Kent ekonomisine Demirspor dopingi

Birçok tarihi, kültürel ve doğal güzelliği barındıran Adana, Süper Lig ekipleri ve taraftarlarını kentte ağırlamak için gün sayıyor. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, mavi-lacivertli ekibin Süper Lig'e çıkmasının kent esnafına can suyu olacağını söyledi.

Adana Demirspor TFF 1. Lig'de şampiyon olarak 26 sene sonra Süper Lig'e yükseldi. Mavi-lacivertli ekip, Süper Lig'de 2021-2022 sezonun ilk haftasında 15 Ağustos Pazar günü Fenerbahçe'yi Yeni Adana Stadyumu'nda ağırlayacak.

Başta Adana Kebap olmak üzere kendine has birçok yemeği, tarihi, kültürel ve doğal güzelliği barındıran kent de de esnaflar, Süper Lig ekipleri ve taraftarlarını kentte ağırlamak için bekliyor. Adana'nın Süper Lig'de temsil edilecek olmasının gastroturizm atağına da dönüşmesi hedefleniyor.

"Esnafımıza can suyu olacak"

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, İhlas Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Adana Demirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ekonomimize büyük katkısı olacaktır. Bu şehrimizin tanıtımı anlamında destek anlamında her türlü katkısı olacaktır. Tabi ki Adana Demirspor 26 senedir Süper Lig'e çıkmadı ama Adanaspor kısa süre de olsa Süper Lig'de mücadele ettiler. Adanaspor'a başarılar diliyoruz ve temennimiz Adanaspor'un da Süper Lig'e çıkması. Stadyumumuz, şehrimiz buna uygun. Zaman içerisinde şehrimiz ekonomisine Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkmasının katkısını göreceğiz. Esnafımıza can suyu olacak" diye konuştu.

"Adana'ya gelip buradaki misafirperverliği görmek lazım"

Kebapçı esnafı Yaşar Aydın ise Adana Demirspor'un Süper Lig'e gerçek dostluğu, misafirperverliği getireceğini belirterek, "Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkmasının kent ekonomisine tabi ki ciddi katkıları olacak. Hafta sonu buraya çevre illerden insanlar gelecek. Hafta sonları yoğun geçecek. Esnafların yüzü gülecek. Taraftarlar artık biliyor, Adana'ya gelip kebap, boru kebabı, ciğer, lokum yiyecekler. Biz de hepsini bekliyoruz. En güzel şekilde taraftarları ağırlarız. Her zaman söylerim, Adana'yı dışarıdan görmek değil, Adana'ya gelip buradaki misafirperverliği görmek lazım. Adana Demirspor geliyor ve Süper Lig'e gerçek dostluğu getiriyor" ifadelerini kullandı.

"Tüm esnaf kazanacak"

Çarşı esnafından Öner Özbek, "Büyük takımlar Adana'ya gelecek. Bu hafta Allah'ın izniyle Fenerbahçe Adana'ya gelecek. Taraftarlar yemek yiyecek, otobüse binecek tüm esnaf kazanacak. Herkesi Adana'ya bekleriz. Kebabımız, şalgamımız ünlüdür. İnşallah Fenerbahçe'yi de yeneceğiz. 5 sene önce Adanaspor Süper Lig'deyken esnafımız kazanmıştı. İyi olmuştu. Bu sene de iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Yorumlar

haber ads iyice uçtun. bir önceki haberde deplasman taraftarlara yasak diye haber yapıyorsun sonrada bu haberi yapıyorsun.
sarıçam esnafı dışında kimse bişey kazanamaz veya civar mahalleler
Aç tavuk kendini tahıl ambarında sanarmış. Kime satacaksınız taraftar mi geliyor ?
haklısınız özbek kardeş, ads şehre gerçekten cansuyu olacaktır.bütün ilçelerden köy, mh den hem fb hem adsnin taraftarı gelecek bu bir iki günlükziyaret adanayı mutlu edecektir.taraflar artık beraber kardeşçe şu an girer seyreder pandemi bitincede normale döner. bütün adanamıza hayırlı uğurlu olsun. sn zeydan da şu metro yu hallerderse süper olur.
Sayın zeydanin metro gibi derdimi var da halletsin. Hiç aklına bile getirmiyorum bence. Çünkü metro büyük proje. Büyük işler yapabilecegini sanmıyorum.
Zeydan'ın altındaki sandalyeyeye önündeki masaya el konuldu.Hani şu kahrolası topal ördek var ya.
Bı şey demiyorum Zeydan Karalar hakkında
Yapılan bütün kararlar çok saçma bir şekilde ilerliyor önlem almak için aşı istenilir bilmem o bu şu istenilir ama maça gitmek yasak alınan biletler ne olacak o kadar kişi bileti çöp mü oldu yani bence tekrardan bi göz atılsın isterim bu konu hakkında TFF.ye bildirilsin yeniden bi sonuca varılsın o kadar yapılan transferler oldu onun zararlarını kim karşılayacak acaba merak ediyorum. . .
Sayin TFF yöneticileri deplasman takımının seyircisi maça alinmama kararı çok doğru bi karar aslında maçlar bu sene de seyircisiz oynanması lazım sağlık herşeyden onemli
metro belediyenin kaldıramayacagı bir yük ulaştırma bakanlıgı yapabilir egerki cumhur başkanı talimat verirse olur zaten orada yeni ünüversite var stadyum var balcalı hem hastane hemide çukur ova ünüvesitesi oraya kadar giderse herkes rahatlar taraftar metroyla dakikada stada varır haydi adananın milet vekileri görev başına adana için birşeyler yapın...a.d.s
adss nikli arkadaş sn zeydan başkan büyük projelerin adamıdr 3,5km lik metro neki yapar yapar yoksa millet sabah ezanında evde olur . başkan hizmet adamıdır.

Yeni yorum ekle