Koltuk renklerinde son karar: 4 renk!

Adana Demirspor ve Adanaspor A.Ş.'nin ortak kullanımı için inşa edilen yeni Adana Stadı’nın koltuk renkleri adil olması için 4’e bölündü.

AKP Adana İl Başkanı olarak görev yapan Mehmet Ay, Adana’nın bir futbol kenti olduğunu ifade etti ve Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla inşaatına başlanan stadın sonuna gelindiğini aktardı. Ay, stadın 33 bin kişilik olduğunu ve UEFA standartlarını taşıdığını belirtti. UEFA Standartlarında Bir Stat Ay, Adanaspor ve Adana Demirspor’un bu stadı ortak kullanacağını ve bu yüzden koltuk renklerinin belirlenmesinde adilane bir yöntem izlendiğini belirtti. Yapımı kısa süre içerisinde tamamlanacak olan stat kısa bir süre zarfında kullanıma da hazır hale gelecek. Liglerin açılması ile bu stat da kullanılabilecek. Ayrıca UEFA standartlarında olan Yeni Adana Stadı sayesinde uluslar arası düzenlenen müsabakalar da bu statta yapılabilecek. Dolayısıyla Adana bu açıdan son derece önemli bir hizmet kazanmış durumdadır. Stadın inşaatının tamamen sona ermesinin ardından çevre düzenlemeleri yapılacak. Otopark ve peyzaj çalışmalarının da nihayete erdirilmesi ile stat tam anlamıyla hizmet vermeye hazır hale gelecektir. Yeni gelişmeler ile ilgili sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

KOLTUK RENKLERİ VE SAYISI

Mehmet Ay, "Koltuklarımızın rakamlara dağılımı ve renkleri ise şu şekilde olacaktır: Adanaspor bölümü için turuncu koltuk sayısı 11 bin 187, beyaz koltuk sayısı 4 bin 627; Adana Demirspor bölümü için mavi koltuk sayısı 11 bin 187, lacivert koltuk sayısı 4 bin 627" diye konuştu.

Yorumlar

asıl adil olanı, o koltukları en fazla dolduracak olan esaslı taraftar grubuna sahip şimşekler'e daha fazla sayı ayırmaktı .
Çok gerekli 1 şey olmadığı kesin zaten seyirci maç izleme sevgisini bitirdi. SAĞOLSUN bu çöp yönetimler yüzünden..
Adana da her şey geriye gitti. Bir de Adana futbol şehri diyor il başkanı. Önce gelmeyen kamu yatırımlarını , giden kamu müdürlüklerini takip edin. Bakımsız havalimanını , dökülen Otogarı , güzergahı bile facia olan hafif raylı sistemi düzeltin. Adana da futbol maçına fazla gelen olmaz bu gidişle...
tuhaf renkliler dua etsin bu sene düşme olmasın diye. Yoksa Mersin idman yurdu gibi amatöre doğru kısa bi yolculuk bekliyor turuncuları, Haliyle yeni stadta görüntü kirliliğı yaratmamak adına yapın 33 bin masmavi şimşekler olsun bitsin
Siyaset spordan elini çeksin, pasoligi iptal etsin, taraftarı fişlemeyi bıraksın. Yeni stadyumun ismi tartışmasız Atatürk olsun. Adanamıza yakışan budur.

Yeni yorum ekle