İlk iki maçta taraftar yok

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 02.06.2016 tarihinde aldığı karar nedeni ile 2016-17 sezonunun ilk iki maçında taraftarlarımıza ceza uygulanacak.

Bu sezon ligin ilk maçı olan Samsunspor deplasmanında “Alanyaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahüratta bulunan tribününe giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişleri engellenmesine” denilerek, Konya’daki karşılaşmada yer alan tüm taraftarların Samsunspor deplasmanına gitmesi engellenmiş olunmakta. Adana Demirspor taraftarlarının büyük bir çoğunluğunun Konya’daki maçta oldukları düşünülürse, bu ceza taraftarlar üzerinde oldukça etkili olacak.

Yine benzer şekilde; “Aynı müsabakada ADANA DEMİRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” denilerek, ligin ikinci haftasında kendi sahamızda oynayacağımız Denizlispor maçında da tribünlere seyirci alınmayacak.

Yorumlar

hiç almayın...ne kadar nefret ediyosunuz bu taraftardan...elinizde olsa kapatırsınızda kulubu...inadına demirspor...4.hafta o stadı doldurmayanın...............
bu kadar saçma sey olurmu. olay olmuşta ne olmuş 2 maç ceza alacak kadar. alanyaspor yedek kulübesinin arkasında biraz taşkınlık oldu hepsi bu. oda alanyasporlu bazı futbolcuların tahrikiyle olmuş bir olay çünkü bende orda oturuyordum. peki tahrik eden oyuncular 2 maç ceza aldımı. bide bu ceza sistemini gözden geçirmek gerekir. hem ağlıyorsunuz seyirci gelmiyor maça diye hemde en ufak birşeyde seyirci cezası veriyorsunuz. kardeşim eğer seyirci cezası verecekseniz bunu hakkedecek birşeyler olması gerek. yani baya bir saha olayları nebilim maçın yarıda kalması gibi bir şey. ama federasyon en ufak birşeye hemen seyirci cezası veriyor. en sonunda bu takım taraftarları birlik olup bu cezaları protesto edip hiç kimse maça gitmeyecek ondan sonrada yalvaracaklar maça gelin diye.
Yönetimin güçlü bir şekilde buna itiraz etmesi lazım. Lütfen Haberads bu konuda gündem oluşturun rica ediyorum sizlerden.
5 Ocakta pankart ve bayrak yasağı kalkıyor mu?

Yeni yorum ekle