Salim Manav yazdı; "Direnç"

Boluspor-Adana Demirspor karşılaşması zirve adına önemli bir maçtı. Adana Demirspor’un, rakiplerinin kazandığı haftada mutlak kazanması gerekiyordu. Boluspor’un ise play-off yarışına ortak olması için kazanması lazımdı.

Zeminin ağır olduğu karşılaşmada.Duran top organizasyonunda, Boluspor 1-0 öne geçti.

Boluspor’un attığı golde, Adana Demirspor’un tandemi ve sağ beki Mahmut Özen’in Tevfik Köse’yi kaçırması ve kademe hatası yapması golün kısaca özetiydi.

Samsunspor, maçında da aynı hata yapılmıştı. Fevzi Elmas o pozisyonu çıkarmıştı.

Fakat çekirge bir sıçrar, iki sıçrar…

Adana Demirspor, bu konu üzerinde antrenmanlarda çalışmalı.

Boluspor, 45 dakika 10 kişi oynadı. Kısıtlı imkanları olmamalarına rağmen çok iyi mücadele etti.

Fatih Tekke’nin ekibinde yer alan, iç sahadaki Adana Demirspor maçlarını takip eden Volkan Bekiroğlu’nun rakibini iyi analiz ettiğini düşünüyorum.

Adana Demirspor teknik direktörü Osman Özköylü, ağır zeminde pas futbolunu tercih etmemeliydi. ‘’B planını’’ uygulamalıydı.

Ayrıca oyuncu değişiklikleri zamansız ve yanlış oldu.

Kısa bir not:

 90+1. dakikada oyuncu değiştirmenin iki sebebi vardır.

1-) Takımınız mağlup ise yönetimi protesto etmek. (Böyle bir şansın yok!)

2-) Takımınız galip ise zaman geçirmek.

Anıl Taşdemir, oyuna daha erken girmeliydi.

Osman Özköylü’nün taktiksel hataları, Boluspor ‘un galibiyetini gölgelemesin.

Çok iyi mücadele ettiler ve direnç gösterdiler. 

Salim MANAV

Yorumlar

Tek açıklaması var o da osman in maçı kendi eliyle boluya vermesidir bu kadar hata olmaz
osman ve hüseyini bu takımdan bir an önce kovmak lazım taraftar bunu bu hafta 5 ocakta yapacaktır.
hakkattan taraftarları çıldırtacaklar eni sonu hüseyin kalaya bütün stad sövecek onu istiyor bu hoca.
osman hoca büyük hata yaptı mazaret üretmesin
osman efendi gidişin, geri dönüşün hepsi kurguydu,yasak almış takımlar,turuncular bile bizden çok daha iyi oynuyor.aklını başına al osman efend,i hüseyin kalanın,şenolun sağ bek oynattığın mahmutun bu takımda işi yok golü yerken bu mahmut nerdeydianılı iki haftadır 90 küsürde alıyosun sen milleti salakmı sanıyorsun.bu hafta da puan kaybet bakalım neler oluyor seni bu sefer kurguda kurtaramayacak,5 ocak başına yıkılır,sen güney kapalıya dönüpte küfür ettiğin gün bizim için bitmiştin ama şirinlerin seni tuttu bu takımda,kovulduğun takımlara bak bir dönüpte.bir çift sözde sana başkan bey eline al sopayı artık yoksa sanada yazıklar olsun.
acilen kan değişikliği şart oldu teknik ekipte,gelen hocada ruhsuz oyuncuları kızağa çekmeli.
play off bile düşünmeyen başkan şimdi sana hak veriyorum play offa bile kalamayacağız bu osman ve yaveri hüseyin kalayla
İstifa istifa Osman hoca istifa yeterrrrrrrr, oynatamiyorsun. Kenarda şak şak şakla, hakeme, seyirciye çağırmakla olmuyor..
Maç akşam güneş batana adar oynanacak dense 1-0 biterdi,biz de hala kendi sahamızda paslaşıyor olurduk
Osman özköylü'nün gidişi Gaziantep Bşb maçı olacak
defolsun gitsin,rakip kaleye 90 dakika boyunca organize atak ve şut yok dikkat ettinizmi
Osman Hoca acil takımdan ayrılmalı.Yoksa şampiyonluk Hayel
çoğu arkadaş hüseyin kala ya sallıyor ama,her ne kadar verimli olmasada bizim takımda canını dişine katan, ölümüne mücadele eden hüseyin kala dır.hüseyin kala kadar rakip 18 e orta yapan başka futbolcumuz maalesef yok.aslında hüseyin kalanın gerçek kapasitesi bu değil..tabii ki bunda enbüyük suçlu futbol bilgisi olmayan,galipte olsak,mağlup da olsak hep aynı taktiği uygulayan dar kafalı,oyunu okuyamayan osman özköylüdür.kanatları kulanamazsan, rakip 18 e orta yapacak oyuncuları oynatmazsan tabii ki pozisyon bulamazsın.maçın ikinci yarısı burak solakel girince, şenolcanın sezon başından beri yapamadığı ortayı maçın ikinci yarısında 45 dakikada fazlasıyla yaptı.sağbekte de mahmut özen yerine murat akyüz oynasaydı o da fazlasıyla burak solakel gibi kanadı kullanıp dünyanın ortasını yapardı ve bundan da adım gibi eminim.osman özköylü sezon başı ve ara transferde tüm transferleri yanlış yaptığı için mazereti de olamaz.tek suçlu kendisidir.hatta moro 5 aydır,mendy de 2-3 aydır takımda.moro düz topçu mendy de hazır değilse ne diye bunları aldırdın osman özköylü?. ve memlekette böyle topçular çok.zaten memlekette de nerede hazır olmayan futbolu varsa bizi takıma doldurdu osman bey.osman özköylü derhal gönderilip yerine iyi bir hoca getirilmelidir.bu osman beyle ilk iki ye giremeyiz.vallahide billahide ercan albay illaki gelsin demiyorum ama osman özköyklüden çokdaha iyi hocadır.takke düştü kel göründü.
sen hüseyin kalamasın, artık yemezler hüseyin sabri reiside geçti, bu takımda işi yok ,bu hafta bütün stad kalaylar onu,seninde bu yorumunu kalaylıyor okuyanla,r canını dişine takıyormuş ben hayatımda böyle ruhsuz adam görmedim sahada ne yaptığı belli değil.işin aslı tahminimce şu hüseyin kala siyasi olarak birilerine yakın bence ve baskı yaptırarak ilk onbirin değişmezi oluyor başka bir açıklaması olamaz bu işin,bir arkadaştanda bu şekilde duyum aldım.yazıklar olsun diyorum

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporBoluspor

Yazara ait son köşe yazıları

15 Şubat 2016, Pazartesi 19:15
7 Şubat 2016, Pazar 20:54
22 Aralık 2015, Salı 19:42
30 Kasım 2015, Pazartesi 22:51
26 Nisan 2015, Pazar 12:44
24 Mart 2015, Salı 17:43