İlhan Palut özür diledi!

Spor Toto 1. Lig'deki ilk sezonunda play-off finaline çıkıp Süper Lig biletini penaltı atışlarında kaçıran Hatayspor'da teknik direktör İlhan Palut, Adana Demirspor maçında yaşanan olaylar için bir kez daha özür diledi. 

Adana Demirspor'a karşı rövanş maçında son dakika içerisinde gelen gol sonrası sevinciniz çok tepki çekti. Maç sonrası da Hatay stadyumu ve çevresinde çok ciddi olaylar çıktı. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Adana Demirspor maçından sonra çıkan olaylar için "ama"sız, "fakat"sız ve "lakin"siz çok üzgün olduğumu belirtmeliyim. Biz bu sezon iki defa Adana Demirspor deplasmanına gittik. O maçların hiçbirinde en ufak bir olay dahi olmadı. Bizi çok iyi ağırladılar. Maçtan sonra sanırım bizim bünyemizde çalışan bir antrenör arkadaşımızın maalesef tahrik edici bir hareketi olmuş. Ortada çok fazla iddia var ama şunu net olarak söylüyorum, o arkadaş bizim profesyonel takım ekibinden değil. Neyse, tribünler de bu hareket sonrası reaksiyon göstermişler. İstenmeyen olayların başlamasına neden olmuş. Yaşananlardan dolayı tekrardan üzgün olduğumu belirtmeliyim.

Peki ya gol sevinciniz?

Benim gol sevincime gelecek olursak; takip etmişseniz eğer gollerden sonra pek sevinmem. Tarzım pek öyle değildir. Ama Adana Demirspor maçı öyle gelişti ki 90+3’te tur gitti, 90+6’da tur geldi. Bu noktada bir duygu patlaması yaşadım. Gol sonrası takımım kale arkasına doğru koşarken ben o anda terse koşmak istedim. Görüntülerde Adana Demirspor kulübesinin önünde seviniyor gibi görünüyorum ama aslında arada bir hayli mesafe var. Ellerimi yukarı kaldırdım ve gelen gole şükrettim.

Asla ama asla Adana Demirspor kulübesine karşı bir hareketim olmadı. İlk maçtan önce Ümit Özat, "1. Lig’in en iyi takımı ve en iyi teknik direktörüne karşı oynayacağız." diyerek bizi onurlandırmıştı. Hangi akılla, bizlere böylesine saygı gösteren bir ekibi tahrik edecek harekette bulunabilirim?

Eğer böyle bir olay yaşanmış olsaydı bunu da açık yüreklilikle söylerdim. Fakat ne Ümit Özat’a ne de Adana Demirspor camiasına yanlış anlaşılacak bir harekette bulunurum. Gol sevincim boş bir alana yapılmış koşu ve şükürden ibaret. Zaten maç sonunda rakibimizin her bir oyuncusuna ve teknik ekibine gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ettim, geçmiş olsun dileklerinde bulundum. Çünkü üç dakika öncesine kadar kaybetme duygusunu bizler de yaşamıştık. Bu noktalarda empati kurabilmek çok değerli bir şey.

Eurosport / Ali Umut Değirmen

Yorumlar

Nekonuşursan konuş bu hiçbirşeyidegiştirmez nebaşkanımız netaraftaraımız nede teknikheyetimiz böyle saygısızca yapılan hareketlere tavizvermez kaldiki sahanızda yaptınız saygısızlık cabası akıllı olacan akalınıalırlar sporanlamda hayatında sana öylebir duygupatlamsıyaşatırlarki röportajlar sanahayatında unutamadıgınbiranıvarmıdiyesorduklarında demirsporun bana sondakkadaatıgıgolle kümedüştükdersin budasana duygupatlamasıolarakgeridöner tamammıdostum türkiyede adanademirspor bir milan, dır bir inter, dir bizekarşıoynayan takımlar çiftkişilik oynar odabizimbüyüklümüzügösterir önce rabbim gelir iyiakşamlar selamlar saygılar
Gönder selim ılgazi affedelim :)
Neyin özűrű bu kardeş ilhan palamut seni
Unutmayacağız yaşadığımı yaşacaksınız unutursam kanım kurusun
Boğazına kadar "Cehalet"e batmışsın keko!
İlhan Palut Adana’ya gidek mi de Mersinliler tarafından çalınmış zaten öyle değil mi ?
Bu adam art niyetli bir adam degil
İlhan Palut korktuğu için yapacak hali yok bu açıklamayı arkadaşlar üzüntüsü belli adamın,onun dışında gelişmiş olaylardı hepimiz biliyoruz. bu hocaya mal etmek hak yemeye girer bize,demirsporluluğa yakışmaz
Samimiyetine inanıyorum. En kötü günlerimizde bizim formamızı terletmiş bir futbolcumuzdu neticesinde. Geçmişte kalan olayları nefret haline getirmek yanlış olur. Yeni düşmanlar kazanmak bize yaramaz. Aksine yolumuza taşlar konulur. Yıllarca gittiğimiz her deplasmanda rakipler bizlere karşı ölümüne oynadı halen de öyle. O yüzden düşmanlığa gerek yok.
Bu açıklamasında kendi antronurunun tahriki sonucu olduğunu kabul ediyor bu nedenle verilen ceza tahkim den ya kaldırılır yada 1 maça iner
........ Erkan Zengin ........
2dk önce elenirken, son dakikada tur gelmiş yaşananlar gayet normal.
Transfer mransfer yokmidur daa
İlhan hocam gol sevincin biraz abartılı oldu bu kabul etmen de güzel... Senin art niyetli olmadığına adım kadar eminim... O dakikada gol olur tur atlarsan sevincin az bile kalır... Sana başarılar hocam Allah yolunu bahtını açık etsin... Belki ilerde yollarımız kesişir. Ama o şerefsizlik yapan güvenlikçiyi Allahınız varsa stada sokmazsınız bir daha
Ben olaylarda Hataysopr takımının bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Olayları bir kaç kendini bilmez hataylı başlatmış, polisler de sonrasında gaza gelmiş olabilir. Bunu tüm Hatayspor'a mal etmenin anlamı yok. Adam da bunu dürüstçe anlatmış.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana DemirsporHatayspor