"HÜCUM VE ORTA SAHA BÖLGELERİNE TAKVİYE OLACAK"

Adana Demirspor teknik direktörü Mustafa Uğur Lokum FM yayınına bağlanarak, devre arasında kesinlikle transfer yapılmalı bu yönde yönetime isteklerimizi sunacağız dedi. Sözlerine Lig'in ilk devresini değerlendirerek başlayan Uğur, "Bizim göreve geldiğimizden bugüne olan kısmını değerlendirelim. Daha öncesine hakim değiliz. Adanaspor maçı ile başlayan Samsunspor maçı ile biten bu süreçte çalışma şartları ve fiziki şartları olarak yönetim kurulumuz elinden geleni yaptı. Futbol olarak geldiğimiz noktanın küçümsenemeyecek kadar iyi olduğu düşüncesindeyim. Birçok müsabakada iyi futbol ve rakiplerimize üstünlük sağlayarak kazandık. Oynayan ve oynamayan bütün oyuncularımın emeği oldu. Oynayanlar sahada mücadelesini verdi, oynamayanlar da antrenmalarda çok ciddi çalışmalar yaparak takımın performansının artmasına etken oldular" 

"Bundan sonraki hedef milat olmalı" 

Mustafa Uğur, gelinen noktanın çok iyi bir nokta olduğunu ve bundan sonraki hedeflerin Adana Demirspor'da milat olacağını düşündüğünü söyledi. Sözlerine şu şekilde devam etti, "Gelinen nokta hedefleri değiştirecektir. Benim futbolculuk yıllarımdaki ve son yıllardaki Demirspor'u gözümün önüne getiriyorum. Son yılları bir takım sıkıntılarla geçirdiğini düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi Adana Demirspor taraftarı takımlarına sahip çıkıyor, şehir sahip çıkıyor. Bu yüzden Demirspor'un bir üst lige çıkması için birlik olup tek hedefe doğru yürümeliyiz. Gelinen nokta bunu gösteriyor" 

"Lawal bizimle kalmak isterse satılmasından yana değilim"

Demirspor tekik direktörü Mustafa Uğur, Lawal ile ilgili çıkan transfer iddaalarına da açıklık getirdi. Uğur, "Lawal, özellikle 5 maçlık galibiyet serimizin olduğu dönemde başrolde yer aldı. Hakkında çıkan transfer haberlerinden sonra performansı düştü. İkili görüşmelerimde, eğer takıma katkısı olursa daha ekstra şeyler olabileceğini kendisine anlattım. Tabi ki Lawal önemli bir oyuncu. Ben kendisine söyledim, Adana Demirspor'da oynamak istediğin sürece bir yere gitmeyi düşünme. Şampiyonluğa giderken katkı sağlamanı isterim. Lawal'ı satmak gibi lüksümüz yok ama o gitmek isterse yapabilecek bir şeyimiz yok. Milli takıma gitmesinden dolayı ikinci dönemin ilk 4 maçında oynayamayacak. Buna rağmen ben kalmasını isterim" ifadelerini kullandı. 

"Hücum ve orta saha bölgesine takviye olacak" 

Program sunucusu Abdullay Ay'ın devre arasında hangi bölgelere transfer yapılacağını ve takımdan kimleri gönderileceği ile ilgili soruya Mustafa Uğur, "Muhakkak transfer yapılmalı. Daha atak daha etkili bir takım olmamız lazım. İç sahada oynayacağımız 10 tane maç var. Takımın sıkıntıya girdiği anlarda bölgesel olarak sıkıntılarımız oldu. İstediğimiz seviyede olmayan arkadaşlarımız var, bu isimlerin veya yanına isteklerimiz olacak. Bir oyuncu alacaksak kesinlikle iyi olmalı. Hücum bölgesine ve orta sahaya takviyelerimiz olacak. Bu yönde yönetim kurulumuzdan isteklerimizi sunacağız" şeklinde cevap verdi. 
 

"Şener Özcan'ı göndermek gibi bir düşüncemiz yok"

Abdullah Ay'ın sosyal medyada İrfan Başaran ve Şener Özcan'ın Adanaspor'a transfer olacağı yönünde yorumlar var. Böyle bir transfer olur mu? şeklindeki sorusuna Mustafa Uğur, "Biz şampiyonluğa oynayan bir takımız. Böyle bir hedefimiz varken takımımızın en iyi oyuncularından biri olan Şener Özcan'ı göndermek gibi bir düşüncemiz olamaz" dedi.

Yorumlar

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor