"Osman Hoca birşeyler yapmalı"

Adana Demirspor, Bolu deplasmanında çok istediği 3 puanı bırakarak ayrıldı. Zirve mücadelesi yapan rakiplerinin kazandığı bir haftada mağlup olmak, 2. sırada girdiğimiz haftada play-off hattında çıkmamıza neden oldu.

Maç öncesi saha şartlarının zor olacağı ve top hâkimiyetinin oldukça güç olacağı biliniyordu. Bu saha şartlarında topa hâkim olarak kısa paslarla oynamak yerine ölü topları kullanan ve havadan oynanacak toplarla oyunu yönlendirmenin daha doğru olacağını düşünüyordum.

Bu ligin en iyi kadrolarından birine sahip olmamıza rağmen bize yakışan bir futbol oynayamıyoruz. Pote ve Attamah’a geldiği söylenen transfer söylentileri bu futbolcuların kafasını karıştırmış gibi. İkinci yarının başlaması ile birlikte Pote’de bir durgunluk var. Attamah’da da ilk yarıdaki iştahlı futbolu göremiyoruz. Tüm bunların üstüne Osman Hoca’nın takıma oynattığı futbol da eklenince Bolu’dan hüsranla döndük.

İkinci yarıda 10 kişi kalan Boluspor’a karşı Osman Hoca’nın takımın en yaratıcı oyuncusu Anıl ile başlaması gerekirdi. Anıl’ın kullanacağı serbest vuruşlar ve Pote ile Tiago’ya atacağı arapasları maçın kilit hareketleri olabilirdi. Orta sahada oynayan Moro ve Attamah maç boyunca yan paslar yaparak oyunu ellerinde tuttular ve topu ileri uçtaki yaratıcı oyuncularımızla buluşturamadılar. Topu maç boyunca dikine oynayan bir futbolcumuz olmadı. Oysa 10 kişi kalmış Boluspor’a karşı Attamah forvet arkasına alınabilir, Moro’nun daha defansif oynaması sağlanabilirdi.

Sezon başından bu yana oynanan futbolu tanımlayabilmek kolay değil. Sürekli ayağında top tutan, sürekli yan paslar yapan ve karakteristik bir oyun anlayışı olmayan bir futbol izliyoruz. Dünkü maçta Tiago ve biraz da Ferreira’nın dışında mücadele eden oyuncumuz yoktu. Osman Hoca’nın daha yaratıcı bir futbol anlayışını sahaya yansıtması gerekiyor.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

osman hocanın yapacağı en güzel şey bırakıyorum demektir.
Çok güvendiğimiz,değer verdiğimiz hoca maalesef takımı taşıyamadı,maya tutmadı takım doğru dürüst top oynamıyor kazandığımız maçların çoğunda rakipler bize karşı daha çok pozisyon bulup bizden iyi mücadele ettiler,bu futbolla başarı elde etmek çok zor diğer takımlar daha istekli,daha mücadeleci oynamaya başladı,hoca bu zamana kadar kötü futbola ve mücadele etmeyen oyunculara bir çözüm bulamadı,vakit daralıyor ne yapılması gerekiyorsa çok geçmeden yapılmalı artık
İstifa edip kulübü terk eden adamı 3 gün sonra rica minnet yalvarır yakar geri çağırdık. Kim istediyse transfer edildi, daha kim kaldı alınacak? Bence en büyük hata işi bilmeyen aciz yönetimde. Bir başkan düşünün hocanın karşısında aciz ve çaresiz. Osman hoca ile yollar ayrılmalı. Trabzon maçında zaten ipler kopar..

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor