Orta saha sil baştan

Adana Demirspor yeni sezonda en büyük değişimi orta sahada yaşadı.

En başta takım kaptanı ve geçen sezon en fazla forma giyen Erman Özgür ile yollar ayrıldı. Daha sonra Hüseyin Çimşir, Guy Roger, Yusuf Kurtuluş, Taha Yalçıner ile yola devam etmeme kararı alındı. Kiralık olarak forma giyen ve yarım sezonda Mavi-Lacivertli takıma büyük katkı sağlayan Nurullah ve Berkay takımlarına geri döndü.

Bu sezonun kadrosuna baktığımız zaman oldukça büyük değişiklikler yaşandı. Gidenlerin yerlerini doldurabilecek yetenekte oyunculara sahip bir kadro kuruldu. Bu kadronun en büyük özelliği genç ve yetenekli oyunculardan oluşuyor olması. Yücel İldiz'in kafasında ki oyun anlayışının pas yapan ve hızla rakip sahaya oyunu yıkmak isteyen bir anlayış olduğu hesaba katıldığında yerinde transferler yapıldığı görülüyor.

Erçağ Evirgen: Adana Demirspor taraftarlarının sevgilisi olan Erçağ Evirgen her zamanki gibi çalışkanlığı ile dikkat çekti. İki bölümlük uzun kampın ilk bölümünde antrenmanlarda ve hazırlık maçında bildiğimiz coşkulu Erçağ'ı izledik. Bu notları bir yana koyarsak her şeye rağmen lige hazır diyebiliriz.

Efe İnanç: Göreceli olarak bakarsak takımın en çok koşan isimlerinden biriydi. Tecrübesi ile Adana Demirspor'a faydalı olacak bir oyuncu. Kaptanlığa getirilen Efe, hazırlık kampında genç oyunculara yaptığı ağabeylik ve hazırlık maçlarındaki konuşmaları ile takımı yönlendirmesi ile Erman'dan doğacak kaptanlık boşluğunu doldurabilecek gibi gözüktü. 33 yaşındaki oyuncu yeni sezonda Adana Demirspor'un orta sahasında değişilmezlerinden biri olur.

Gökay İravul: Oynanan hazırlık maçları ve çift kalelerin tümünde ne kadar koştuğunu ölçmek mümkün olsa, muhtemelen bir rekorla karşılaşırdık. Gökay kampta enerji patlaması yaşadı ve rakibi bozan tarzıyla dikkat çekti.

Yusuf Akyel: Anadolu Selçukluspor'dan transfer edilen genç oyuncu ilk 11 için ilk adaylardan biri gibi görünmüyor. Ancak çift kale ve hazırlık maçlarında farklı tarzı ile dikkat çekti. Formayı kaptığı zaman bırakmaz.

Raşit Sevindir: Bir senelik aradan sonra yuvasına dönen Raşit Sevindir performansının üstüne koymuş. İlk 11'i zorlar ve genel durumu itibariyle Raşit Sevindir, yeni sezonda Adana Demirspor'a çok şey katar.

Mehmet Eren Boyraz: Sezonun en iyi transferlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Formayı istediğini her haliyle ortaya koydu. Kampın en başarılı isimlerinden biri.

Tolga Aktay: Genç oyuncu azimle çalışmaya devam ediyor. Teknik direktör Ercan Albay'ın iki sezon önce A takıma çıkardığı oyuncu tecrübe kazanması için kiralık gönderilmesi gündemde.

Mesut Saray: Adana Demirspor'un ilk dış transferi. Tavşanlı Linyitspor'dan hatırladığımız oyuncu forma için çok çalışması gerekiyor. Hazırlık maçlarında sonradan oyuna dahil oldu ancak istenilen seviyede değil.


 

Yorumlar

raşitten kendini aşmasını bekliyorum,çünkü artık 2.ligde değil 1.ligde,haydi raşitim

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor