ÖNDER SERİN: "YÖNETİMİ HER ZAMAN DEVREDEBİLİRİZ"

 

Adana Demirspor başkanı Önder Serin bugün Lokum FM’de yayınlanan "Sevdamız Futbol" adlı programa katılarak program sunucusu Abdullah Ay ve yorumcu Reşat Yılmaz’ın soruları yanıtladı.

 

Programın başında Adana Demirspor’un genel durumunu özetleyen başkan Serin, genel olarak kulübün mali yapısı hakkında bilgiler verdi. Kulübü 9,6 milyon TL’lik bir borçla devraldıklarını, sezon başında 20 futbolcu transferi yapmalarına rağmen Demirsporun toplam borcunun sadece 1,4 milyon lira artarak 11 milyon TL’ye çıktığını belirtti.

 

Yıllar sonra büyük bir özlem ve umutla çıktığımız 1. Lig’de ve çok çalkantılı bir genel kurul sürecinin ardından iş başına geldiklerini belirten Önder Serin, ilk hedef olarak kulübü 1. Ligde tutmak olarak belirlediklerini söyledi. Ancak kötü bir başlangıcın ardından, göreve Mustafa Hoca’nın gelmesi ile birlikte çıtanın daha da yükseldiğini belirtti. Şu ana kadar Demirspor’un topladığı puanlarla camiada play off hatta Süper Lig'in bile telafuz edildiğini ifade etti.

 

"Yönetim olarak özveri ile çalışıyoruz"

 

Bir soru üzerine, yola çıkarken yönetim kurulu olarak 2 milyon TL para vereceklerini belirtmelerine rağmen, şu ana kadar yönetimin kendi ceplerinden 3,2 milyon TL ödeme yaptıklarını söyledi. Yönetime geldikleri günden bu yana kulübün kalıcı gelirlere kavuşması anlamında da bir takım girişimleri olduğunu belirten Serin; yaptıkları çalışmanın ne olduğu belirtmeden Demirspor’a aylık 50-60 bin TL gelir getirecek bir proje üstünde çalıştıklarını belirtti.

 

Önder Serin konuşmasında, Demirspor yönetiminde görev yapmalarını bir nevi askeri, vatani bir görev olarak gördüklerini belirtti. Yönetim Kurulu olarak bir ekip ruh ile her hafta toplantı yaparak büyük bir özveri ile çalıştıklarını da ifade etti. Her hafta yapılan bu toplantılarda takımın durumunu ve futbolcularla ilgili ödeme durumlarını da görüştüklerini söyledi.

 

"Biz yönetimi devretmeye her zaman hazırız..."

 

Program yorumcusu Reşat Yılmaz’ın yönetimin devam edip etmeyeceği konusundaki sorusuna da Önder Serin; “biz bu zorlu görevi her zaman devretmeye hazırız” şeklinde cevapladı. Demirspor’un iyiliği ve geleceği için her zaman ellerinden gelen her çalışmayı yapacaklarını belirten Serin; yönetime talip olan kişiler “yeter ki iyi bir proje ve iyi bir planla karşımıza çıksınlar” dedi.  

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor