Şahmalı oynamak isterse oynatırız!

Manisaspor’da aylardır tedavi gören oğlu Muhammet Ömer bebeğini kaybeden kaleci İsmail Şahmalı’nın Adana Demirspor deplasmanında oynayıp oynamama durumunun oyuncunun kendisine bağlı olduğu kaydedildi. Konuyla ilgili sorumuzu yanıtlayan teknik patron Sait Karafırtınalar, “Bu konuda kararı İsmail’e bırakacağız” dedi.

“ÜZÜNTÜMÜZ ÇOK BÜYÜK”

Karafırtınalar, “İsmail kardeşimizin acısını paylaşıyoruz. Üzüntümüz çok büyük. Muhammet Ömer bebeğe Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. İlk geldiğimiz haftalarda da İsmail’i maçtan maça oynatıyorduk. Planlarımızı oynaması üzerine kuruyoruz ama kararı kendisine bırakacağız. Bu hafta da eğer oynamak isterse oynatacağız” diye konuştu.

“5 HAFTANIN 3’ÜNDE 5-6 ATMAK KOLAY İŞ DEĞİL”

Bandırma maçında aldıkları 6-2’lik galibiyetin daha önceki sansasyonel galibiyetlerden daha değerli olduğunu kaydeden Karafırtınalar, “İlk 35 dakikada 5 gol atmak kolay değil. 2-0’ı bulduktan sonra 5-6’yı aramak takımın ne kadar istekli ve arzulu olduğunu gözler önüne seriyor. 6 golün ne kadar değerli olduğunu Barcelona takımı dünyaya gösterdi. Her takım neden her maç 5-6 atamıyor. Biz bunu 5 haftada 3 maçtır yapıyoruz. Ofansif dikine oyun bizim felsefimiz. Analizler ışığında kişiler üzerinde değil takımsal anlamda yardımlaşmamız üst seviyelere çıktı. Oyuncuların bir aradaki uyumu çok önemli. İlerdeki üçlümüzün de uyum içerisinde hareket etmesi sonuçlara etki yapıyor. Bunları idmanlarda çalışıyoruz. Herkesin takıma katkı koyma anlamında özverisini gözlemliyoruz” dedi.

“KAZANABİLECEĞİMİZ BİR MAÇ”

Adana Demirspor maçı hakkında da görüşlerini dile getiren Karafırtınalar, “Şampiyonluğa takım kursam Adana Demir kadrosu üzerinden giderim. Pote gibi Tiago gibi Sercan Kaya gibi çok önemli oyuncuları var. İki tane çok istikrarlı kenar bekleri var. Hem oyun hem skor olarak yükselen bir grafiğimiz var. Kazanabileceğimiz bir maç ama kaybetmemekte lazım. Zorluk derecesi çok yüksek maçlar oynuyoruz. Bıçak sırtı gibi bir fikstürümüz var. 3’lü periyoda giriyoruz, bu periyotta maksimum puanları almamız gerekiyor, artık alt taraf kazanıyor, ligde kalma barajı yükseliyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporAltay