"Samet Hoca farkı"

İlk iki umudumuzu kaybettiğimiz bir dönemde, kritik iki karşılaşma kazanarak, doğrudan Süper Lige çıkmak için tekrar umutlandık. 11 maçtır kaybetmeyen Samsunspor’u deplasmanda gol yemeden 0-2 yenmek ve saha içinde futboluyla üstün gelmek, Samet Aybaba’nın takım üzerindeki dokunuşlarını hissettirdi. 3 hafta önce kaybolan ilk 2 şansı için artık daha güçlü bir Demirspor var karşımızda.

Dünkü karşılaşmada ilk 11 açıklandığında ne yalan söyleyeyim, burun kıvırmıştım. Ancak oyun ilerledikçe gördüm ve anladım ki, Samet hoca oyuncudan daha ziyade oyun anlayışını tercih etmiş. Sedat ve Ezeh rakibin bekleri ile beraber geriye kadar gelerek savunmada alan daralttılar. İleri uçta tek başına bıraktığımız Dibba da topsuz oyunun nasıl oynanacağı ve alan bilgisi konusunda ne derece yetkin olduğunu bize gösterdi. Dünkü ataklarımızın tümünde ve tek başına bu görevi hakkıyla yerine getirdi. Maçın başında Samsunspor aslında daha istekli başlayan ve doğru baskıyı yapan taraftı ama Demirspor'un pozisyon vermeden golü bulması Samsun'un da işini zorlaştırdı. Bu durumun sonucunda kendi sahasında Samsunspor’a alan bırakmayan ve yapılan presle birlikte, kapılan toplarla hızlı hücuma çıkan bir Demirspor izledik.

Orta sahamız Sinan’dan başlayarak topu kaptırdığımız anda prese başladı. Sinan’dan başlayan savunma hattı, Samsun’u kilitleyerek, nerede ise hiç pozisyon vermeden karşılaşmayı tamamlamamıza neden oldu. Gökhan İnler takıma katıldı, katılalı ilk kez bu kadar başarılı bir futbol ortaya koydu ve orta alandan gelen tüm Samsun ataklarını başarı ile karşıladı. Ancak bana soracak olursanız takımın en başarılı hattı savunma idi. Okan ve Kaan çok fazla ataklara katılmayıp, pozisyon kaybetmezken, savunmadaki Resul, Talha ve Gökhan sürekli konuşarak birbirlerini uyardılar. Bu savunma anlayışı 90 dakika boyunca Samsunspor’a tek pozisyon dahi vermeden maçı tamamlamamıza neden oldu.

İki haftadır takım hakkında güzel şeyler konuşuyor, yazıyoruz.  Belki çok iyi oynayan bir Demirspor izlemiyoruz, ama iki haftadır doğru oynayan bir Demirspor izliyoruz.  Samet hoca ile birlikte takım ruhunu tekrar kazanmış gibi görünüyoruz. Eğer kazanma arzusu da takıma motive edilebilirse, ligin bitimine 9 hafta kala 5 puan farkın kapanabileceği ve çok şeyin değişeceğini düşünüyorum. Böylesine bir ortamda başta taraftar ve yönetim de takımın arkasında olacak ve arzulanan hedefe ulaşılacaktır. Çok kısa bir sürede takıma tekrardan bir hava kazandıran ve kazanma heyecanı aşılayan Samet Hoca ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu yolda devam edelim.

Murat Hasekioğlu

 

Yorumlar

Burda yapılan yorumları teknik ekibimiz Samet hoca ve futbolcularımız takip ediyormu bilemiyorum ama sanal alemde hiç süper lig görmeyen çok genç ve heyecanlı taraftarlarımız aynı geçen yıl Erzurum deplasman galibiyetimiz sonrası gibi demirsporumuzu şimdiden yine şampiyon ilan ediyorlar sosyal medyadaki sayfa sahipleri vs çok temkinli olmalı ve dikkatli paylaşımlar yapmalılar demirsporumuzun yıllardır en büyük rakiplerinden biri rehavet tir aman dikkat gençler
Hasan kilicta redeyse maci satacakti ayagina 6 kere top geldi 5 ini kaleciye 1 geriye pas atti yuruyerek top oynuyor.acaba kendi kalemize mi gol atacakti.
Hasan la resul la laf söyleyen çarpılır adamın senin forvetinle aynı gol sayısı var bırak bırkaç hata yapsın büyük kaptan hasan seni seviyoruz var ol
Tek çare ümit Özat gerisi yalan
Hadi kendi sayfana kedi yavrusu. Bak dunku maçta Emrah, saga sola sicriyordu. Ciftlesme zamani gelmis ördek gibi. Hadii yaylann !
Samet Hoca nın katkısı tartışılamaz. Takımda pozitif etkisi belirgin. Ancak dünkü mücadele ilk için yeterlimi derseniz , bence henüz değil. Birkaç eksiğimiz daha olduğunu Samet Hoca görüyordur. Dediği gibi yarış yeniden başlayabilir. Bunun manası ise , bizim her maçta bir önceki maça göre üstüne eklememiz şart. Bunu becerirsek ilk 2 şansı büyük ihtimal.Bugün bu konuyu konuşuyorsak Samsun ve Giresun un tökezlemesinden dolayıdır. Ben iddia ediyorum ki Samet Hoca işi sıkıya alır ve asla gevşekliğe izin vermez. Diğer iddiam ise Samsun ve Giresun önümüzdeki ilk 4 maçta en az 1 veya 2 kez tökezlerler. Şimşeklerimiz Samet Hocam sayesinde son maça kadar pes etmeyip şampiyonluğa ulaşacak kalitededir.
Ula turgeyler İnşallah küme düşersiniz
resul ve hasan takımın dinomosudur dogrudur hasan bu hafta tutuk oynadı berkide oyun degişikliginden öyle olmuştur yada samsun maçı orda iki yıl oynagından piskolojik olarak etkilenmiştir...
syn murat hasekioglu beye degerli ve olgun , birlestirici yorumlari icin tesekkürler

Yeni yorum ekle