"Önümüzdeki 3 hafta çok önemli"

Hafta içinde beklenilmedik bir Hoca değişikliği yaşadık. PTT 1. Lig deneyimi olan birçok nöbetçi hoca varken, ismi herkes için sürpriz olabilecek bir isimle, sezonun en kritik maçlarından birine çıktık.

Tayfur Hoca’nın bu karşılaşmaya Osman hocanın son çıkardığı kadronun dışında bir kadro çıkarma şansı yoktu. Murat Akyüz değişikliği ile beklenilen oldu. Ancak bize karşı hayli baskılı oynayan Karabük’e karşı aksaklıkları görüp karşılaşma içinde zamanında değişiklik yapabilirdi. 3 gün önce takımın başına geçmiş bir Hoca’dan da çok şey beklememek gerekir. Ancak bu hafta oynayacağımız Elazığ karşılaşmasından beklentimiz çok büyük. Çünkü, Alanya’da kart cezalısı olan Jonathan Ayite, Barış Örücü ve Sinan Özkan’dan yoksun Samsun deplasmanında, Karabük, Karşıyaka deplasmanında ve Adanaspor, Altınordu deplasmanında çok da rahat olamayacaklar.  

Daha önce de yazmıştım; ligin zirvesine oynayan Gaziantep, Alanya, Karabük, Elazığ ve Adanaspor maçlarından 8-9 puan alırsak şampiyonluğun en önemli adaylarından birisi oluruz. Bu karşılaşmaların hiç birinde mağlup olmayarak 5 puan topladık ve hedefe oldukça yaklaştık. Kalan 2 karşılaşmamızda da 3-4 puan toplamamız durumunda fikstür avantajı bize geçecek ve rakiplerimiz birbirleri ile oynamaya başlayacaklar.

Bu haftayı hazırlıklarla geçirecek olan Demirspor, önce Elazığ, sonra Adanaspor ve son olarak Adana’da Göztepe ile karşılaşacak. Yaklaşık 1 ay boyunca futbolcular ve Tayfur Hoca Adana’da olacaklar. Bu çok büyük bir avantaj. Tayfur Hoca’nın bir an önce takımı tanıyıp, Adana’daki bu 3 karşılaşmada maksimum puanları toplaması en büyük arzumuz. Ligin bitimine 10 hafta kala, umutlarımız hala taptaze. 

Yorumlar

Benim beklentim üçte üç yaparak bu seriyi tamamlamak. Artık kötü oynama hakkımız kalmadı bu zamana kadar kötü futbolla bu noktalara kadar geldik bundan sonra yeni hocanın da rüzgarı ile iyi futbol oynayarak bu üç maçı kazanmamız gerek çünkü bu taraftar bunu hak ediyor artık uyanın şu kış uykusundan futbolcu kardeşlerim vakit geç olmadan
sağda hüseyinin yerine mendy solda şenolun yerine solakel mutlaka oynatılmalı
Futbol bir taktik oyunudur. Adanasporla yapacağımız maç önemli, eğer adana bizden 4 puan önde sahaya çıkarsa şayet geriye yaslanıp (içeride dışarnda her zamanki hali malüm) demirsporu kontrataklarla vurmaya çalışacaklardır., beraberlige dünden razı bir ekip olarak sahaya çıkacaklardır. ama ikramıda geri çevirmeyeceklerdir bunun bilincinde demirspor maça hazırlanmalıdır. ama önce bir elzağı geçmemiz gerekiyor.
geçen sezonu unutmayah ;6 hafta kala 6 puan araynan başımıza gelenleri çabuk unutmuşa benziyoruz.Karşıyaka maçından sonra çöküş başlamıştı.Ama Gökçek gibi futbolun leş kargaları olmayacak ama... inşallah yeni gökçekler türemez..de 21 yıl sonra süper liği görürüz..
adanasporu taktiği çok basit. adamlar sabırla bekliyorlar, içerde bile deplasmanda oynuyor gibi oynuyorlar ve kontradan golü buluyorlar. bizim yapmamız gereken onların silahıyla onları vurmak.kendileri bilir ister açılsınlar ister açılmasınlar.
Gomes Ferreira bu hafta cezalı yerine mehmet ozan oynayacaktır. yabancı kontenjanın dan boşalan yeri sağ ileri açıkta mend forma giyip tamamlayabilir. mend kapalı kutu olumlu veya olumsuz sürprizler yapabilir. hazırlık maçlarında mendy hızlı olduğunu, zaafının ise ilerideki forvetlere iyi orta isabetli paslar çıkaramadığı yönündeydi, inşallah yanıltır öyle diyelim. Elazıg maçı anahtar maçımızdır. lakin her şey bitmiş değildir yenemiyorsan yenilme ama mutlaka üç puanı almamız lazım, üç puanı alırsak moral motivasyon olarak yolumuz her daim açıktır. bu moralle iyi bir taktiksel oyunla adana maçından da galip gelebiliriz. ..
solakel e gelince. defansta görev alıyor lakin şansındanmıdır nedir bilinmez, en yakın penaltı çemberi içinde olduğu aşikardır.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor