Kulüpler Birliği Demirspor'un yükseltilmesini talep etti!

İstanbulspor ve Fatih Karagümrük takımlarının ardından Boluspor'da açıklama yaparak, Adana Demirspor'un Süper Lig'e yükseltilmesi gerektiğini belirtti. Boluspor yaptığı açıklamanın TFF 1. Lig Kulüpler Birliği kararı ve talebi olduğunu belirtti.

Boluspor Kulübü yaptığı açıklamada, "21 takımla oynanması planlanan Süper Lig’in bu sezon TFF 1.Lig Play-Off finali oynayan Adana Demirspor ile 22 takıma yükseltilmesini talep ediyoruz. TFF 1. Lig Kulüpler Birliği kararı ve talebidir." ifadelerine yer verdi.

Süper Lig ve 1. Lig’de gelecek sezonun 21 takımla oynaması fikrine katılmadığını belirten Bandırmaspor Asbaşkanı Onur Göçmez, “21 takım olayında bay sistemine katılmıyorum, 1. Lig ve Süper Lig, gelecek sezon 22 takım olmalı. Bu sezon 2. Lig’de bizim grubumuzda Elazığspor’un durumundan dolayı bir hafta bir takım maç oynamadı, bu da grubumuzdaki tüm dengeleri değiştirdi” açıklamasında bulundu.

Kulüpler Birliği Demirspor'un yükseltilmesi konusunda hem fikir oldu

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği olarak alınan ortak karar neticesinde, "21 takımla oynanması planlanan Süper Lig’in bu sezon TFF 1.Lig Play-Off finali oynayan Adana Demirspor ile 22 takıma yükseltilmesi." düşücesinde hemfikir olundu.

Yorumlar

Superlig demirspor dan fazla hakeden yok gardaş niye istemeyelim
Demirspor lige alinmicaksa küme düşenler düştüğü yerde kalsın es-es harici hiçbir takıma üzülmem
Ad.Dem.spor çıkın kardeş., seneye biz SAMSUNSPOR geliyoruz ., açık ara Şampiyon biziz , bizden söylemesi...
15 BURDUR Adana gibi güzel ilimizde Adana Demir Sporun 4cü takım olarak liğe alınması BURDUR,lu olarak seviniriz.
Bu isin cilki cikti. Kim kumede kaldiysada kim cikarilacaksada bi bit fiyaskodur. Bu bir siyasi manevradir. Futbol kitlelerini kullanip iktidar dusen grafigini yukseltmeyi amaclamaktadir. Bu kadar acik net.
Bak gardaş demirspor haketmedigi ligi istemez diyorsun demirspor lider olması gereken bir takım acun ılıcalı yavsagı erzurum çıkması için son haftalarda demirspor ve erzurumun oynadığı takımlara verdiği primleri araştırsın
Süper ligi en hak eden takım ADS
Arkadaşım bu bir adil olmaz o zaman üç takım maç yapsım Akhisar bursaspor demirspor hangi hsk ediyorsa o çıksın bu ne ya o çıkşın bu düşmesin böyle bir şey yok adil olmaz
Çok saçma düşünceniz
hak etmeyin liğde kaldığı yerde çıkmada gayet normal osman aksoy beyefendi çaycuma-zonguldak
Mavi şimşek süper liğe çarşamba akşamını bekleyin
TFF nin aldığı karar doğru değildir.Kalan maçlar eşit şartlarda oynanmıştır.Düşen düşmeli,çıkan çıkmalıdır.
Süper ligi haketmiyorsunuz ki
Biraz adil olun. Finali kazanıp çıkacaktın. Yok hakettikle olmuyor bu işler haticeye değil neticeye bakılır. Hak edenler çıktı ilk ikiden cikti zaten.
Demirsporu çekemeyenler çatır çatır çatlıyor karpuz gibi, bak hele geliyoruk gardaş ayıkıyonuzmu
Ülkemizde her aman olduğu gibi, yine sahtekarların, yine düzenbazların istedikleri oluyor ve bu olaylara hülümetin bakanları seyirci kalıyor.
Demirspor düşmanları birkaç gün içinde kuduracaksiniz :)))
Ads çıksın tff.2.lig playof finalinde kalan manisada çıksın süper lig ve tff 1.lig 22 takımla oynansı takımların 1 hafta dinlenmesi takımın kimyasını ve motivasyonunun düşürür
Adanalılar, hem futbol takımları hem de taraftarlarıyla süper lige renk ve değer katacaktır. Futbolumuzun da bunlara ihtiyacı vardır. Küme düşmesi gereken 3 takım düşürülmezken, ligi 3. bitirip, finalde (4. kez) de son penaltıda kaybeden Adana Demirspor da Süper lige alınmalıdır.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporBoluspor