek zorunda kalıyoruz. Adana Demirspor Süper Lig takımları ile maç oynuyor Şimşekler Grubu konuşuluyor. Biz istiyoruz ki Adana Demirspor takımı konuşulsun. Taraftarların konuşulması bizleri rahatsız ediyor. Biz taraftarın büyüklüğüyle konuşulan bir takım olmak istemiyoruz. Biz istiyoruz ki kulübümüz süper ligde olsun. Taraftar zaten iyi günde, kötü günde hep takımın yanında olarak kendisini ispat etmiştir” diye konuştu.

Birilerinin çıkarak kendilerine ağabeylik yapmalarını Adana Demirspor’a sahip çıkmasını isteyen Zeybek, “12 Ocak Cuma günü saat 19.40’ta Uğur Mumcu Meydanı’nda Adana demirspor’un kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. Buradan özellikle Adana’yı yönetenlere seslenmek istiyorum. Kuruluş yıldönümü kutlamalarına davet ediyoruz. Orada ne kadar kalabalık olursak, güç gösterisi yaparsak büyüklerimizin dikkatini çeker. Uğur Mumcu Meydanı’na Valimizi, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı, partilerin ilçe başkanlarını herkesi bekliyoruz. Çünkü artık gün birlik olma günüdür” şeklinde konuştu.

Türk futbolunun siyasallaşmanın göbeğinde olduğunu ifade eden Başkan Zeybek, “Eskiden öyle değildi kapitalizm büyüdükçü futbolu içine aldı. ve futbol siyasallaştı. Futbol eskiden sokakta amatörce başlayan, herkesin izlediği eğlenceye yönelik bir etkinlikti. Ne yazık ki şimdi capitalist rejimin kucağına düştü. Biz istiyoruz ki Adana Demirspor siyasallaşmasın. Adana Demirspor’u kongre üyesi yönetsin. Futbol siyasiler için güzel bir oy kaynağıdır, ranttır. Biz Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu ve yönetimine çeşitli önerilerde bulunduk, bulunmaya devaam edeceğiz. Artık taktir onlardadır, biz haddimizi biliriz” dedi.

Şimşekler Grubu Başkanı Ertan Zeybek, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ile CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in Adana Demirspor’un tüm maçlarını kaçırmadıklarını belirterek, “Bu iki değerli milletvekilimizle görüşerek, iki bakanımızın ve diğer vekillerimizin Adana Demirspor etrafında birleşmeleri konusunda yardımlarını talep edeceğiz. Bizlere destek olacaklarına inancımız tamdır” diye konuştu.

Şimşekler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Göksel Tel de yaptığı açıklamada, “Adana Demirspor yıllarca belediye tarafından desteklendi. Hepimizin bildiği gibi belediye desteği olmadan Adana Demirspor’un yaşayamayacağı bir gerçekti. Bu gerçeği herkes biliyor. Ancak, ne hikmetse 25 yıldır belediye tarafından desteklenen Adana Demirspor’da başarının yakalanmadığı da bir gerçektir. Adana Demirspor sadece Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteğiyle yoluna devam edemez. Adana olarak iki tane bakanımız, 14 milletvekilimiz var. Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası’nın işadamlarımızın bir araya gelerek bu takımı bir yerlere getirmelerini istiyoruz. 20-25 yıldır konuşulan sadece taraftar oluyorsa, Adana Demirspor taraftarıyla anılıyorsa bu ayıp bizim değil, bizleri yönetenlerindir. Biz isteriz ki Adana’nın iki takımı da Süper Lig’e yükselsin ezeli rekabetini o ligde sürdürsün. Burada spor medyasına da büyük görev düşüyor. Sizler de şehri ayaklandırmak için adım atabililirsiniz. Adana Demirspor kurumsal bir kimliğe kavuşsun istiyoruz. Birilerinin bizlere önderlik etmesini istiyoruz. 14 vekilin Adana Demirspor etrafında toplanmasını istiyoruz. Ne yazık ki bizler sesimizi büyüklerimize duyuramıyoruz. Sesimizi, feryadımızı duysunlar artık.

Kaynak : Günaydın Gazetesi

Yorumlar

Ne oldu Arpa kesildi galiba ?! Yenimi akliniza geldi Demirspor un zor durumda oldugu ? Yillardir klübe bir kurus vermeden bilet almadan maclara gittiniz ne oldu sonuc ne ?! Her macta Takim sahaya cikarken , Alemin Allahi geliyor sloganini grup icinde taraftara ogretemediniz sizlerde bu klubun yasamasini istiyorsaniz KENE olmaktan vazgecin !!!
Inşallah kulüp kapanırda kurtuluruz.hic olmazsa birdaha belediyeyi hortumlayamazlar.hic olmazsa alacakları olmadığı halde belediyenin verdiği paraları sanki kendileri vermiş gibi yakinlarinin uzerine yaptiklari senet alacaklarini da alamazlar.ben dunyanin en zenginide olsam bu yiyici tayfasının olduğu yere 5 kuruş vermem.bu borcu bugün sıfırlasan yarın dahada büyük borca sokar bunlar.simsekler gurubu şimdi bu açıklamayı yaptıklarına göre demekki bu para federasyona yatmicak.cunku bu açıklamayla ayaklarına yer yapmaya basladilar.hatta bu hükümetten bile medet ummaya baslamislar.demekki durum çok vahim.ama aciklamalarinda gokogluna paran yoktu o zaman niye geldin diye bile soramıyorlar.soramazlarda.cunku körler sağırlar hep birbirlerini ağırlar misali.zaten o ayraç durağın mustafa güncelin boynu altında kalsın.hep bunlar cikardi bu pis oyunlari.ve aynı tezgah 22 yıldır sürdü gitti.sulardaki kulüp binamızı bile satmak için siddetle satılmasına karsi çıkan efsane başkan adem atilgana simsekler gurubu vasitaaiyla iftira atılarak kulüpten uzaklastirdilar.sonrada tabiiki meydan kendilerine kaldı ve istedikleri gibi at oynatmaya başladılar.simdi bukadar borcun içine sokulan kulübe kim yönetici olacak?tabiiki kimse yönetici olmak istemez.zaten şimdi olmazsa bu kulüp nasil olsa yine batacak.hic olmazsa simdi kapânsinki sahte alacaklılar alacaklarıni alamaz.lanet olsun takımı bu hale getirenlere.coluk çocuğundan bulsun.
NE OLDU NASIL İNSANLARSINIZ SİZ.İNSANDA UTANMA OLUR BİRAZ.YANINIZDA TALATGİLLER VE ZÜLFİKARGİLLER YOKMU HEP BERABERDİNİZ.TAKIM ÇOK İYİ GİDERKEN ARPANIZ KESİLDİ TAŞERON YÖNETİM İSTİFA DİYE ŞEHRİN TÜM SOKAKLARINA YAZI YAZDINIZ MAÇLARDA BAĞIRDINIZ.DİĞERİNİN ÇAKALI KONGREDE NİLAY HANIMA BAĞIRIYORDU.SEDAT BEYİN YÖNETİMİNİ AKLAMAK İÇİN BU YÖNETİM GELMEDİMİ?KEBAPÇI 1.000.000.FAZLA PARAYI FED.ALIYOR ORTAYA ÇIKIYOR.SESİNİZ ÇIKMIYOR.ULAN HEPSİNİ GEÇ KULÜPDEN KOMBİNE ALSAK.220.TL SİZLER 80.00.TLYE SATIYORSUNUZ.BU KADAR PARANIZ VARSA TAKIMA YARDIM YAPIN.HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ.KİMKİ HAKKI OLMADAN DEMİRSPORUN 1 KURUŞU DAHİ BOĞAZINDAN GEÇMİŞ OLSUN KEFEN PARASI OLSUN
atın bakalım çamurları kim gelir bu kulübün başına cebinden yönetiminle 10 milyonları koy sonra at iftirayı ye küfürü aklı olan gelmez zaten sahipsiz yönetimsiz olan kaç kulüp var onları aklınıza geliyormu acaba bu kulübün gerirleri temliklere gidiyor paşalar haberiniz ola şu anki yönetim bütün giderleri kendi cebinden ödüyor alt yapısıydı tesisiydi hocalarıydı çalışanlarıydı hep para sen .
Valla bencede bu kulube adem atilgan dan sonra dsskli bir baskan gelmedi kim ne derse desin , tabiki kaymaklari ve haci doneri solememe bile gerek yok nur icinde yatsinlar cok buyuk hizmetleri oldu eskiler bilir , bekir cinar da iyiniyetle cok cabaladi ama adami cok yalniz biraktilar nur icinde yatsin
Bu takıma en büyük zararı bu yiyici grup veriyor...

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor