Murat Sancak: "Montella'nın kalmasından yanayız"

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, sözleşmesi sezon sonunda bitecek teknik direktör Vincenzo Montella'nın durumuyla ilgili olarak, "Kimseyi zorla bir yerde tutacak değiliz ama ligin bitmesini bekliyoruz, oturup konuşacağız. Kendisi de kalmak isterse biz arzu ediyoruz. Kimseye bir şey diyemem. Biz kalmasından yanayız ama gitmek isterse de zorla tutacak halimiz de yok" dedi.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, katıldığı bir spor salonunun açılışında Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu. Güzel bir sezon geçirdiklerini dile getiren Murat Sancak, "Hedefimizin gerisinde kalsak bile ligi 4'üncü sırada bitirmek başarıydı. Kalan 3 maçı kaybetsek bile 4'üncülüğümüz garanti. O açıdan çok rahatız, çok iyiyiz. Ama gönül isterdi ki ilk 2'de bitirelim ama olmadı. Seneye bakacağız ama güzel bir sezon geçirdik diyebilirim" diye konuştu.

"LİGDE HERKES HERKESİ YENEBİLECEK DURUMDA"
Ligdeki şampiyonluk yarışı ile alakalı konuşan Murat Sancak, "Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kaybettikleri puanlara bakıldığı zaman herkes her yerde puan kaybedebiliyor. Fenerbahçe, Giresunspor'a 5 puan kaptırdı. Ümraniyespor'a 3 puan kaptırdı. İstanbulspor'a puan kaptırdı. Bize de kaptırdı ama öyle diyelim.. Ligde herkes herkesi yenebilecek durumda. O gün hakem şansı, top şansı kimdeyse o tarz faktörlerin de önemli etkisi var" diye konuştu.

"BAZI HAKEMLERİ KENDİLERİNİ GELİŞTİRMESİ GEREKİYOR"
Murat Sancak, Süper Lig'de düdük çalan hakemlerin genel anlamda iyi olduklarını ifade ederek, "Kendilerini biraz daha geliştirmeleri gerekiyor. Özellikle bazı hakemlerin" şeklinde konuştu.

"MONTELLA İLE SEZON SONU KONUŞACAĞIZ"
Teknik direktör Montella'nın gelecek sezonki durumu hakkında konuşan Sancak, "İsteyen istediği yere gidebilir. Almak isteyen de alır. Netice itibarıyla kimseyi zorla bir yerde tutacak değiliz ama ligin bitmesini bekliyoruz, oturup konuşacağız. Kendisi de kalmak isterse biz arzu ediyoruz. Kalırsa iyi olur, 2 senedir beraberiz. Giderse yurt dışına gider. Ailesini çok özlüyor. Çocukları orada, buraya getiremiyor. Varsa öyle bir problemi var, onun haricinde olur mu olmaz mı vallahi keyfi bilir yani. Kimseye bir şey diyemem. Biz kalmasından yanayız ama gitmek isterse de zorla tutacak halimiz de yok" dedi.

Yorumlar

İstikrar önemli. Hocayı bırakmayalım.
Başkanın zaten kimseye eyvallahı da yok ahd-ı vefası da..Montella olmazsa nerelerde olurduk kimbilir..??..Sıradan bir takımı ne hale getirdi,ne laubali oyuncularla neler yaptı..Son 3 maç kala süper ligde 4.koltuğu sağlama aldığımız bir sezon var mıdır acaba??..Neyse uzatmaya gerek yok sonuçta Başkan ne derse o olur kulübün büyük hissedarı:(((
öylede olacak. inşaallah
Giderse keyfî bilir ne demek ya ? :(
Başkanın mesajı net ve haklı. Hocam seni seviyor istiyoruz ama ben bu parayı veriyorsam eyvallahım olmaz.
1.8 milyon Euro maaş alan bir hoca gereğini yapmıştır..Ancak hiç kimse vazgeçilmez değildir..Oyuncu profili bozulur mu??..Mesele ordadır:)))
Çok naz aşık usandırır demişler
Başkana samet aybaba'yı daha 3. hafta gönderdiğinde biraz vefasızlık yaptığı için çoğu kişi serzenişte bulunmuştu. Montella geldiğinde ise çoğumuzun acaba yapabilirmi ligi bilmiyor gibi endişelerimiz vardı. Çoğumuz farkedemedik ama o gün başkan çok doğru bir karar vermiş. Yine doğru karar vereceğini düşünüyorum. Eğer Montella 2-3 sene daha kalırsa nasıl ki fergusonun manu'su , arsen vengerin arsenali, fatih terimin gs si diye anılan dönemler varsa, montella'nın demirsporu diye anılan bir dönem de olabilir 20 yıl sonra.
başkan dövsen daha ıyıydı bu nasıl açıklama kendısı bilir keyfi bilir felan
Umarim.sinyor kalir ve yeni bir hikaye yazilir aynı atletikonun diego simeonesi olur
çok bilenler, çok yanılırmış, başkan ortada biryerlerde bence futbolcu alırkende tk direktörlerde de gönderirkende şu ana kadar tavrını göster miştir. kimseye değerinden fazlasını sunmuyor, tavrı gayet normaldir. taze başkan olmasına rağmen gayet başarılı götürüyor taraftar olarak sakin, ve sabırla bekleyelim.para varsa herşeyin en güzelini yapar başkan allah sağlık uzun ömür versin ....

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor