"Play-Off’lardan bu takımı Süper Lig’e çıkaracağız"

TFF 1. Lig takımlarından Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yılmaz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Play-Off’lardan bu takımı Süper Lig’e çıkaracağız" dedi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında özel açıklamalarda bulundu.

Büyük darbe yedik

Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz tarafından sunulan Üçleme programına konuk olan başkan Yıldırım, "Keşkelerim çok oldu. Keşke, bu Türk futboluna girmeseydim diyorum. Ben bir iş adamı olarak, Türkiye’de de futbolun ileriye gideceğini düşünerek futbola girmiştim. O dönem Samsunspor kulübünün kapısına kilit vurulma noktasına gelinmişti. Haliyle, adam akıllı bir analiz yapamadan kendimizi burada bulmuştuk. Ne yazık ki benim gibi, Ali Koç gibi saf niyetle gelen insanlar, bu futbol dünyasında keyif alamıyorlar. Bu sezon da tam her şey düzeliyor derken, şampiyonluk geliyor derken, bir büyük darbe yedik maalesef. Ben bilmezdim böyle şeylerin olduğunu, yeni yeni öğrendim. Biz bu yolun başında ‘yolumuz dikenli, ayağını seven gelmesin’ demiştik. Meğer ayağını seve seve gelenler varmış, yeni öğrendim" dedi. 

Seyirci açıklaması

Son zamanlarda gündeme gelen rakip takımın stada taraftar alması konusu hakkında da konuşan Yıldırım; “Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, valilerimiz, sağlık çalışanlarımız şu virüs illetinden bir an evvel kurtulalım diye her türlü fedakarlığı yapıyor ama bunları göz ardı eden bazı camialar, statlarına 4 bin 5 bin taraftar alıyor. Biz taraftarımızı almıyorken, kurallara uyuyorken, birilerinin ısrarla kuralları ihlal edişine, hayret ediyorum. Samsunspor taraftarı çok büyük bir taraftar, Süper Lig’i hasretle bekliyorlar. Biz de bunu göz önünde bulundurarak, onların sesi oluyor ve yapılanlara itiraz ediyoruz. Konuştuğumuzda da yanlış bir şey demememize rağmen, her hafta ceza yiyoruz. Yani bana açık açık ‘sen bu görevi bırak git kardeşim, senin burada işin yok’ diyorlar. Ben bunlardan, bunu anlıyorum” İfadelerini kullandı.

300 milyon TL harcadım

Başkanlık süresi boyunca çok sıkıntılı süreçler geçirdiğini belirten Yüksel Yıldırım, bu saatten sonra geri dönüşün olmayacağını da belirtti. Yıldırım, “Artık ben bu işin içine girdim, kendi cebimden tam 300 milyon lira harcadım. Şu an karanlık bir tüneldeyiz ve o karanlıkta yürüyoruz. Burdan geri de dönülemez. Tünelin ucunda ışığı görene kadar yürümeye devam edeceğiz inşallah. Ben hiçbir zaman ‘Allah kerim, hadi bakalım’ demedim. Hep bir planlama içerisinde yaptık. Biz 25 Nisan’da Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda şampiyonluk kutlaması yapacaktık. Fakat, gerek bizim hatalarımızdan gerekse de bizim dışımızda gerçekleşen olaylardan dolayı, ulaşamadık bu hedefimize" şeklinde konuştu. 

Çoğu fake hesap

Kendisine birçok farklı camianın üyesi tarafından mesajlar atıldığını söyleyen Yıldırım; “Bana binlerce mesaj geliyor, ben bunların içinden cımbızla seçip cevaplıyorum ve bunların da çoğu ‘fake’ hesaplar. Çünkü bunlarda o cesaret yok. Ben, ‘Samsunspor bizim kırmızı çizgimizdir’ diyorum. Ben bunu dedikçe üzerime oynamaya devam ediyorlar. Bana farklı camialardan mesajlar yazan arkadaşlar, bize yanlış yapıyorlar. Bilsinler ki beni dünya tanıyor, oturup da hepinize tek tek yazamam. Ama o belli başlı kişiler üzerinden, hepinize toplu cevap veriyorum" dedi. 

TFF akıllılık etmeli 

Türk futbolunun içinde bulunduğu bu karanlık süreçten kurtuluşunun tek yolunun, “şirketleşmeye” gidilmesi gerektiğini belirten Yıldırım; “Nasıl ki AK Parti döneminde Türkiye’de özelleşmeler başladı, şirketler ortaya çıktı, burada da TFF akıllılık etmeli ve benzer bir politika izlenmeli, futbolda da bu çoğaltılmalıdır. Türk futbolunun kurtuluşunun bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü eskiden futbolda ‘para’ araçtı, şimdi ise amaç haline geldi. Bu yüzden, özelleşme yani şirketleşme şart” İfadelerini kullandı.

Kadına şiddet ve mor forma

Samsunspor’un çok daha parlak bir geleceği olması adına da çalışmalar yapan başkan Yüksel Yıldırım, camianın 5 yıl içerisinde kendi ayakları üzerinde duracağını şu ifadelerle belirtti:

“Biz mesela 2021-2022 Sezonu formalarımızdan birisini ‘kadına şiddet’ konusuna dikkat çekmek adına, ‘mor’ yaptık. Bu formayı da Türkiye’ çapında satmayı amaçlıyoruz. Sağlanan gelirin de bir miktarını kadına şiddet karşıtı oluşumlarla paylaşmak istiyoruz. Bizim bu ve benzeri sosyal projelerimiz de var ve böyle bir yapıyla, altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. 50 milyon liraya yeni bir altyapı tesisi kurduk. Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas, bu yatırımları gördü ve ‘bu devirde böyle yatırım yapan bir başkan olamaz’ diyor. Yani benim gibi düşünen ve hareket eden başkanların çoğalması lazım. Biz Samsunspor’un 5 yıl içinde kendi ayakları üzerinde duran bir camia olmasını amaçlıyoruz, bunun için de öncelikle bu sezon Süper Lig’e çıkmamız gerekiyor.”

Oyuncuların sözleşmesi hakkında ne dedi?

Mevcut kadrodaki sözleşmeler hakkında da konuşan Yıldırım; “Birçok oyuncumuz var sözleşmesi biten ve bizimde uzatmak istediğimiz. O 15 kişiye kafanızı takmayın dedim, her birisinin belli anlaşmaları var neticede. Merak etmeyin o yüzden. Mesela Djedje’ye 13 maç oynama şartı koymuştuk, o 16 maç oynadı ve haliyle hak ettiğini almış oldu. Kubilay ile de görüştüm, birlikte anlaştık, son dakika bir değişiklik yaşanmazsa, o konuyu hallettik inşallah. Ertuğrul hocamız, çok yetenekli ama Kubilay’a koşmasını da öğretti sağ olsun. Çünkü yetenekli oyuncular genelde koşmaya ihtiyaç duymuyorlar ama hocamız bunu kendisine öğretti" açıklamasını yaptı.

Bu takımı Süper Lig’e çıkaracağız

Son olarak şampiyonluk şanslarının da devam ettiğini hatırlatan Yıldırım, ne olursa olsun Süper Lig’e çıkacaklarını söyledi. Yıldırım; “Ben Adanaspor’u yeneceğimize eminim. Çok dürüst ve tertemiz çalıştık, hazırlandık bu sezon. Pazar akşamı biz saat 22.00’da şampiyon olabiliriz bu bir ihtimal. Ama olamazsak da ben büyük Samsunspor taraftarına söz veriyorum; Play-Off’lardan bu takımı Süper Lig’e çıkaracağız. Çıkamazsak da dünyanın sonu değil, ben Atatürklü armayla bu şehri Avrupa’ya götürmeye söz verdim, inşallah olacak" diyerek sözlerini tamamladı. 

Yorumlar

" ben Atatürklü armayla bu şehri Avrupa’ya götürmeye söz verdim, inşallah olacak " sözlerin için saygı duyarım , eyvallah. Ancak farkındamısın bilmem ama , çoğu cümlelerinde hem demogoji var hem bazı sizlerinde mantıkla alakası olmayan boş cümleler. Samsunsporun sahibi olduğun için 300 milyon harcadım , futbolun içine girdiğim için pişmanım gibi laflar Samsunspor a hakaret. Ben bir Demirspor taraftarı olarak şunu siyleyim ; Futbol da Başkanlık bu kafa yapısı ile yürümez , hiç konuşmamak Samsunsporun hayrınadır . İnsanları ve kurumları hedef alman , kendi hatalarının arkasına gizlenmen başlı başına hata . Ertuğrul Hoca dan borç alıp futbolculara primleri dağıtman daha büyük hata . Bu kadar hatalarla iş hayatında başarılı olmanı kabül edebiliriz ancak futbolu besleyen her zaman para değildir, En büyük destek takım ve taraftar arasındaki , hırs , inanç , sevgi , saygı dan geçer, Para 2.ci plan da . Kaltesi tartıiılmaz Hocanız var , bırakında işini rahat yapsın. kendinize benzetmeyin. Playyoff ta Alta ya takılırsanız hiç şaşırmam.Samsun Şehir ve Taraftarı süperligi hakediyor da , bu yönetim şekli , kafa yapısı hak ediyormu deseler , şüpheli......
Şahsen bu güzel , doğru ve haklı yorumun için tebrik ederim . Fikirlerine aynen katılıyorum
İyi para harcamış sin ama senin takımın 10 puan önde iken neden hiç konuşmadın. Şimdi çıkmış ahkam kesiyorsun demirspora ve Giresun spora kendi sahasınizda yenilmesinin mi hocana ve futbolcularina ne söyledin de şimdi çıkmış bunları söylüyorsun neymiş Demirspor 5 bin taraftar almış , taraftar ile mi kazanıldı bu maçlar sayın yuksel.......
sayın başkan algı oparasyonu yapıyorsun şahsen samsun sporu severim sen takımı play oflara motive et ads şapyon olacak allahın izniyle...a.d.s
Bugün Oda tv sosyal medyada Son durağı Türkiyeydi bir haber geçti. Konu özetle şöyle, İsteyen haberi oda tv sosyal medya da okuyabilirler. Panama’da, son durağı Mersin Limanı olan konteynerde 616 paket kokain ele geçirildi. Konteynerin geldiği Ekvador'daki Bolivar Limanı'nı Yılport işletiyor. Orta Amerika ülkesi Panama’da, Türkiye’de Mersin Limanı’na gittiği ileri sürülen bir konteynerde 616 paket kokain ele geçirildiği açıklandı. Panama basınında yayımlanan haberlere göre, Ekvador’da Bolivar Limanı’ndan yola çıktığı belirtilen konteynerin son durağı Mersin Limanı olacaktı. İspanya merkezli uluslararası haber ajansı EFE de habere geniş yer verdi.
Öte yandan 616 paket kokain saklanan konteynerin yola çıktığı Ekvador’un Bolivar Limanı Türk şirketi Yılport tarafından işletiliyor. Yılport’un kendi internet sitesinde “2016 yılında Ekvador’daki Puerto Bolivar işletim hakkını kazanarak küresel ağını Latin Amerika'ya kadar genişletti” bilgisi veriliyor ve “Yılport, Puerto Bolívar ihalesini 2015’te birincilikle tamamlamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat 2016 ayı içinde düzenlediği resmi Ekvador ziyaretinde, Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa’nın da katılımıyla Puerto Bolívar’ın devir çerçeve anlaşması, iki başkan huzurunda imzalanmıştı” deniliyor.
TFF 1. Lig takımlarından Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yılmaz diye başlayan haberin önüne bence Yılport Samsunspor Kulüp Başkanı Yüksel yılmaz yazılsa daha doğru olurdu. Çünkü TFF nin ve bütün basın bültünlerinde Sümsunsporun isim hakkını alan yılport kendi ismi ile beraber yılport Samsunspor adını kullanıyor. Bu haberde yılport ismine haksızlık edilmiş bence öyle düşünüyorum.
İddaa oranı 9 muş şimdi biraz tırstım yoksa şimşegin 5 atacagından emindim

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Samsunspor A.Ş.