Kolay yolu seçip istifa etmedim

Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu, sezonun ikinci yarısında kulübünde yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Ortada bir başarısızlık var kabul ediyorum. Kolay yolu seçerek kongre kararı almayı tercih etmedim. Hakkımda küfür etti diye laf söyleyenler var Allah onları kahretsin yazıklar olsun" dedi.

Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu, sezonun ikinci devresinde lacivert-mavili kulüpte yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Gökoğlu, düzenlediği basın toplantısında yönetim kurulu olarak bazı kararlar almaları gerektiğini belirterek, "Bizim takım için de geçerli başka takımlar için de geçerli taraftar her zaman başarıyı ister. Taraftarlarımızdan diyenlerde vardır 2 - 3 tane hoca gitti başkan olarak gitmedin. Başkan olarak bende mi bırakıp gitseydim. Kolay yolu seçerek 15 gün içinde kongre kararı alır giderim ama bu kolay olan. Ben kolay yolu seçmedim" diye konuştu.

"Başarısızlığı kabul eden bir yapım var"
Takımı kendisinin yönetmediğini ifade eden Başkan Gökoğlu, bir teknik ekibin bulunduğunu söyleyerek, "Ekibimize güveniyoruz anlaşıyoruz en son hocamızla da 7 maçta 1 galibiyet aldık. Baktığımızda bir başarısızlık mı var evet bir başarısızlık benim içinde hepimiz içinde bu başarısızlıktır. Şahsım adına başarısızlığı kabullenen bir yapım vardır. Yönetim kurulu adına kabulleniyorum ben de üzüntü duyuyorum. Her Adana Demirsporlu’dan daha fazla üzüntü duyuyorum. Son 2 maçtır yönetim istifa denmesine üzülmüyor muyum. Ben de üzülüyorum herhalde taş değilim. Yönetim kurulu olarak da çok fazla üzülüyoruz. Sokağa çıkamama durumuna geldim. Çok şükür ki alnım ak hiçbirimizin menfaati yok hep Adana Demirspor için çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

"Timuçin Beyazit kendisi istifa etti"
Adana Demirspor'un çok sağduyulu taraftarlara da sahip olduğunu vurgulayan Gökoğlu sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: 

"Maçta 3 - 4 tane insanlar bunlar da. Belirli insanlar tribünlerde başlatıyor ve genelinde stadyuma yansıyor. Özellikle son 2 haftada bende gözlemledim. Eleştiriye her zaman varım herkes eleştirebilir ama aşırı derecede kaçıyorlar. Maçın 20. dakikasında futbolcuya yönetime küfre başlandı. Geçtiğimiz dönemlerde söyledim futbolcuya küfür edilmez. Hani Demirsporluluk ruhu, hani halkın takımı, hani emekçinin takımı, futbolcularda alın teri ile para kazanıyor. Geçmiş dönemlerde maç başları ödenmediği dönemlerde futbolcuyu destekleyen taraftar yönetimine tepki gösteren taraftar daha maçın başında küfür etmeye başlıyorlar. Yine söylüyorum bu insanlar çok fazla da değiller. Yönetim kurulu olarak, şahsım başkan da olarak neden başarısız olduk araştırıyoruz. Ortada bir başarısızlık var ben de görüyorum. Timuçin hocamız da son maçtan sonra artık başarısızlık olduğunu görünce istifa etti. Sonuçlar da bunu gösteriyor. Timuçin hocamız kendisi söyledi kendisi de iyi bir Demirsporludur evladımız gibidir ve istifasını kabul ettik."

"Sürekli takımımızı karıştırma içindeler"
Adana Demirspor’da kaos olması için fırsat bekleyen 5 - 10 kişilik insan topluluğu bulunduğunu ifade eden Gökoğlu, "Sürekli araştırma içinde takımımızı karıştırma içerisindeler. Bu kişileri tespit ettik ve hukuki süreç başladı. Hukuki süreci de başlatırken şahsım adına yapıyorum. Adana Demirspor’un kurtulması için yapıyorum. Takımımızın birlik ve beraberliği yakalaması için yapıyorum. 5 - 10 tane pis davranışı olan kötü davranışlar sergileyen o insanları yok etmemiz lazım. Taraftar olarak bu insanları yok edebilir çünkü taraftarımızın da bu gücü var. Tribünde bir kişi küfür ediyorsa yanında oturan taraftarımız uyarıda bulunabilir. Adana Demirspor taraftarının ayrıştığını düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ozaman Timuçin hocanın arkasında duracaktın adam gibi mert sapa dağlım başaramadınız beceremediniz !
20 dk başladılar diyor yalana bak koskoca adanademirin başkanı yalanlar söylemeye utanmiyor. ..yediğimiz golden sonra başladı herşey maraton tepki verdi şimşekler grubu sustu kaldı .kapali tribundede bi kaç kişi yüklendi haklı olarak. .nasıl bir başkan oyuncuları izlemeden alır. .ya bulunan transferler den birinin çıkarı var demek. .100 bin dolar etmeyecek adamlar 250,300 bin dolara geldi yazıklar olsun kulübü zarara uğrat sonra başkanım diye ortada gez
Şimdi birlik zamanıdır, yönetime ve takıma destek zamanıdır. tek yürek olun. sezon bitimi yönetimi eleştirebiliriz.
Bu takım ligde kalacaktır, kümede kalırsak şampiyon olmuş gibi sevineceğim.
TARAFTARIYLA YÖNETİMİYLE FUTBOLCUSUYLA TEK YÜREK OLALIM. SEZON BİTİMİNDE YÖNETİME DEVAM ET YADA BIRAK DİYE ARTILARINI EKSİLERİNİ SÖYLEYEBİLİRİZ.
Başkan, günü birlik veya anlık düşüncelerle kulüp yönetilmez. Bu insana dayalı, uzun vadeli bir iştir. Şirketinizde bile karar verirken detaylı düşünüp çıkarınıza en uygun kararı verirsiniz. İyi bir demirsporlusunuz ama bu kadar da para vermenize rağmen başaramadınız.. sizin için çok geç değil, bu takımı liğde tutmak bu sene başarıdır.ama seneye her an gönderilecek duygusu taşımayan bir hocayla transferleri ortaklaşa karar alarak yapın.Altyapıdan en az 4 kişiyi monte edin. Ve yönetim ekibinizi sağlam, liyakatlı kişilerden seçiniz. Bencede Timuçin iyi ve doğru bir isimdi ama çok şanssız bir dönemde geldi.keşke kalsaydı bu planları onun gibi genç , başarıya aç, ve içimizden olan biriyle gerçekleştirseydiniz. İşiniz çok zor. Ama Mustafa hoca da doğru bir isim.
Ercan albaydan kendı payına çıkarı olanın belasını versin. Ya senın senın içinde senın gibi duşünenler içinde aynı temenniyi diliyorum. Başınıza burgun bırsey gelirse bu iftıra aklına gelsin. İftıra insanı cevapsız bırakmaz.
UTANDIM. ADS liyımden utandım 40 yıllık ads ligımden utandım. Ercan hoca icin olumsuz yazanlardan utandım. Ayrıca sağıp çıkmayanlardan UTANDIM. DEMIRSPORLUluk Sevgı ve fedadır. Sözde bu kalmamış. Daha çok ağlarsınız. Ads yı karşılıksız sevenlere saygıyla.
vay koca çınarım vay 24 sene olmuş alt lige düşeli ve hala çıkamadığımız gibi bu ligden daha aşağı düşmeyelim diye dua eder hale geldik...ADANA sahipsiz diye boşuna demiyorlar
Futbol cahilleri hala timucin diyor yav :)))
Şu sezon sonunu bitmeden ligde kalmayı garantiliyelim ondan sonra sen de yakamızdan düş Gökoğlu. Çünkü çok hata yaptın, vizyonun maalesef yok, yanlış üstüne yanlış yapıyorsun. Kulübe istemeden de maddi ve manevi zarar veriyorsun.
gökoğlu politikacı gibi konuşmuş yani önce alttan alıp taraftarın gardını alıyor sonra olayların niye buraya geldiğini sorgulayarak kendini aklamaya çalışıyor. bakın demir spor büyük bir camia taraftarların arasında çok akıllı zeki insanlar var . hatta yönetim kurulu üyelerinden daha fazla futbol ve hayat bilgisine sahip insanlar var . bu bir. yönetime aldığınız avkatın avkatların demir sporlulukla pek alakası yok . çoğu dostlar birbirini ağırlar hesabı hatır gönül ilişkisi , yada yönetimden birinin hemşerisi veya avukatı felan filan . asıl önemli konuy sa şu : gökoğlu niye başarısız olduk diye kendi kendine soruyor işte bu soru kocaman demir spor camiasıyla dalga geçmek gibi . şimdi gökoğlunun sitilinden başlayalım . başkanlık yarışında genelde sonradan ortaya çıkıyor 1-2 ay böyle gidiyor. sonra transfer döneminde iyi oyuncuları hükümetin desteklediği takımlar alıyor bize de kala kala yedekler kalıyor . sen trafnsfer yapamayan , elde kalmış topçuyla hiçbir yere varamazsın . morinyoyu getir , f terimi getir birşey yapamaz . niye futbol güç teknik fiziğe dayalı bir oyundur. taraftar sene başından beri diyor bu linganeyi nerden bulup getirdin tık yok . al sana balıkesir maçı takımı yaktı . taraftar şimdi aynı soruyu gege için soruyor bu adamı nerden bulup getirdin de takımın başına bela ettin. bu lig transfer yapamayan adamların başarılı olacağı bir lig değil . şimdi yazdıklarımı objektif bir şekilde okursanız niye başarısız olunduğunu anlarsınız . benim anlayamadığım sa hep şu :paranız yok , iddianız yok niye her seferinde gelip yönetici oluyorsunuz olmak istiyorsunuz ...
Ercan hoca iyi olsa bir takım çıkar teklif yapar oda çalışırdı 300 ,400 para alırdı.adam 70 yaşında 6 yıldır takım çalıştırıyor.kariyerinde bir demir sporu 3.ligden 2.lige çıkarmış.kafaya taksim benden 3.ligden bir takımı 2.lige cikarorim
Sayın başkan diyorsunki 'Timuçin kendisi istifa etti, biz kabul ettik'. Peki istifa etmeseydi devam mı edecekti bu rezalet. Adamın teknik direktör lisansı olmadığı gibi teknik direktörlükle alakası bile yoktu..
metoşcuk ercan albay demirsporu 3 ten 2 ye iki kerede 2 den 1 e çıkardı , ayrıca adanasporu süperliğe çıkardı biraz araştırmacı ol işkembeden sallama
ads yi seven allah rızası için bir daha ercan albay demesin bu kadar kaliteli hocalar varken mesela metin diyadin onları yakıştırın ads mize işte o zaman başarı gelir diyorum..
Peki mehmet bey başarısız oldu timuçin hoca diyorsun... ali ahamadayı neden almadın ( transferi bitmişken hemde) söyle bakalım? Söz verdiğin transferleri niye yapmadın ? Aydını kimin ricasıyla aldın ? Kubilayı kimin aklıyla aldın ? Tekrar soruyorum hocanın asıl istediği transferleri kasten mi yapmadın ? Eee bunların sonucunda da hoca başarısız diyorsun . En büyük başarısız sensin ve günah keçisi ilan ettin adamı :))) Önce takımın içinde birbirinden nefret eden oyuncuları barındırmayın , parasını alamadığı için yürümeyen yabancı futbolcuları barındırmayın.
Keşke istifayla gitseydın. Seni türünün gönderecek. İzmir marşıyla.
Olan oldu bu saatten sonra takıma sahip çıkmalı herkes,hesaplar sezon sonuna ertelenmeli.Mustafa Uğur bu işin altından kalkar inşallah.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor