Herkesin derdi Adana'nın yeni stadı!

Adana'nın yeni yapılan stadı ile ilgili her geçen gün yeni bir olay yaşanıyor. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sosyal medya hesabından yeni stadının ismi ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası Adana Demirspor taraftarları tepki gösterdi.

Koltuk renkleri Kırmızı-Beyaz olarak açıklanan ve beyaz koltukların montajına başlanmasına rağmen Adana Demirsporlu taraftarların tepkisi üzerine Mavi-Lacivert ve Turuncu-Beyaz olarak değiştirildi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptığı paylaşımda, "Adana güzel bir stadyuma kavuşuyor. Bu eseri Adanalılara kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bütün sorumluluk sahibi olanlara teşekkür ederim. Bu stada bir de isim gerek. Bütün arkadaşlarım ekleyerek paylaşsın. #AdanaAlparslanTürkeşstadyumu verilsin isim olarak. Bütün takipçilerim ve sevenlerimizden bu etikte sahip çıkmasını bekliyorum. NE DİYORUZ? #AdanaAlparslanTürkeşstadyumu olsun ismi. Hadi ekleyerek paylaşımı yapalım." ifadelerini kullandı. 

Gazeteci Ergün Kara ile tartıştı

Gazeteci Ergün Kara, "Merhum Türkeş'in adını Ordu'dan başlatarak Adana'ya uzanan tartışmaya itmeniz son derece yanlış ve talihsizlik. Çünkü bu Adana'nın konusu sizi ilgilendirmiyor." şeklinde tepki gösterdi. Enginyurt ise, "Bu zavallı! Türkeş ve MHP düşmanı olmanın verdiği kinle,Adana stadyumuna Alparslan Türkeş stadyumu ismi verilmesi dememizden rahatsız olmuş.Talihsizlik senin kendin Ergün.Türkeş 3 dönem Adana Milletvekilliği yaptı.Orduya ismi dağa taşa verilse şeref duyarız.Nasıl bir kinin varmış." cevabını verdi. 

Enginyurt'un bu paylaşımları sonrası Adana Demirsporlu taraftarlar tepki gösterdi.

İşte Adana Demirspor taraftarlarının tweetleri;

@gokhancaIiskan
Ordu’ya yaptirin Adana ile ne alakaniz var ?

@volkantanir
Ona Adanalılar karar verir.

@asi_mavi_uk
Senin ne haddine bizim stada isim tavsiye etmek, 7 yıldır fetöcülere verilen ihalelerle bitmeyen stadı övmek de haddine değil.

@Furkandemir1940
Bakanım ordu stadın verin işte niye Adana ile ugrasiyorsjnuz ;)

@FurkanAds01
Ordu spor nerede şuan mesela onunla ilgilensene. Yalakalık yapmak için fikir atmayın ortaya. Siyasi ellerinizi çekin üzerimizden.

@kendinetaraftar
Bahsettiğin isimdense -ki mevzu bahis bile olamaz- stadın adının olmamasını tercih ederiz bu parlak fikirlerini kendine sakla.

@Glsemin01
Bence siz kendi Şehrinizin sorunlarıyla ilgilenin zira bu konu sizi baya aşar...

@Oulcan08179707
Sayın vekil herkes kendi metrekaresindekiyle ilgilenirse daha makbul olur..7 senede bi stadi zorla bitirdik bari ismine adana lilar karar versin! Bu ucuz siyaset kimseye fayda getirmez.

@BthnVarol
Önce Adana ile bi bağın olsunda sonra gel konuş

@433AdanaDemir
Adana’nın stadından sanane

@NevzatC36778094
Ordu sporla ilgilene bilirsin bırakında Adana'yla ilgili olan bir şeyi Adana halkı kararlaştırsın.

@muratrecep01
Memleketin olan Orduya  ver

@ultrasads1940
Bırakta buna biz karar verelim.

Yorumlar

sayın vekil 7 8 yıldır bitmeyen stadın inşaatı döneminde (biran önce bitsin diye uğraşmak için) aklınız nerdeydi de şimdi çıkmış alakanız bile olmayan şehrin stadına isim öneriyorsunuz. ayrıca adanalı bir gazeteciye sırf kendi ilindeki stad konusundaki hakkını savundu diye zavallı diyemezsiniz. bu üslup ne siyasete ne de halkın oylarıyla seçilmiş bir MİLLETVEKİLİne yakışır.
Liboşa bak kilometrelerce mesafeden alakasız bir isim önerisinde bulunuyor. Atatürk yapılmıyorsa Türkeş imkansız
Bence A. türkeş yakışır
yedi yıldır niye bitmedi.
Bence 5 Ocak stadyumu güzel olur. Siyasi kişilerin ismi verilmemeli. Rahmetli Türkeş’in Adana vekilliğine yakışır Bulvarı var. Gayet güzel
27 Mayıs ta merhuma sahip çıkmadınız, şimdi mi aklınıza geliyor.
Sayın vekil bey.sen önce kendi memleketinin stadyumu ile ilğilen lütfen. Adanamın yeterli milletvekili varken sana düşmez bir,ikincisi Adananın stadyumunun 5 Ocak veyahut Adana Atatürk stadyumu olmalıdır.Ağzı olan konuşuyor. Sayğılar
Eğer Adana Yeni Stadyumuzun İsmi Olacaksa Ulu Önderimizin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Yada BEKİR ÇINAR Olsun Adanaspor Taraftarı BEKİR ÇINAR Olmasını İstemez Ya 5 Ocak Stadyumu Olsun Yada MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Olsun
Herkes kendi işine baksın.Biz Adanalıyık Allahın adamıyık. Bizim gönlümüzdeki stadımızın adı ATATURK STADYUMUDUR.
kesinlikle bekir çınar veya muharrem gülergin gibi isimlerin ölümsüzleşitirilmesi gerekiyor..
Adana 5 ocak stadina bağlanıyoruz. Adana 5 ocak stadı güzel olur. Başka isim aramaya gerek yok.
Ordulusu,Trabzonlusu,Rizelisi kalkmış Adana'daki stada ne isim verelim derdine düşmüş.Sahipsiz Adana diye boşuna demiyoruz.
lan ordulu git işine bak namussuz çok istiyorsan kendi stadınıza verin merhumun adını herkesin işi gücü bitmiş adana stadıyla ugraşılıyor aq siyaset yapmayın lannnnnnnn adana ne derse o olacak stadın adı ...
Fatih Terim stadyumu yada 5 ocak
Adananın derdi. Seni mi verdi hacı,sana ne önce adam sonra adanalı olmalısın adana hakkında yorum sana mı düştü hadi naşşş
Adanada kapalı spor salonu Adnan menderes idi,Bu stadyuma da demokrasi kahramanı şehit AdnanMenderes ismi verilmeli.
Git ulan işine adananın derdi seni mi verdi git memleketinde ulu.
Adananın derdi seni mi .....,yallah git orduda ne istersen yap,burası adana akıllı. Ol
en güzeli yeni 5 ocak stadı eskisi yıkılirsa baştakı yeni kelimesi silinir. ADANA 5 OCAK stadı olur
adanada zaten alpaslan türkeş bulvarı var alpaslan türkeş bilim teknoloji ünüversitesi var bizim fatih terimimizde var imparator lakaplı efsane bence fatih terim olsun hemşerimize sahip çıkalım adanam adana adanalılarındır.....a.d.s
Adana Atatürk Stadı olsun, tartışmalar bitsin.
Ya Adana Şehir Stadyumu olsun, ya da ülkemizin kurucu liderinin adıyla Adana Atatürk Stadyumu olsun. Siyasilerin adının verilmesine karşıyım. Ülkeyi karadenizliler ele geçirdi yahu. Bir Adana kaldı el atamadıkları. Hadi yallah...!!
adanada anket yapılsın çogunluk ne diyorsa o olsun ..a.d.s
Bence Murat Sancak stadyum olması lazım bugüne kadar gelmiş. Başkanların Bu kadar iş birinin faydası olmadı ama Murat Sancar'ın yaptığı destek yardım
Ne alaka siyasilerin isimleri Stadlardan silinsin, Mustafa Kemal Atatürk olacaksa olsun
Sana ne lan Adananın stadından ...5 ocak kurtuluş stadı o kadar.
Atatürk ismi yeni stadımıza harbiden yakışır. Adanamız Atatürk ismini gururla taşır. En azından stadın ismini Adanalıya sorun.
Adanali taraftarla monte edilen koltuklari söktürürdü ve istediği renkleri yaptırdı. Sen kim oluyorsun hatsiz.
sancak park olsun
Yakışır kardeşim
Ya Adana şehir stadı veya Adana sancak stadı hem şehrimizin hem sevdamızı ayakta tutacak kişi dürüst başkanimiz

Yeni yorum ekle

İlgili Kulüp: 
Adana Demirspor