Mavi Şimşek Mustafa’yı kazandı

Adana Demirspor’un genç oyuncusu Manisa karşısında oynadığı futbolla gelecek için umut verdi

Sezon başından bu yana ilk kez 90 dakika sahada kalan genç oyuncu Mustafa Yılmaz, ilerisi için umut verdi. Altyapıdan A takıma yükselen ve sezon içinde bazı maçlarda kısa süreli forma şansı yakalayan genç futbolcu, Manisa karşısında etkili oldu. Adam eksiltmesi, hızı ve bindirmeleriyle dikkat çeken Mustafa Yılmaz, Tambe’ye verdiği gollük topuk pasıyla da dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

UĞUR’DAN ÖVGÜ

Teknik Direktör Mustafa Uğur da, genç oyuncudan övgüyle bahsetti. Maçın ardından bir soru üzerine Mustafa’yı değerlendiren Teknik Direktör Uğur,  “Mustafa Yılmaz geleceği olan bir futbolcu. Önümüzdeki yıllarda Adana Demirspor ve Türk futbolu çok kaliteli bir isime sahip olacak. Süre aldıkça ısınacak ve performansını yükseltecek. Mustafa’dan çok şeyler bekliyoruz. O da çalışarak bizleri yanıltmıyor” dedi.

TARAFTARDAN ALKIŞ

Daha önce Ligin ilk yarısında Çaykur Rizepor karşılaşmasında ilk 11’de başlayan ikinci yarı ise Teknik Direktör Giray Bulak tarafından oyundan alınan genç Mustafa, daha sonra sezon içerisinde bazı maçlarda forma şansı buldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan karşılaşmada 90 dakika boyunca sahada kalan Mustafa Yılmaz, fizik ve kondisyon açısından da hazır olduğunu gösterdi. Mustafa, sosyal medya hesabından kendisine güvenenlere teşekkür etti.

YILLARDIR YETİŞMİYOR

 Adana Demirspor alt yapısı bir zamanlar Türkiye’ye örnek gösteriliyordu. Başta Fatih Terim olmak üzere birçok ismi bünyesinden çıkartıp Türk futboluna   kazandıran Mavi lacivertliler son yıllarda  genç oyuncu çıkartmakta bir hayli zorlanıyor. Bu açıdan bakıldığında Genç oyuncu Mustafa Yılmaz’ın Adana Demirspor’a katkı koyması taraftarlar ve camia tarafından sevinçle karşılandı. Mustafa’nın 5 yıllık sözleşmesi bulunuyor.

Kaynak : Bölge Gazetesi

Yorumlar

Trabzondaki abdulkadire benziyor stili.
helal olsun bu çocuğa. iyice pişirip, kaptan yapmalıyız. çünkü altyapıdan gelen ve yürekten oynayan oyuncularolmadığı sürece takım bir ilerleme kaydedememez.
Mustafa Yılmaz ilk kez 90 dakika oyunda kalmadı. Sakatlanıp oyundan çıktı.Haberi alıntı yapıyorsunuz ama hiç okumuyorsunuz galiba
74. dakikada oyundan çıktı. Kopyala yapıştır haber yapmayın lütfen. Biraz araştırın düzeltme yapın.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor