"Pes etmek yok"

Hayat bazen insanlara öyle zorluklar çıkartır ki, insan pes etmek ister. Ancak 7'den 70'e tüm Demirsporluların ortak yapısı asla pes etmemeleridir. Adana Demirspor tarihinde birçok efsanevi geri dönüşler olmuştur. Çok geriye gitmeye gerek yok, geçen sezon ki Kayserispor maçı, iki sezon önceki Konyaspor maçı... Bunlar saymakla bitmez.

Yazıya neden böyle bir giriş yaptığıma gelince, yazının sonunda söylemem gerekeni başta söylemek istiyorum. Pazar günü Karabükspor karşısında hakem hatalarıyla da olsa geriye düştük. Her maçın başından sonuna kadar yerinde durmayan, takımını ateşleyen ve asla pes etmeyen Osman hoca 83.dakikada yediğimiz üçüncü golden sonra yedek kulübesine oturdu ve maçın bitmesini bekledi. Oysaki uzatma dakikaları ile en az 11-12 dakika vardı maçın bitimine. Çok beğendiğim Osman hocanın skoru kabullenmesini içime sindiremedim.

Bir şey nasıl başlarsa öyle gider sözüne inat, bu sene sevinçlerimizde istikrar istiyoruz. Umutlarımız daim olup, yerini hep korusun istiyoruz. 2-3 hafta mutlu olup, yerini mutsuzluklara bırakmak istemiyoruz. Bu sene sadece sevinmek istiyoruz. Böyle bir duyguyu yaşamayalı çok zaman oldu, bunun tekrar hatırlatılmasını istiyoruz. Bu senenin artık "o sene" olmasını istiyoruz. Beklentimiz net! Şampiyon olmak istiyoruz. Geçen 7 haftada kaybedilen 10 puanın son olmasını, artık bir puanın bile kaybedilmemesini istiyoruz. İnanmakla gelir başarı! Bizler inanıyoruz, siz de inanın istiyoruz...

Hakemlere gelecek olursak hakemlerin gözlerine Adana Demirspor maçlarında bir şey oluyor, aniden bir kör oluyorlar. Üç maymunu oynuyorlar desek, o kadar kötü oyuncular ki, onu bile ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Karşılaşmaya çok iyi başlayan Adana Demirspor'u, Karabükspor takımı sert top oynayarak ve sürekli faul yaparak durdurmaya çalıştı. Maçın hakemi sert müdahalelere hoşgörüyle bakınca Mavi-Lacivertli oyuncuların oyun iştahı kırıldı. Verilmeyen penaltı sonrası ise futbolcularda ne yapsak olmayacak anlayışı oluştu. Yine hakemlerle kaybedilen üç puanımız gitti.

Ey bakar körler, Biz Adana Demirsporlular, çok bir şey istemiyoruz. Futbolcuların iyi niyetlerini, emeklerini, taraftarların umutlarını çalmayın artık.

Emre TEMEL

Yorumlar

bence osman hoza hakkında söylediklerin çok doğru,benimde dikkatimi çekti 3. golden sonra gidip yedek kulübesine oturdu oysa senin örnek verdiğin konya maçı son dakikalara kadar galibiyet ümidimiz sürmüştü üstelik 10 kişiydik. hakem karabükün yaptığı sertliğe izin verdi ve futbolcularımızın ne yapsak olmayak fikrine kapıldığı doğru bende maçı izlerken öyle hissettim ben buna birşey eklemek istiyorum bu fikre yani ne yapsak olmayacak fikrine çoğu kişide olan siyasi sebeplerden bizi çıkartmıyacaklar düşünceside etkili oluyor ki bence yanlış bir düşüncedir.özellikle yöneticelerin böyle konuşmamaları lazım.futbolcuları oynatamazsınız sonra.
Benim anlamadığım Antep belediye maçı haricinde takımın kazanma isteğinde bi problem yok.O maçtada Hakan Kutlu zehir gibi hazırlanmış maça.Burak Çalıkı kitlediler.Alanzinho desen sezonun topunu oynadı.İlk haftalarda gelen başarılı sonuçlar bizi mükemmel yapmadı.Sın haftalarda aldığımız sonuçlarda berbat bi takım olduğumuzu göstermedi.Birazda bundan kaybediyoruz herşey daha bitmedi veya mükemmeliz kesin çıkarız demekte o kadar yanlış.
Saygı da kusur etmek istemem ama her şey Sedat Sözlü nün 1461 TS maçından sonra "üstümüzde oyunlar oynanıyor" sözlerinden sonra başladı tıpkı geçen sene Ünal hoca nın gereksiz yere benzer sözler sarf etmesi gibi. Her şey iyi giderken kendi kendimize rakipleri uyandırmayı kendi futbolcumuzun cesaretini kırmayı çok iyi beceriyoruz. Elimizi kolumuzu sallaya sallaya geçtiğimiz yıl 5 puan öndeyken çıkmalıydık, acayip amatörce ve duygusal yaklaşıyoruz, H.Kala o pozisyonu kaçırmayacak kardeşim o zaman
işte ceza açıklandı.adanaspor maçına karabük maçındaki kapalı seyircisi girmeyecek.arkadaş en önemli maçta takımı yalnız bıraktınız be. niye küfrettiniz kardeşim.şimşekler grubu yakışmadı size bu düşüncesizce davranışınız.biliyorsunuz işte adanaspor maçı var.
derby de kapalı tribün cezalıymış senin ag hakan ceylan şrfsz kpk
hakan ceylan sen kimin ....... lann siyasetçi ...............

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor