Rıza Çalımbay hakemlere ateş püskürdü!

 Adana Demirspor ile sahasında 1-1 berabere kalan DG Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay maçın ardından hakemlere tepki gösterdi. Çalımbay, "Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah. Büyük takımlardan bu şekilde bir tane oyuncu atsınlar da göreyim. Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor hem de biz sinirlendik" dedi.

Süper Lig'in 10. haftasında Adana Demirspor'u konuk eden ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrılarak bu sezonki 5. beraberliğini alan Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Karşılaşmayı değerlendirerek sözlerine başlayan deneyimli teknik adam, "Maçı kazanmak için sahaya çıktık. Bu kadromuzdan da belli oluyor. Gerçekten iyi de başladık. Golü bulduk. Hiç bir problem yoktu. Hakem arkadaş bizi 10 kişi bırakana kadar sorun yoktu. Ne zaman 10 kişi bıraktı maçın seyri değişti. Sonrasında da dengeyi kuramadık. Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah. Büyük takımlardan bu şekilde bir tane oyuncu atsınlar da göreyim. Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor hem de biz sinirlendik. Futbola gelince, 10 kişi kaldık. Oyuncumuz atılmasaydı gayet iyi şekilde mücadele ediyorduk. Oyuncumuzu atması maçın kaderini belli etti. Maalesef son dakika da bir penaltı olayı oldu. Biz penaltıyı konuşmuyoruz. Üzüldük. Gergin bir maç oldu. Hakem arkadaşın maçı bu hale getirmemesi gerekiyordu. Futbolcularımız da gergin olduğu için maça kendilerini veremediler. Gergin bir şekilde oynamaya çalıştık" diye konuştu.

"Taraftarımızı tahrik ettiler"

Hakemlerin maçı etkilediğini vurgulayan Çalımbay, "Kazanmamız gereken bir karşılaşmaydı. Ancak olaylar çıktı. Yine de golü yemememiz gerekiyordu. Hakem arkadaşlarımız gelip maçlarını yönetsin istiyoruz. Böyle polis eşliğinde içeri gitmesinler. Yolu ben açtım. Polisleri çağırıp hakem gelmiyor, gelemiyor. Sivas'ta artık böyle şeyler yaşanmasın. Hakem arkadaşlarımızda yaşatmasınlar. Ben onlara bin tane hata sayarım. Bariz hatalarına biz bir şey demiyoruz. Hakemlerden dolayı benim başıma gelmeyen kalmadı. Yaşadığım öyle maçlar var ki, hakemler hakemliği bıraktı. Ben artık pes ettim. Ama bugün gerçekten bizi çok gerdi. Futbol anlamında çok gereksiz şeyler yapıldı. En büyük tehlike taraftarı germek. Sevimsiz bir ortam oldu. Çok çekişmeli geçecek bir maçtı hakem arkadaş sayesinde oyuncumuz atıldı. Hakemlik dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesi yapmak kolay değil. Şimdiki hakemlerin ellerinde her şey var. Karar verirken daha dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı takımlardan ciddi anlamda çekindiklerini düşünüyorum. Faal hekimlerinin varda olmamaları gerekiyor. Futbol bu yeniliriz kazanırız. Ancak hakemler ile böyle gergin ayrılmamamız gerekiyor. Taraftarımızı tahrik ettiler. Adana Demirspor gibi güzel bir takıma gelmişsin böylesi hareketler yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yeter artık admin her son dakika gol yiyen takımımıza saldırıyor daha dün Beşiktaş bugun bu itler biz kendi evimizde kaç puan kaybettik. Kimseye saldırmadık hakaret etmedik Hakem hataları oldu olmuştur ama her seferinde deplasmanda o ter döken futbolculara maç sonlarında yapılan saldırıları kaldıramıyoruz utanmadan o TETİKÇİ gazeteciler hocamıza yaptığı adilikte çabası birde bize siz gelin Sivasa diyor ne yapalım biz bunları koca bir şehir üstlerinemi gitsin sokmuyalım mı şehire ne yapalım umarım bu son taşkınlık olur yoksa onlara kendi evlerinde bile rahat vermeyiz bizi deplasman deplasman gezemiyeceğimizi mi zannediyorlar biz takım en kötü durumda iken bile nerelere gitmişiz ads başkadır bilmez hiç kimse ama anlıyacaklar biz yıkıla yıkıla varolmuş bugunlere gelmiş koskocaman bir camiyayız bizi küçük düşürmez hiç kimse
Hoca senin takımın futbol oynamaya değil de Amerikan güreşi oynamaya gelmiş, ne yapacaktı hakem aferin evladım diyip alnından mı öpecekti
Ne bekliyordun teneke hakem gel bizi tut biz ads yenelim mi diyordun
Rıza Hoca , seni insancıl ve zeki yönün ile severiz ancak bu açıklamalar yakışmadı. Eğer atılan oyuncu daha ilk yarıdan atılmadı ise bilki hakemin size kıyağıdır. Svenson u sakatladı ilk yarıda. İyi niyetli değildi , her ikili mücadelede resmen biçme makinası gibi oynadı. Ayrıca takımında Erdoğan Yeşilyurt diye bir sahtekar var ki , futbolculuğunu bırak insan bile değil , sahtekarın önde gideni. Kalecimize dua edin , 1 puanıda alamazdınız. 4-0 yendiğimiz Antep bile sizden daha iyi futbol oynamıştı.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporSivasspor