"Mücadele ile gelen 1 puan"

Öncelikle belirtmek isterim ki, Alanyaspor çok iyi bir takım. Dün sahada gördüğümüz Alanya takımı, tüm hatları ile iyi oynayan, Adana’ya galibiyet için gelmiş, mücadeleyi üst noktaya taşıyan bir takımdı. Özellikle hücum yönü çok yüksek.

Kanımca çok güzel bir ilk yarı izledik. Maça kazanmak için çıkan iki takım ilk yarıda rakibini kontrol etmeye çalıştı. Bu yüzden mücadele gücü yüksek, kale önü pozisyonu az bir ilk yarı izledik. İlk yarının sonlarına doğu Alanya’nın oyundan düşüşünü iyi değerlendiremedik. Bu dakikalarda Burak’ın fuleleri ile yaklaşık 35 metre taşıdığı topu sol ayağı ile plase yapması gerçekten Burak’a yakışmadı. Oysa Burak kalitesi ve tecrübesinde bir oyuncu o topu sağ ayağı ile sert bir şekilde ağlarla buluşturabilirdi. Tiago’nun uzatma dakikalarındaki frikiği ise muhteşemdi. Hem Tiago’nun vuruşu hem de Haydar’ın çataldan topu çıkarışı dünkü maçın en iyi iki hareketi idi.

İkinci yarı karşılaşma dengeli giderken Mahmut’un rakibini arkasına sarkıtması Alanyaspor’u öne geçirdi. Arkasından gelen kırmızı kart ile Alanya büyük bir avantaj yakaladı ve rüzgarı arkasına aldı. Düşünceme göre işte bu noktada Hüseyin Kalpar tarihi bir hata yaptı ve takımının arkaya yaslanmasına engel olamadı. Kenardan daha ileride oynanması için uyarıları çare etmeyince, gerekli oyuncu değişikliliğini de yapmadı.

Benzer bir hatayı Osman Hoca’da da gördük, maçı kazanmak için gelen ve beklenilenden daha ofansif bir oyunu tercih eden Alanya karşısında ikinci yarıya Anıl ile başlanılabilirdi. Tiago’yu sağ kanata alarak, Pote’nin önü açılabilir, Anıl, Burak ve Tiago’nun getireceği toplarla Pote beslenebilirdi. Ancak Hüseyin Kalpar’ın yanlışlarının tersine 10 kişi kalmış yorgun ve moralsiz Demirspor, orta alana yaptığı takviyelerle 1 puan almasını bildi. Sonradan oyuna giren Kenan, İbrahim ve Anıl çok gayreti bir futbol ortaya koydular. Zaten Kenan’da bu hırsının kurbanı oldu.

İki takımda bulundukları yeri hak eden bir oyun çıkarttı. Belki kendilerinden beklenildiği gibi gollü bir maç olmadı. Ancak mücadele gücü, iki mücadeleler, disiplinli ve sabırlı bir oyun izleyen herkese zevk verdiler. Zaten Adana Demirspor’un dün iyi bir Alanya karşısında aldığı 1 puanda bu mücadelenin ve gayretli oyunun sonucunda geldi.

Geçtiğimiz hafta kazandık, ancak oynanılan oyun kimseye zevk vermedi. Bu hafta mutlak 3 puan parolası ile sahaya çıktık, ancak kazanılan bir puan ilerisi için bize umut verdi. Ümit ediyorum Demirspor önümüzdeki zorlu maçlarında bu mücadeleci ve gayretli futboluna devam eder. Bu mücadele sahaya yansıdıkça başarının geleceği de muhakkak.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

Siz eski demirsporu hiç izlemediniz heralde ? Ne mücadelesi kardeşim ? Şu takımı poh pohlamayı bırakın. Takım top oynamıyor kral çıplak kardeşim çıplak. Yine söylüyorum bu oyunla bu takım beraberliğe yatıp kalkıp dua etsin önümüzdeki maçlar için de aynısını söylüyorum bu takım üst sıralardaki takımlarla oynarken berabere kalırsa büyük başarı
son 10 dk oynanan oyun nasıl ileriye doğru umut verir. 6 haftadır oynanan kötü futbol varken nasıl 10 dk mücadele ilerisi için umut verir. Bu gereksiz paslaşmalardan kurtulmadığımız sürece iyi futbol oynamayız.Yakaladığımız pozisyonlara bakın diklemesine atılan hızlı toplar. kaptığımız topları sağa sola geriye yavaş oynayarak zor pozisyon üretiriz. Osman hoca bu anlayıştan kurtulmadığı sürece umutlanmayın. Bir de şenolcan, moro, mahmut ve mehmet ozan'da daha fazla ısrar etmemeli. 23 haftalık süreçteki kadro tercihlerine ve değişikliklere bakıldığında bu ısrarından vazgeçecek gibi görünmüyor. Yönetim daha fazla geç kalmadan osman hoca ile yolları ayrılmalı.
Ayne öyle hatta eksik kral çıplak az.....!!!! kral ölü ölü 35'lik şenol gidiyor gelemiyor çalım atma özürlü adam eksiltemiyor sol taraf felç felç ahmet burak tatile gitti heralde.!!! sağ taraf desen hala WANTED (aranıyor) murat akyüz düğüne gitti heralde iki ön libero defansif diyor ofansa katkı yapmıyor diyor.. güzel insan özköylü ,ibrahim dagaşan sünnet oldu heralde maşallah diyelim alanya maçında gördük ama nede güzel oynadı nezaman 11 de çıkacak soralım güzel insan özköylü'ye ya kardeşim 23. haftaya geldik lig bitiyor güzel insan özköylü nerde mendy adamı mendil diyemi kullanıyorsun yoksa. hüseyin kalaya kimse kötü futbolcu demedi ama koşamayan mücadele etmeyen adamı her hafta ödül verir gibi oynatırsan kusura bakma bu seyirci aptal diil oynanan oyunu senin gibi onlarda seyrediyor kim koşuyor kim yatıyor onu inan senden net görüyor ama hüseyin kardeşime tepki gelecegini bile bile 11 de başlatıyorsun o tepkiler hüseyin kardeşime diil tamamen sana bütün bunlardan sonra. güzel insan özköylü ayaga kalk ve cevap ver.....!!!! suçlu kim taraftarmı.....,oyuncumu....,başkanmı....,hakemlermi yoksa 23 haftadır takımı oyun fakiri yapan(oyun fakiri diyorum skor fakiri diil.) senmisin güzel insan özköylü ayaga kalk ve cevap ver koskoca camiaya....
ağzına bin kez sağlık suat kardeş
Samsuna dikkat arkadaslar gümbür gümbür geliyor.
doğruları yazana eksileri basıyosunuz takım bişey oynamıyor buyrun basın eksileri demirspor düşmanları
doğru arkadaşlar takım top oynayamıyor normalde bu kadro direk ilk yarıda işi bitirmelı
Hoca gitti,takım nasıl top oynuyor görsün herkes,bu takım düşman çatlatır

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor