"Rahat bir nefes aldık"

6 haftadır hasret kalınan galibiyetten ve oynanan kötü futbolun ardından pek çok Demirsporlunun kazanacağımızı düşünmediği bir maçtan 3 puanla ayrıldık. Aslında bu maç öncesinde pek çok unsur Demirspor’un aleyhine idi. Ankaragücü’nün haftalardır oynadığı iyi futbol ve aldığı başarılı sonuçlar, hafta başında futbolculara dağıttığı primler, Demirspor’un kötü gidişatı, Ankara’daki soğuk ve karlı ortam, her şey bizim aleyimize idi.

Karşılaşmada bu duruma uygun bir seyirde başladı. Genç ve tecrübesiz Ankaragücü’nü kontrol altına almak isteyen Adana Demirspor’un oyun anlayışı ilk yarıda kötü bir futbolun ortaya çıkmasına neden oldu. İlk yarının son dakikasında bulduğumuz gol maçın kaderini belirledi. Mutlaka kazanmak zorunda olan Ankaragücü karşısında ikinci devrede bol bol kontratak pozisyonu yakaladık ve nerede ise hepsini gole çevirdik. Karşılaşmada bu görüntü ile ve ilk maçın skoru ile tamamlandı.   

Maçın en kritik adamı Demirspor adına Hüseyin Cimşir’di. Defans bloğunun hemen önünde tüm Ankaragücü akınlarını durdurdu. Taha ve Roger’ın haftalardır rakiplere mahkum oyunu karşısında, bu maçta tüm rakip atakları kesen bir Hüseyin vardı. Taha da son haftalardaki performansının üstüne çıkınca, maçın ilk dakikasındaki pozisyon hariç Ankaragücü’ne atak şansı tanımadık.

Mustafa Hoca, bu maçta radikal bir karar alarak sağ ve sol açıktan yoksun bir kadro ile sahaya çıktı. Taha ve Hüseyin ile ön libero mevkiini garantiye alan Mustafa Hoca, Erman Özgür’ü uzun zamandır ilk defa yerinde ve serbest adam olarak oynattı. Bu durum ise özellikle ikinci yarıda Erman’ın organize ettiği akınlarla kontratak gollerimizi bulduk. Bu futbol anlayışı bizler gibi tecrübeli (yaşlı değil) ve kontrol oyunu oynayan takımlar için ideal bir deplasman anlayışı. Bunun en güzel örneğini Rize’de göstermiştik. Bu maçın bizler için en iyi tarafı ise gol bulamamaktan dolayı uzun zaman kimlik arayışında olan tüm forvet hattımızın golle tanışması oldu.

Ankaragücü gibi genç ve tecrübesiz bir kadro karşısında alınan farklı galibiyet bizleri yanıltmasın. Asıl sınavı gelecek hafta vereceğiz. Bizim gibi kontrollü bir oyunu tercih eden Bucaspor karşısına çıkıyoruz. Kendi evimizde deplasman taktiği ile oynayamayacağımıza göre, ilk 6 için mutlaka kazanmak zorunda olacağımız bir maça çıkacağız. Eğer bu maçı kazanırsak ilk 6 yolunda güçlü bir adım atmış olacağız. Yok, eğer kaybedersek, hiç zaman kaybetmeden gelecek yılın hazırlıklarına başlamalıyız.

Nadir AVŞAROĞLU

 

Yazara ait son köşe yazıları

"İki devrede, iki farklı oyun"

16 Eylül 2018, Pazar 16:58

"Özgüvenimizi yitirdik"

28 Ocak 2018, Pazar 22:16

Devre arası hedef belirlenmeli

4 Aralık 2017, Pazartesi 10:04

"Lokomotif Gençlik kuruldu"

17 Kasım 2017, Cuma 11:31

"Sorun kadroda"

31 Ekim 2017, Salı 16:13

"Daha çok inanan kazandı"

26 Eylül 2017, Salı 10:52

Yorumlar

Herşeye rağmen sağ ve sol kanat olmadan bir maç oynamak son derece anlamsız. Mustafa Hoca en azından ikinci yarıda Özgür'ü çıkartıp, Erçağı almalıydı.
Nadir Abi, yazından sanki takım iyi bir futbol oynamış gibi bir sonuç çıkıyor. Orta sıralarda yer alan ve seyircisi olan bir takıma karşı bu futbolla yerle bir olurduk. Organize geliştirdiğimizi bir tek atak yok. senin de dediğin gibi Ankaragücüne bile kontratak futbolu oynadık. takımın toparlanıp toparlanmadığını bucaspor maçında göreceğiz.
Bence Rıdvan saağbekte, Özgür'den daha iyi. Maça Özgür'ün yerine Erçağ ile başlansa daha iyi olurdu.
Sezon başında Hüseyin Cimşşir'in çok günahını aldık. bir de Yusuf sakatlıktan kurtulursa çok iyi olur.
herzaman sölerim hüseyinin takımda varlığı bile birçok avantaj sağlıyor çoğu hakemin bakış açısı bile değişiyor hüseyinin olduğu pozisyonlarda özellikle,,,bencede takımın görünmeyen en olumlu oyuncusuydu,,,bu arada herzamanki gibi hakemler bize penaltı çalmadı,,ankgüçlü defans oyuncusu ikinci yaru luizi adeta biçti ama hakem !! devam dedi,,bucayı yenemezsek ilk 6 şansı bitmez ama büyük yara alırız , yazık oldu bu takım ilk ikiye rahat girerdi bence,,ve erçağsız forvet olmaz mustafa hoca yeni icatlar çıkarma ...
Kimse ankaragücünü küçük görmesin oynadığı futbolla takımlara kök söktürüyorlar,yapılan ankette herkes ankaragücüne şanş veriyordu,demirsporumuz istediği oyunu oynasın yenemiyeceği takım yok,birde sakatlıklar olmasaydı daha iyi konumda olurduk.hüseyin ve yusuf sakat yeniler kendilerine daha yeni yeni geliyor bu arada orta sahamız çökmüştü,hüseyin iyileşip takımda yerini alması çok şeyi değiştirdi.
içinizde günahkar bir dsen değilsin ziyaretci bende senin gibi düşündüm ama şöyle bir bakıyorum birde yusuf eklenirse takıma kormaya gerek yok gibi geliyor kart cezamız olmazsa
SAĞ BEKE RIDVAN ÖNÜNE ERÇAĞ SOL BEKE KEREM ÖNÜNDE NURULLAH OYNARSA ORTA SAHA YI KALABALIK TUTARSAN KİMSE SENİ YENEMEZ NE İÇERİDE NE DIŞARIDA MANTIĞIN VE AKLIN YOLU BUDUR.GERİSİ MACERAPERESTLİK.DEFANS BLOĞUNDA İKİ STOPERİNDE YÜKÜ AZALIR BU TAKTİKLE HELE BİRDE YUSUF DÖNERSE DEĞMEĞİN KEYFİMİZE.
AYRICA BU TAKTİKTE ERMAN KAPTINIDA FORVET ARKASI SERBEST ADAM POZİSYONUNDA OYNAT ASİST KRALI OLMAZSA GEL YANIMA
mavı cellat doğru tesbıt etmış en doğrusu bu zaten.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor