Penaltının avantajı olmaz!

Adana Demirspor'un Altay ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı yöneten Hüseyin Göçek skandal bir karara imza attı.

Maç içerisinde yanlı kararlar veren Göçek ve yardımcıları karşılaşmanın son dakikalarında ceza alanında Altaylı oyuncun eline çarpan topta penaltı vermek yerine avantaj diyerek devam ettirdi.

Altaylı oyuncunun ceza alanı içerisinde eline çarpan top tartışmasız penaltı. Penaltının avantajı ancak tek bir şartta olur:
Oyuncu topa vururken kendisine faul yapılır ama yine de vuruşu gol olursa penaltı olmaz çünkü futbolda golden daha avantajlı bir durum yoktur.

Penaltı pozisyonu sonrası topun Adana Demirsporlu oyuncuların önüne gelmesi ise bir avantaj değildir, çünkü Adana Demirsporlu Kage penaltı noktasından uzakta ve önünde de çok sayıda futbolcu vardı. Avantaj kuralının adına ve ruhuna aykırı bir durum yaşandı.

Hüseyin Göçek hakemliği bilmediği için ders kitaplarına geçecek bir yanlış yaptı.

Yorumlar

Hakemi herkes bir haftadir söyledi bu adam dsporu frenler diye ama başkan yönetim hicbisi yapmadı ayrıca 2-0 dan sonra Altay oynadı biz izledik çağlar KS bakmasın iki goldede hataliydi ve bu yılki amacı artık sadece bizi yenmek olan Adanaspor macinida düşününce bu senede bitti mi acaba diye düşünüyoruz artık .. Allah layigini versin Hüseyin köçek ..haa birde Levent yerine logar la baslamakta hataydı ümit hoca
arkadaşlar resul sakatmı yoksa sarı kart cezalısımıydı bilenlerden bilgi rica ediyorum
Kardeşim ikinci yarı başlayacak taraftar imamoğlu na mazbata diye bağırıyor zeydan diye bağırıyor. Gocek elimize verdi mazbatayı sizin stadda ne işiniz var siyasetle Allah ınızı severseniz
Kardesim katiliyorum sana.siyaset karismasin diyen biziz karistiranda biziz.hem kendimizin hem takimin konsantasyonunu kaybediyoruz
Shadow doğru söylemiş. Ne mazbatası elin adamı koca bir yılı elimizden aldı nerdeyse penaltıyı vermeyerek siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz bırakın artık şu ıstanbul takım taraftarlarına özenmeyi.
Aynen kardeşim inan hükümet partisinden yana felan değilim yanlış anlaşılmasın ..millet bağırıyor mazbatayı ver diye . Ula onun yeri orasimi biraz gerçekçi olmak lazim 2 sezondur son maçta bu takım küme düşmekten kurtuluyor eğer böyle güçlü bir başkan gelmese şu anda takım imkanı yoktu ki bu transferleri yapıp bu durumda olsun. beğenirsiniz begenmezsiniz Murat sancak gibi bir başkanı bu kulübe gelmesinde Cumhurbaşkanı vesile oldu..Millet mazbatayı ver diye bagriyor yakında elimize verirler mazbatayı hep berabera alırız. Sonra bilmem nekadar borçla renkli guruplar.bay bay oluruz. Onun yeri orası değil .
60. dakikadan sonra taraftarın hepsi hakemle uğraştı. takıma destek olunmadı.
Neyse ki bu gerçeği görebilen taraftarlarımız var. madem hepimizin ortak noktası adanademirspor. o zaman buna göre hareket edilmeli. siyaseti de oldum olası sevmedim. statda siyasetin ne işi var. yani gerçekten çok tuhaf. 2.yarı başlayacak. mazbatayı ver diye bağırıyorlar. merak ediyorum, bunun yerine takımı tribünlere çağırsaydık. rehavete kapılmadan destek verseydik. santra yapıldıktan hemen sonra o golü yermiydik? kimse ne olduğunu anlamadan golü yedik. futbolcular bile konsantre olamamış ki. kendinizi onların yerine koyun. 2-0 önde kapatmışsınız. sahaya çıktığınızda taraftarınız mazbata diye bağırıyor. golü yiyince sinirli bir şekilde alın size mazbata dedim. umarım bunlardan ders çıkartırız. hep destek tam destek. yolun sonu şampiyonluk olsun

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor