Lawal takımını 10 kişi bıraktı!

PTT 1. Lig'in 4. haftasında Manisaspor evinde konuk ettiği Mersin İdmanyurdu'nu 3-2 mağlup etti.

Oyuna hızlı başlayan konuk ekip Mersin İdmanyurdu oldu. Art arda geliştirdiği ataklarda aradığı golü 10. dakikada Raheem Lawal ile buldu ve durumu 1-0'a getirdi. Ancak bu golden sonra ev sahibi ekip daha baskılı oynamaya başladı ve 27. dakikada Bekir Yılmaz'ın attığı golle durumu 1-1'e getirdi. İlk yarının son dakikasında ise Anıl Karaer bir kez daha fileleri havalandırdı ve Mersin İdmanyurdu soyunma odasına 2-1 üstünlükle girdi.

İkinci yarıda oyuna daha baskılı başlayan taraf olan ev sahibi Manisaspor, ilk yarının hemen başında 49. dakikada Slavko Perovic ile durumu 2-2'ye getirdi. Bu golün morali ile daha fazla yüklenmeye başlayan Manisaspor 2. golden 3 dakika sonra 52. dakikada Murat Gürbüzerol bir gol daha buldu ve durumu 3-2'ye getirdi.

Maçın ilerleyen dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Manisaspor, Mersin İdmanyurdu'nu 3-2 mağlup etti.

Stat: Manisa 19 Mayıs

Hakemler: Abdullah Yılmaz, Emin Yıldırım, Muhammet Yumak

Manisaspor: İhsan Poyraz, Fuchs, Hikmet Balioğlu, Ali Fırat Okur, Hüsnü Başkurt, Murat Gürbüzerol (Dk. 89 Murat Tosun), Hakan Turan, Bekir Yılmaz, Perovic, Umut Sözen (Dk. 75 Eray Ataseven), Simonek (Dk. 44 Ümit Yasin Arslan)

Mersin İdmanyurdu: Mahmut Bezgin, Ali Tandoğan (Dk. 81 Eren Tozlu), Efe Halil Özarslan, Mitrovic, Anıl Karaer (Dk. 59 Adem Güven), Güven Varol, Lawal, Mahmut Temür (Dk. 45 5 Veli Acar), Murat Ceylan, Kenan Şahin, Nduka

Kırmızı kartlar: Dk. 42 Ali Fırat Okur (Manisaspor), Dk. 45 3 Lawal (Mersin İdmanyurdu)

Sarı kartlar: Dk. 9 Hüsnü Başkurt, Dk. 44 Ümit Yasin Arslan, Dk. 47 Umut Sözen, Dk. 90 Hikmet Balioğlu (Manisaspor)

Goller: Dk. 27 Bekir Yılmaz, Dk. 49 Perovic, Dk. 52 Murat Gürbüzerol (Manisaspor), Dk. 9 Lawal (penaltıdan), Dk. 45 1 Anıl Karaer (Mersin İdmanyurdu)

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
AltayMersin İdman Yurdu