Sezon açılışında ilk yarı 0-0

Adana Demirspor ile Kayserispor arasında oynanan sezon açılış maçında karşılaşmanın ilk yarısında önemi anlar;

Karşılaşmaya Adana Demirspor; Şener Özcan, Yiğitcan Erdoğan, Jan Rajnoch, Keremcan Akyüz, Rıdvan Koçak, Özgür Öçal, Erçağ Evirgen, Yusuf Akyel, Mehmet Eren Boyraz, Cose Carlos Juninho, Dorge Rostand ilk 11’i ile başlarken

Kayserispor; Gökhan Değirmenci, Cüneyt Köz, Zurap Khizanishvili, Sefa Yılmaz, Abdullah Durak, Mert Nobre, Bilal Gülden, Marcko, Mijalovic, Silva Cleyton, Diego Biseswar ilk 11’i ile çıktılar.

Adana Demirspor’da kalede yer alan Emre Selen taraftarlardan büyük destek alırken, Efe ve Şener’in yokluğunda sahaya Erçağ Evirgen kaptan olarak çıktı.

Karşılaşma Adana Demirspor’un başlama vuruşu ile başladı ve karşılaşmanın ilk tehlikeli atağını da Demirspor geliştirdi.

Dak. 4; Bu dakikada Erçağ’ın sağdan getirdiği topa juninho ve Rostand çıktılar. Rostand’ın düzgün vuruşu az farkla auta çıktı.

Dak. 7; Kayserispor’un soldan geliştirdiği atakta forvet oyuncuları genç kalecimiz Emre Selen’le karşı karşıya kaldılar, araya giren Yiğitcan tehlikeyi önledi.

Dak. 8; Rostand kendi yarı sahamızdan çok güzel bir pas verdi. Kaleci ile karşı karşıya kalan Juninho bu fırsatı değerlendiremedi.

Dak. 10; Juninho’nun sağdan çalımlarla ve süratli bir şekilde getirdiği topu Erçağ’a çıkardı. Erçağ’ın volesi auta çıktı.

Dak. 14; Yusuf orta sahadan kaptığı topu Erçağ’a aktardı. Erçağ'ın ortasına kafayı vuran Rıdvan topu auta gönderdi.

Dak. 17; Yusuf Akyel’in kullandığı serbest vuruş auta gitti.

Dak. 24; Juninho’nun sağ kanattan getirdiği top kale içinde tehlike yaratmasına rağmen kayserisporlular tarafından kornerle uzaklaştırıldı.

takımda ön libero olarak görevlendirilen Rıdvan bu görevi başarı ile yerine getirirken, sahada en dikkati çeken oyuncumuzda Yusuf Akyel olarak gözüküyor. 

Dak. 31; Yusuf'a yapılan faulü yine Yusuf kullandı. kaleye giden top az farkla auta çıktı.

Dak. 35; Kayserispor'un sol kanadımızdan kullandığı serbest vuruşu Emre Selen tek yumrukla dışarı çıkardı. Bu hareket tribünlerden alkış aldı.

Dak 36; Su molası verildi.

Dak. 37; Kayserispor’un 21 numaralı oyuncusu Diego Biseswar ceza sahamıza tehlikeli girdi. Ancak sert ve düzgün vuruşu auta çıktı.

Dak. 38; İtiraz eden Erçağ sarı kart gördü.

Dak. 42; Kayserispor'un 19 numaralı oyuncusu Cleyton çalımlarla girdiği ceza alanımızda sert vurdu, ancak vuruşunu Emre Selen çıkardı.

Dak. 44; Yusuf Akyel'in kullandığı serbest vuruş dışarı çıktı.

İlk yarı başladığı gibi 0-0 sonuçlandı.

 

 

Yorumlar

ads nin koçları bunlar
formalar yeni mi ?

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor