"LAWAL DEMİRSPOR'U KAFASINDA BİTİRMİŞ"

Adana Demirspor teknik direktörü Mustafa Uğur, Lokum FM'den "Sevdamız Futbol" programına bağlanarak Raheem Lawal olayı, transferler ve Boluspor maçı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Kendi sahasında Boluspor'a 1-0 mağlup olan Demirspor'un bu mağlubiyeti hak etmediğini belirten Mustafa Uğur, "Çok üzüldüğümüz bir müsabaka oldu. Gerçekten mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum. Pozitif bir oyun vardı sahada, maç içerisinde her an bir şeyler değişir diye düşünüyordum. Çünkü oyuncularım çok istekli ve coşkuluydu. Gol atması gereken taraf biz olmamız gerekirken şanssız bir gol yedik. Golden sonra çok uğraşmamıza rağmen bir türlü golü bulamadık. Fakat, müsabakanın başından sonuna kadar  oyuncularımız çok iyi mücadele etti. Bizim için önemli olan bu. Bu mücadeleyi önümüzdeki maçlara yansıtırsak, inanıyorum ki bu mağlubiyeti telafi edeceğiz" dedi. 

Zirveyi hesaplayan Adana Demirspor olduğundan dolayı transfer yapmayı arzuladıklarını dile getiren Uğur, "Transferde en önemli husus istediğimiz tarzda oyuncuların olmaması. Süper Lig'den iki tane oyuncuya talip olduk ama oyuncular bu ligde oynamak istemedi. Transfer olsun da ne olursa olsun düşüncesinde değiliz. Eksik yerlere transfer yapalım düşüncesindeyiz ama şu ana kadar gelinen noktada 2 tane transfer yaptık. Bunun dışında bize sakatlıktan kurtulduktan sonra katkı koyacak arkadaşlarımız var. Bu hafta içerisinde her şeyin netlik kazanacağını düşünüyorum. Takıma katkı koyacak oyuncu bulduğumuz zaman transferini gerçekleştiririz" ifadelerini kullandı. 

"Lawal Adana Demirspor'u kafasında bitirmiş" 

Lawal'ın Adana'ya geldiği yönündeki iddiaları yalanlayan Uğur, "Dün Lawal'ın menejeri kulüp tercümanımıza mesaj attı. Bir daha Adana'ya gelmeyeceğiz diye. Lawal, her şekilde Adana'ya gelmek istemediğini belirtiyor. İşi zora sokmak için elinden geleni yapıyor. Yani Demirspor'u kafasında bitirmiş. Ancak, bizde istiyoruz ki gelsin sezon sonuna kadar oynasın, takıma katkı sağlasın. Dünkü mücadelede iyi mücadele etmemize rağmen Lawal tarzı oyuncumuz olsaydı daha iyi olurdu. Birileri kafasını çelmiş, gelmemekte kararlı" dedi. 

Öte yandan, teknik direktör Mustafa Uğur cezasından dolayı Boluspor maçında oynayamayan Juninho'nun takıma dönmesi ile hücum hattının güçleneceğini belirtti ve şunları söyledi, "Juninho hücum ile orta saha arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Çok iyi gol vuruşları olan bir oyuncu. O'nun takıma dönmesi ile hücum hattında güçleneceğiz. Luiz Eduardo ile iyi bir uyum sağlarlar"

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor