Kadın taraftar sayısı artıyor

Pasolig'den yapılan açıklamaya göre, yeni ve modern statlar, hızlı ve güvenli bir şekilde statlara giriş imkanı, takımların kadrolarına dahil ettiği yıldız isimler ve saha içindeki rekabet kalitesinin yükselmesiyle Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'deki kadın seyirci sayısı da arttı.

Geçen sezonlarda yüzde 5 olan tribünlerdeki kadın seyirci oranı, bu sezon iki katı artış göstererek yüzde 9,8 seviyesine ulaştı. Bu rakam, kadın seyirci oranında bugüne kadar yakalanan en yüksek oran oldu. Passolig Kart sahibi 3,5 milyondan fazla taraftar arasında, tribünlerde kadın taraftar potansiyelinin en yüksek takımlar, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş, Spor Toto 1. Lig'de ise Eskişehirspor oldu. Spor Toto 1. Lig'de 7.200 Passolig kart sahibi kadın taraftar ile Eskişehirspor zirvede yer alıyor. Eskişehirspor'u 3.950 Adana Demirspor ve 2.890 Samsunspor takip ediyor.

Süper Lig ve 1. Lig takımların tribünlerine bakıldığında ise Passolig kart sahibi erkeklerin yaş ortalamasının 34, kadınların ise 30 olduğu görülüyor.

Yorumlar

Pasolig ne için çıktı olayları önlemek için ama olayları önlemedı dahada arttı olaylar
Pasolig çıkarmak toplam yarım saat sürüyor teslim alması degiştirmeside çok sıkıntılı yani başlı başına saçmalık pasolig
ADANA ADANADEMİRSPORLUDUR

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor