"Kaybedilen bir şey yok"

Dün enterasan bir maç izledik. Son dakikalarda gelen gol, uzatma dakikalarında çizgiden çıkarılan top, beni galip gelmiş gibi sevindirdi. Teşbih yapıyorum zannedilmesin Alanya gibi takıma karşı on kişi kalıp bir puanı koparmak bizim için şampiyonluk yolunda çok önemli olabilir. Deplasmanda bizi yenen bir Alanya’nın yakalayacağı hava ve Demirspor’un rakiplerini kopma şansı tanımaması ligin bitimine 11 hafta kala çok önemli.

Dün bir Demirspor klasiği izledik. Dop dolu tribünler önünde yine seyircisini sevindiremedi. Binlerce taraftarını 90 dakika boyunca strese soktu. Yine kendisi için çok önemli olan bir karşılaşmayı kazanamadı. İkinci yarının başından bu yana takım çok gergin. Burak Çalık, Hüseyin Kala, Tiago ve Şenol bu stresi had safhada yaşıyorlar. Taraftarın şampiyonluk beklentisi, 21 yıllık hasretin tüm yükü bu futbolcuların omuzlarında. Belki de bu yüzden seyircimizin önünde değil de deplasmanlarda daha iyi oynuyoruz. Ancak tecrübeli oyuncularımız ve Osman Hoca bu ortamdan bir an önce kurtulmalı.

Bizler açısından Osman Hoca’nın tercihleri özellikle çok tartışılır oldu. Sağ kanatta birçok seçeneği mevcutken, hala Hüseyin Kala’da ısrar etmesi bu oyuncunun taraftarın önüne atılması gibi bir hal aldı. Gerçekten Hüseyin’den yararlansa dahi Osman Hoca’nın bu oyuncunun taraftarlar tarafından yıpratılmasına izin vermemeli, ez azından belli süre Mendy ya da Kenan tercihini kullanmalı. Sağbekte de aradığını bulamayan Osman Hoca, buraya Onur Akbay ile pansuman yapacaksa, Barış Başdaş seçeneğini de stoper mevkiinde hazır bulundurmalı.  

En büyük sorun orta alanda. Eğer kadronuzda Anıl Taşdemir varsa bu oyuncu mutlaka böylesine bir forvet yapısı arasında yaratıcı olur. En azından ikinci yarıların tamamında oynamalı, Osman Hoca’nın yaptığı gibi son 15 dakika değil. Dün İbrahim Dağaşan’ı da izleme imkanımız oldu. İstekli, sert ve topu dikine oynayabiliyor. O halde İbrahim Moro’da neden ısrar ediliyor. Burak Çalık ilk yarıdaki formundan çok uzak. Tiago özellikle kritik noktalarda pas vermiyor. Müsait pozisyonda Burak Çalık’a aktarmadığı/aktaramadığı toplar sıkıntı yaratıyor. Benzer bir sorun solbekte Şenol’la yaşanıyor. Burak Çalık’ın arkasında hücuma destek verebilecek bir Ahmet Burak varken bu kadar Şenol ısrarı bizleri üzüyor.

Şansımız yaver gitti, bu hafta bizi ilgilendiren tüm maçlar beraberlikle bitti. Evimizde Alanya’yı yenseydik büyük bir avantajı elimize geçirmiş olacaktık, ancak kaybedilen hiçbirşey yok. Ligin zirvesi ile hala 2 puan fark var ve rakiplerimizle oynayacağız. Bu yıl bu iş olacak, başka yolu yok.

Nadir AVŞAROĞLU

 

 

Yorumlar

bu osman ne zaman akıllanacak anıl gibi silahın var ve kullanmıyosun.başkan bu hocayı neden uyarmıyor beraberlik bu oyuna göre çok iyi adamlar ciddi olsalardı 3-0 olurdu.adana derbisinde bu oyunla fark yeriz buraya yazıyorum.osman ya akĺını başına al ya da derhal git.bu hüseyin siyasi olarak genel merkezden belediyeye baskı yapılarak oynatılıyor diyorlarda bu anılla osmanın arasında ne var acaba bilen varmı
kaybedilmiş liderlik var acilen bişeyler yapılması lazim oyun kurgusunda yoksa işimiz çok zor
Kendi sahamızda 15.000 seyircinin önünde saha avantajimizi kullanmayıp rakibimiz Alanya'yi yenemiyorsak ve bu defansif korkak futbolun sorumlusu Osman hoca yüzünden 2 puan kaybetmiş bulunmaktayiz. Bu kadar gol silahimiz ve forvetimiz olmasina rağmen oynadığımız futbola ve 1 puana nasıl sevinebiliriz? Kendi sahamızda hep misafiriz!
evet doğru kaybedilen birşey yok.ama bu osman özköylü dik kafalığıyla devam ederse kaybedilecek çok şey var.
liderlik gitti.daha ne kaybedeceğiz.plaf of için oynuyorsak o başka.
Ayne öyle hatta eksik kral çıplak az.....!!!! kral ölü ölü 35'lik şenol gidiyor gelemiyor çalım atma özürlü adam eksiltemiyor sol taraf felç felç ahmet burak tatile gitti heralde.!!! sağ taraf desen hala WANTED (aranıyor) murat akyüz düğüne gitti heralde iki ön libero defansif diyor ofansa katkı yapmıyor diyor.. güzel insan özköylü ,ibrahim dagaşan sünnet oldu heralde maşallah diyelim alanya maçında gördük ama nede güzel oynadı nezaman 11 de çıkacak soralım güzel insan özköylü'ye ya kardeşim 23. haftaya geldik lig bitiyor güzel insan özköylü nerde mendy adamı mendil diyemi kullanıyorsun yoksa. hüseyin kalaya kimse kötü futbolcu demedi ama koşamayan mücadele etmeyen adamı her hafta ödül verir gibi oynatırsan kusura bakma bu seyirci aptal diil oynanan oyunu senin gibi onlarda seyrediyor kim koşuyor kim yatıyor onu inan senden net görüyor ama hüseyin kardeşime tepki gelecegini bile bile 11 de başlatıyorsun o tepkiler hüseyin kardeşime diil tamamen sana bütün bunlardan sonra. güzel insan özköylü ayaga kalk ve cevap ver.....!!!! suçlu kim taraftarmı.....,oyuncumu....,başkanmı....,hakemlermi yoksa 23 haftadır takımı oyun fakiri yapan(oyun fakiri diyorum skor fakiri diil.) senmisin güzel insan özköylü ayaga kalk ve cevap ver koskoca camiaya.... cevapla - See more at: http://www.haberads.com/haber/mucadele-ile-gelen-1-puan/2016-02-29#sthash.UQAi8i7b.dpuf
Sen biliyorsun Mendy ya da başkasını da Osman hoca bilmiyor öyle mi. Bu ukalaca ve cahilce yorumları bırak da takımı alkışla. Sürekli bir kaos çıkarmaya çalışma çünkü boşa uğraşırsın Nadir.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor