"Ligin en zorlu maçını oynayacağız"

Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Adana Demirspor karşısında, kendilerine şampiyonluk mücadelesinde ivme kazandıracak ve üst sıralara taşıyacak bir galibiyet almayı hedeflediklerini söyledi.

Ertuğrul Sağlam, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, son 2 haftadır aldıkları galibiyetlerin takımın moralini yükselttiğine işaret etti.

Adana Demirspor ile hafta sonu ligin en zorlu maçlarından birini oynayacaklarını vurgulayan Sağlam, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalanan oyuncularımız iyileşerek yeniden aramıza katılıyor. Bu oyuncuların performansları yavaş yavaş yükselmeye başladı. Kovid-19, maalesef bizim gibi fiziksel performans ortaya koyması gereken insanlar için büyük zafiyet oluşturuyor. Bu hastalıktan en fazla etkilenen takımlardan biri olarak maalesef sıkıntısını yaşıyoruz. Onun için bu hastalıktan kurtulan oyuncularımızı fiziksel olarak yeniden hazırlıyoruz." diye konuştu.

Sağlam, Adana Demirspor’un ligin güçlü ve kaliteli kadrosuna sahip takımlarından biri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Oyuncu arkadaşlarımız bunun bilinci ile mücadele edecek. Çok koşacağız, çok mücadele edeceğiz. İnşallah şampiyonluk mücadelesinde bize biraz daha ivme kazandıracak, ligde bizi biraz daha yukarıya çıkaracak bir galibiyet almayı hedefliyoruz. Antrenmanlarda tüm hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Rakibimizi iyi analiz edip güçlü yanlarını bertaraf edip çok üst düzey bir mücadele ortaya koyarak 3 puanla Samsun’a dönmeyi arzuluyoruz. İnşallah bunu başarırız."

Öte yandan kırmızı-beyazlı ekip, Adana Demirspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Sağlam yönetiminde futbolcular, pas çalışması ve ısınma hareketleri yaptı. Daha sonra taktik ağırlıklı çift kale maç yapan futbolcular, şut çalışması ile antrenmanı bitirdi.

Antrenmana Kovid-19 testleri pozitif çıkan ve izolasyon süreci devam eden Yalçın Kılınç, Rahman Buğra Çağıran ile sakatlıkları süren Kevin Boli, Tomene ve Muhsin Yıldırım katılmadı.

Yorumlar

İnşaallah burdan elinizi boş göndereceğiz. Şampiyonluk için kuvvetli bir galibiyet alıp gücümüzü perçinleyecegiz...
iyi oynayan kazansın ve dosluk kazansın
Umit pasa adamlarin yarisi sakat yada kovidli allani seversen korkak oynama yaşli takimiz oyunun başinda bastir 2 yi 3 u bul sonra zaten sen en iyi biliyorsun defans oynatmayi ...bildigin en iyi işi o zaman yap
Balon beceriksiz kendini hoca zanneden ümite rağmen yenecez
Kimin yeneceğini sadece Allah bilir hayırlısı ne ise o olsun Samsunspor lu
Ligin en iyi kadrosuna sahip 2 takım karsilasacak, Samsunspor bu tur maçları güzel oynayan bir takım , Samsun yenilmez en kotu berabere biter bu maç.
Sitemizde ki Samsunsporlu dostlarımız: Spor bir aktivitedir. Erken konuşmamak lazım. Çıkar iki güzide takımımız da toplarını oynarlar. Kim iyi bir oyun kurgusu oluşturursa, o galip gelir. Galip gelir diyorum. Zira, bu maç berabere bitmez. Bitmesini kendim adıma arzu etmem. Samsunspor kötü bir takım değil. Fakat, Demirspor da samsunspor dan iyi durumda. Kadro derinliği ve kalitesi, bu ligin üzerinde Demirspor'un. Son sözüm şudur. Demirspor bu maçı, Erkan Volkan Hasan Tarık Gökhan'la alır .

Yeni yorum ekle