İşte derbinin şifreleri

Çukurova Derbisine iki takımda teknik direktör değişiklikleri ile çıkıyor. Ercan Albay ve Yılmaz Vural rakiplerinin son durumunu, taktiğini öğrenmek için her yolu deniyor.

Akdeniz Bölgesinin en önemli derbilerinden biri olan Adana Demirspor-Mersin İdman Yurdu öncesi heyecan giderek artıyor. Çok önemli maça 2 gün kala iki takımın hocası da, kaybetmemek için gece-gündüz ders çalışıyor. Ercan Albay da Yılmaz Vural da camialarını ve taraftarlarını üzmemek amacıyla her yolu deniyor.

Derbi öncesi Ercan Albay mı yoksa Yılmaz Vural mı ağır basıyor?

Bu önemli karşılaşmada 90 dakikayı da sahada futbolcular oynayacak. İki teknik adam da takımlarının başında ilk maçlarına çıkıyor. İsim olarak Yılmaz Vural'a göre daha önde. Ancak Adana Demirsporlular için Ercan Albay bir 'İmparator'. Dolayısıyla oyuncuların performansı, günlük halleri çıkacak skoru etkileyecek.

Sonuçta iki hoca birebir maç yapmıyorlar. Geriye düşen takım risk alacaktır. O anda artık kulübeyi de dinlemez oyuncu. Hele böyle bir derbide...

Adana Demirspor derbiyi nasıl kazanır?

Adana Demirspor, derbiyi kazanamazsa taraftarlar için bu sezon tam bir kabus olur. Ercan Albay, Mavi-Lacivertli takımda geçtiğimiz sezonlarda teknik direktörlük yaparken önde basan, orta sahada pres yapan ve hücum futbolu sergileten bir liderdi. İmparator'un hırsı ve kazanma arzusu Adana Demirspor'un maça daha konsantre olmasını sağlayacaktır. Mavi Şimşekler'in kazanması için Ercan hocanın doğru hamlelerine ihtiyacı var. Kalede Pawelek'i dinlendireceğini açıklayan başarılı hoca geri kalan oyuncular için antrenman performanslarına bakacaklarını ifade etti.

İki takım için de kritik maç

Çukurova derbisi son derece kritik bir karşılaşmaya sahne olacak. Adana Demirspor hem moral bulmak hem de alt taraf ile puan farkını korumak için mutlaka en az bir puanla dönmek zorunda. Mersin İdman Yurdu ise, onlar da play-off şansını devam ettirebilmek için derbiyi büyük bir hırsla bekliyor.

Mersin İdman Yurdu kendi evinde oynadığı son 7 maçı kaybetmedi ve 5 galibiyet, 2 beraberlik aldı. Ancak Adana Demirspor deplasmanda oynadığı son 3 maçı da kaybetti.

Mersin İdman Yurdu evinde 24 gol atıp 11 gol yerken, Mavi Şimşekler deplasmanda 11 gol atıp 25 gol yedi.

Mağlubiyet, sadece Adana Demirspor'a değil, teknik direktör Ercan Albay'a da güven konusunda büyük bir darbe vurur.

HaberADS ÖZEL

Yorumlar

şu son cümle çok saçma olmuş, Ercan hoca yeni geldi takımın durumu ortada mersinin gücü belli mağlubiyet nasıl Ercan hocaya güven konusunda darbe vuracak çok şahsi ve duygusal yazılmış bir yazı olmuş kusura bakmayın
Mersin idman yurdunun gücü belli bizimde durumumuz ortada demirspıorun galibiyeti süpriz iki takimda hoca degişikliğine gidiyor bizimkiler hals kendini 2.liğ kırmızı gurupta sanarak ercan albayı getiriyor mersin ise yılmaz vuralı yani hedefi büyük takımlar yani şampiyon olmak isteyenler belli ha birde bu yıl bu yönetimde ercan hocada tarihe geçebilir nasılmı ligin altı yanıyor hepsinin nefesi ensemizde allah korusun

Yeni yorum ekle