"Herşey Samet Hoca ile başladı"

Ben biraz genelden farklı düşünüyorum. Samet hocanın gelişi ve şampiyonluk potasına girmemizin ardından en zor maçımızın Altınordu deplasmanı olduğunu ve en az onun kadar zor geçeceğini düşündüğüm Tuzla maçı olacağını varsayıyordum. Özellikle Altınordu maçında oynanması gerektiği gibi oynadık. Dünkü maçta da öyle.

Samet hocanın gelişi ile başlayan dörtlü defans anlayışı rakip kim olursa olsun , bozulmuyor. Beklerden biri atağa çıkarken ki, genellikle Kaan’la çıkıyoruz, diğeri mutlaka defansta kalıyor. Rakip hücumda iken Hasan ve Gökhan ile ön libero mevkini kontrol ediyoruz. Stoperlerimiz hucümda alan daraltırken, top rakipte iken ceza alanına kadar çekiliyorlar ve sadece Talha korner atışlarında mevkiini terk ediyor.

Bu defans anlayışı ile Samet hocanın gelişinin ardından oynadığımız 10 karşılaşmada sadece 3 gol yedik. Bu goller küme düşmek üzere olan Akhisar(2) ve Eskişehir’den geldi. Kanımca rakipleri ciddiye almadığımız karşılaşmalarda kalemizde gol gördük. Rakiplerimiz olan Giresun, Samsun, İstanbul, Altınordu, Keçiören maçlarında gol yemediğimiz gibi, bence rakiplerimize ciddi bir gol pozisyonu dahi vermedik.

Bence Samet hocanın başarısı bu defans anlayışında yatıyor. Hızlı adamlarımız ile mutlaka gol buluyoruz. Presle oynayan bir orta saha, top rakipte iken defansa yardımcı olan kanat oyuncularımız ve dikine oynanan bir futbol oyunu ile hedefe kolayca ulaşıyoruz. Kalede Muhammet’in gelişi ile kanımca kadroda aksayan tek mevkii sağbek oyuncumuz Okan. Bu pozisyonda Süleyman ve Tarık gibi beklerimiz bulunuyorken Samet hoca Okan’da ısrar ediyor.

Zor bir virajı, zor geçebileceğini düşündüğüm Tuzla maçını da aştık. Kalan iki maçta da aynı hırsla ve inançla mücadele edersek, bırakın Süper Lige çıkmayı, lider olarak dahi çıkabiliriz. Önümüzde nispeten daha kolay rakiplerimiz var. Ancak Eskişehir ve Akhisar maçlarında yaşadıklarımızı unutmadan devam etmemiz lazım. Ligin bitimine iki hafta kala iddialı 3 takım aynı puanda ve fotofinişe doğru gidiyorlar. Kazananı averaj dahi belirleyebilir. Rehavete kapılmadan aynı motivasyonla devam etmemiz gerek. Eğer bu sezonun sonunda bir şampiyonluk hikayesi yazılacaksa bu başlık; “Herşey Samet Hoca’nın gelişiyle başladı” olmalı.

Murat HASEKİOĞLU

Yorumlar

bence artık süper ligde neler yapabiliriz hedeflerimiz ne olmalı süper ligde nasıl kalıcı olabiliriz bunları konuşmalıyız
Sen olsana TD.
sn misis bak tff den spliğe geçtik senide bekliyoruz eksiler artı olsun.

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor