“Herşey bizim elimizde”

Dün akşam güzel bir futbolla, çok önemli bir maç kazandık. Süper lig yolunda en önemli rakiplerimizden birini 3 gollü bir skorla yenme başarısını gösterdik. İlk yarıda skoru yakalayınca ikinci yarıyı da oynanması gerektiği gibi oynayıp, maçı tamamladık.

Geçtiğimiz yıllarda Adana Demirspor 1-2 farklı öne geçse de “her an herşey olabilir” kaygısı ile maçı izlerdim. Ancak Samet hocanın gelişi ile artık rahat bir maç izler olduk. İlk olarak Samet hoca defans güvenliğine oldukça önem vermekte. Talha ve Resul tandemini yeniden yorumladı. Bu ikilinin önünde Hasan kesici durumda Altınordu ve Giresun maçlarında oldukça önemli bir görev üstlendi. Okan ve Kaan da defans güvenliğinden vaz geçmeden ataklara daha sınırlı katılıyor. Bu nedenle her iki maçta da rakiplerimize pozisyon vermeden iki maçı da galibiyetle kapattık.

Çok zorlu bir dönemde, zorlu rakiplerle oynadık. 7 günde oynadığımız 3 maçı kayıpsız 9 puanla tamamladık. Bundan da önemlisi oyuncularımızın inanmışlığı, sahada verdkleri mücadele, galibiyete ve şampiyonluğa olan inançları da en az bu galibiyetler kadar önemli.

Samet hocanın gelişi ile artık istekli ve baskılı oynayan bir Demirspor var. Bu oyun anlayışı ile ilk dakikalarda aradığımız golü bulup, orta sahada pres yaparak rakibe oyun oynatmayıp, kapılan toplarla forvet hattımızı buluşturuyoruz. Kanatlardan getirdiğimiz toplarla da rakip kalede tehlike yaratmaya çalışıyor, gol arıyoruz.

Bu maç geride kaldı şampiyonluk yolunda artık son üç maçımız var. Giresun karşılaşması ile sadece bir maç kazandık. Bu galibiyetin anlamlı olabilmesi için kalan üç maçımıza da aynı konsantreasyonla hazırlanılması gerekir.

Eskişehir maçında olduğu gibi en küçük bir motivasyon yitimi ile yılların özlemi heba edilebilir. Bu kez başaracağız. Buna inancım tam. Bu süreçte ben başta Giresun olmak üzere rakiplerimizin puan kaybedeceklerine de inanıyorum. İşi sıkı tutup bunca yıllık beklentileri boşa çıkarmayalım.

Murat Hasekioğlu

Yorumlar

Herşey Allah'ın elinde, o herşeye muktedirdir, o herşeyi görür ve duyar, o adaletlidir, o kimsenin ahını kimsede bırakmaz,, o ne yaparsa en güzelini yapar
Merhaba Murat Hasekioglu, seni iyi bilir iyi takip ederim. Gücenmezsen profil resmini rica etsem güncellerisin. Teşekkürler.

Yeni yorum ekle

Yazara ait son köşe yazıları

13 Kasım 2023, Pazartesi 17:15
4 Eylül 2023, Pazartesi 13:14
1 Eylül 2023, Cuma 19:31
14 Ağustos 2023, Pazartesi 14:03
11 Ağustos 2023, Cuma 15:07
16 Ağustos 2021, Pazartesi 17:21