Irkçılığa tüm dünya tepki gösterdi, Türk basını sessiz kaldı!

Beşiktaş ile Adana Demirspor arasında oynanan ve 3-3 berabere biten karşılaşma sonrası Siyah-Beyazlı taraftarlar sosyal medyada Balotelli'ye ırkçı söylemlerde bulundu.

Oyuna girdikten sonra maçın kaderini değiştiren ve 1 gol, 1 asist yapan Balotelli'ye Beşiktaşlı taraftarlar sosyal medyadan 'maymun' muz' gibi ırkçılığı simgeleyen paylaşımlarda bulundu.

Yapılan bu ırkçı saldırı tüm Düya'da geniş yankı bulurken, Türk basını sessiz kaldı. Türk basını Balotelli'nin attığı golün ardından Sergen Yalçın'a iki eliyle ‘beyin' işareti yapması konuşulurken ırkçı saldırı ve Beşiktaş yedek kulübesinin maç sonu yaptıkları hiç konuşulmadı. İstanbul takımlarının yaptıklarını konuşamayan Türk basını bir kez daha sınıfta kaldı. 

Siyah-Beyazlı taraftarların ırkçı saldırısı, yabancı basında ve sosyal medyada geniş yer buldu. Beşiktaş taraftarlarının çirkin saldırısına karşı Balotelli'ye, "#NoToRacism Irkçılığa hayır" mesajlarıyla destek yağdı. “#NoToRacism” en çok paylaşım yapılan başlık oldu.

Yorumlar

Ulan turkiyede ırkçılık yapılmaz bizim kültürümüze dinimize insana bakışımıza aykırı bisey derdim vaybe hemde hiç ummadığım takımın taraftarlar. Rezil ettiniz bizi. Bir ayıpta Türk medyasına. Türkiye 3 ten büyüktür.artik biz varız.yazin bunu bir yere.
memleketin yüz "karası" oldular, memleketi de utandırdılar!
NotoRacizim ırkçilığa Hayır
Yakisdimi besiktas size adanaya Ne zaman gelse beşiktaş hep adana demirspor taraf tarlarindan des tek görmüştür sergen hoca konuşmada bunlar olmazdı resmen hakaret etmiş sergen nelacak şimdi hodri meydan mi demir spor başkanı açıklama yapıyor hala saldırıyor sunuz bundan sonra yok öyle 3 büyük 4 buyuksaltanatlarini sağda yikacagiz helal olsun başkanımıza adana başkanın yanında herzaman teşekkür ederim başkanım adana seninle gurur duyu yor iyiki varsin
İstanbul başını işte Anadolu takımına yapılırsa sessiz kalırlar Beşiktaş,Fenerbahçe,Galatasaray'dan bir futbolcuya yapılsa kıyameti koparirlar ondan sonrada spor programlarinda her takıma aynı mesafedeyiz derler
Çünkü en büyük ırkçı bjk ve fb taraftarıdır...

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor