İnceayan'dan transfer değerlendirmesi

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor’un kulüp başkanı Mehmet İnceayan, altyapıdan 7 futbolcuyu profesyonel takıma aldıklarını belirterek, "9 dış, 9 iç transferimiz var, kadromuz şu anda 25 kişi, 3 kişi daha ilave edebiliriz" dedi.

Altyapıdan profesyonelliğe adım atan 7 futbolcu için kulüpte düzenlenen törende konuşan İnceayan, yönetim olarak birlik ve beraberlik içinde 5 futbolcunun satışına oy birliğiyle karar verdiklerini söyledi.

 

Kendileriyle çalışmak ve kulüpte kalmak istemeyenlerle çalışamayacaklarını ifade eden İnceayan, "Bu arkadaşlarımızın aileleri kulübümüze gelerek, ’çocuklarımızın önünü açın, geleceklerini karartmayın’ dedi. Emre Kılıç’ın beyin olarak Bolusporla işi bitmişti. Bir süre Galatasaray ile görüştüler, o olmayınca da Gençlerbirliği ile görüştüler aile olarak" diye konuştu.

 

Kulübün futbolcuların satışından yüzde 20 pay alacağına dikkati çeken İnceayan, yönetimin başarısız olması için çalışanlar olduğunu iddia etti.

 

 

İnceayan, şöyle konuştu:

"Bazı arkadaşlar yönetim yıpransın, iş yapamasın’ diye konuşuyor. Bundan kim fayda sağlayacak? Bu başarısızlıktan kimler nemalanacak? ’Bizden önceki tüm yöneticilere kapımızı açtık’ diyoruz ama insanlar bize cephe alarak dışarıda bunu gösteriyor. 20 yılım bu kulübün içinde geçti. Bu, ikinci dönem başkanlığım. Bunları çok duydum ben. Bu dedikodular bugün de olacak, yarın da olacak."

 

İnceayan, Boluspor’un bir kuruşunun dahi hesabını yaptıklarını belirterek, bu amaçla bazı alanlarda özelleştirme yaptıklarını vurguladı.

 

 Para kazanmayan 3 işletmeyi 450 bin lira para kazanır hale getirdiklerine işaret eden İnceayan, şunları dile getirdi:

 

"Ekmek fırını geçen yıl 120 bin lira zarar etmiş, yönetim neredeymiş o dönemde? Aylık kazancı ve gideri başa baş gelen otopark 220 bin lira kira getirecek. Bunlar kolay olmuyor. Bunlara vaktini vermezsen, burada gelip oturmazsan, kendi işin gibi kabul etmezsen Boluspor’da bir şeyler yapamazsın. ’Boluspor’a nereden ne getirebiliriz’ diye uğraşırken, çıkıp dedikodu yapıyorlar. Bolu’yu ayağa kaldırmaya çalışıyorlar.

 Altyapıdan 7 futbolcumuzu profesyonel takıma aldık, 9 dış, 9 iç transferimiz var, kadromuz şu anda 25 kişi, 3 kişi daha ilave edebiliriz."

 AA

 

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Boluspor