"İkinci yarıdan umutluyum"

Bu hafta kısa bir maç değerlendirmesinin ardından ikinci yarıya dair birşeyler aktarmak istiyorum. Dün akşam çok rahat bir galibiyet aldık. Özellikle ortasahada rakibe çok şans tanımadık ve maç ilk yarıda bitti. İkinci yarıda ise tıpkı Tuzla maçında olduğu gibi rölanti bir oyun oynadık ve maçı garantiye aldık.

Bence Cüneyt hocanın en önemli özelliği, hak edene formayı veriyor. Ümit hoca gibi Kosecki Anıl, Semih gibi yeni arayışlara girmiyor. Kendi evimizdeki maçlarda Yunus’un yerine Dibba’nın tercih edilmesini doğru buluyorum. Yunus gibi hızlı ve yıpratıcı bir futbolcunun ikinci yarılarda daha etkili olacağı kanaatindeyim. Ayrıca, genel düşüncenin aksine ben dün akşam Gökhan İnler’i beğendim. İlk yarıda mevkisi olmamasına rağmen forvet arkasında iyi oynadı. Ancak bana göre dün akşamın kahramanı hakemdi. Kanaatime göre tertemiz, şaibesiz bir maç yönetti.

Artık demagoji yapmadan, Ümit’i, Erkan’ı, Volkan’ı unutarak ikinci yarıya hazırlanmalıyız. İlk olarak takımdan gönderilmesi gerekenleri belirlemeli ve boşluklarını doldurmalıyız. Bu ülkede uzun zamandır solbek yetişmiyor. Bunu nasıl çözeceğiz bilemiyorum. Belki de şansımızı yurt dışında arayabiliriz. Ancak orta sahaya mücadele gücü yüksek ve teknik bir orta saha oyuncusu da alınmalı ve tabi ki iyi bir 10 numara.

Ben ikinci yarıdan daha umutluyum. Bu lig çok fazla sürpriz sonuçlara açık bir lig. İyi konsantre olan, gerçekten maç maç oyunu oynayabilen ve takımda uyumu ve arkadaşlığı sağlayabilen takımların hedefe ulaşacağını düşünüyorum. Bu özelliklerin birçoğu Demirspor da var. Yeter ki Cüneyt hoca bu uyumu sağlayabilsin.

Yazara ait son köşe yazıları

16 Ağustos 2021, Pazartesi 17:21
26 Nisan 2021, Pazartesi 18:14
18 Nisan 2021, Pazar 12:53
14 Nisan 2021, Çarşamba 11:03
4 Nisan 2021, Pazar 13:21
14 Mart 2021, Pazar 17:18

Yorumlar

Hesekioglu senin futboldan anladığın bu kadar dün takımda iki tane kötü oynayan isim vardı biri Mehmet Akyüz diğeri Gökhan inler tahminim Mehmet Akyüz üde begenmişsindir
giresun,samsun,altay,istanbul,keçiören bunların hiçbirini yenemedik nasıl çıkacağız acaba kendımızı kandırmayalım

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor